S-400 Hava Savunma Sistemi tüm mevcut ve gelecekteki hava ve uzay saldırı araçlarını imha etmek için tasarlanmıştır.

S-400, dünyanın en iyi füze savunma sistemlerinden biri olarak görülüyor.

 

RAKAMLARLA S-400 SEVKİYAT ANLAŞMASI

Türkiye ve Rusya, S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatını öngören anlaşmayı imzaladı. Dünyada S-400 sistemlerini kullanan 3. ülke olacak olan Türkiye, NATO içindeyse Rusya ile bu kadar büyük bir anlaşma imzalayan ilk ülke olacak. Sputnik’in elde ettiği anlaşmanın bazı detayları şu şekilde:

 

BEDEL VE ÖDEME ŞEKLİ

 
S-400 Triumf Seyyar Çok Kanallı Hava Savunma Sistemi
Avans olarak ödenecek sözleşme bedelinin oranı
S-400 Triumf Seyyar Çok Kanallı Hava Savunma Sistemi

 

Rusya tarafından kredi olarak sunulacak sözleşme bedelinin oranı

 

SEVKİYAT VE BAKIM

Mart 2020
Planlanan sevkiyata başlama tarihi
Türkiye’de bakım
Türk uzmanlar
Türkiye tarafından alınan S-400 bataryalarının sayısı
S-400’lerin kurulumu
Rusya’dan personel getirilmesi öngörülüyor
S-400 Triumf Seyyar Çok Kanallı Hava Savunma Sistemi

Rus Uzman Murahovskiy: S-400’lerin Sırları İfşa Edilmeyecek!

[toggle title=”Tıklayın- NATO’daki bazı kesimleri S-400’lerin ‘sırlarını’ öğrenme konusunda umutlandırıyor.” state=”close” ]

Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemleri alacak olması,NATO’daki bazı kesimleri S-400’lerin ‘sırlarını’ öğrenme konusunda umutlandırıyor.

Rus uzman Murahovskiy, S-400’lerin teknik pasaportunun Rusya Savunma Bakanlığı’nın kontrolünde olduğunu ve ve öyle kalacağını ‘sırların’ ele geçirilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Rus savunma sistemlerinin yurtdışına, özellikle de NATO ülkelerine, ihracı, bu sistemlerdeki gizli savunma teknolojilerinin diğer ülkelerin eline geçeceği yönündeki tartışmaları her zaman beraberinde getiriyor.

National Interest: NATO, Rus sistemlerine karşı etkili bir panzehir geliştirebilir National Interest dergisinde yayınlanan bir makalede de, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan S-400 anlaşmasının, NATO’ya modern Rus hava savunma sistemleri teknolojisini ‘hediye edeceği’ ve İttifak’ın bu sayede sistemlere karşı etkili bir ‘panzehir’ geliştirebileceği ifade edildi.

Supitnik’e konuşan ve soruları yanıtlayan Rus ‘Arsenal Oteçestva’ dergisinin genel yayın yönetmeni Viktor Murahovskiy, yapılan yorumların laf kalabalığı olduğunu dikkat çekti.

Murahovskiy, ihraç edilen sistemlerin muharebe özellikleri bakımından Rus ordusunun envanterinde bulunan sistemlerin gerisinde olduğunu ve devlet sırrı olarak korunan en yeni teknolojileri içermediğini vurguladı.

Devamını okumak için tıklayın

[/toggle]

[divider]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güvenlik *