Kullanım Koşulları

Dış bağlantılarla ilgili politikamız

1. Akademiportal.com sitesini kullanmakla, siteyi ilk defa kullandığınızda derhal geçerli hale gelecek olan bu koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Aşağıdaki koşulların herhangi birine uymayı kabul etmiyorsanız lütfen Akademi Portal sitesine girmeyin, siteyi kullanmayın ve/veya katkı göndermeyin.

2. Akademi Portal bu koşulları zaman zaman değiştirebileceği için koşulları düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. https://akademiportal.com sitesini kullanmaya devam etmenizin güncellenmiş ya da değiştirilmiş koşulları kabul ettiğiniz anlamına geldiği varsayılacaktır. Koşullardaki değişiklikleri kabul etmiyorsanız siteyi kullanmayı bırakmalısınız. Bu koşullarla https://akademiportal.com sitesinin herhangi başka bir bölümünde yer alabilecek özel yerel koşullar (iç kurallar da dahil olmak üzere) arasında bir çelişki olması halinde yerel koşullar geçerli olacaktır.

Akademi Portal sitesinin kullanımı

3. https://akademiportal.com sitesini yalnızca yasal amaçlarla ve başka herhangi bir kimsenin siteyi kullanma ve tadını çıkarma hakkına tacavüz etmeyecek ve bu hakkı kısıtlamayacak ya da engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Yasaklanan davranışlara, herhangi bir kimsenin taciz edilmesi ya da rahatsız olmasına yol açılması ya da sıkıntıya sokulması, müstehcen ya da itici ve kırıcı nitelikte içeriklerin iletilmesi ve https://akademiportal.com sitesi içinde normal diyalog akımının bozulması dahildir.

Fikri Mülkiyet

4. https://akademiportal.com sitesine ve (yazılımlar da dahil olmak üzere) sitenin bütün içeriğine ilişkin her türlü telif hakkı, markalar, tasarım hakları, patentler ve (tescil etirilmiş olsun, olmasın) diğer fikri mülkiyet hakları Akademi Portal’a ya da (başka kullanıcılar da dahil olmak üzere) kendisine ruhsat verenlere aittir. https://akademiportal.com sitesinin içeriğini, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayımlamanız, parçalarına ayırmanız, çözmeniz, tersine mühendisliğe tabi tutmanız, indirmeniz, bir siteye asmanız, radyo ve televizyon gibi yöntemlerle yayımlamanız, iletmeniz, kamuya sunmanız ya da başka herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır. Ayrıca, https://akademiportal.com sitesinde yer alan herhangi bir içeriği, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bu içerikten yola çıkarak başka bir yapıt üretmemeyi kabul etmektesiniz. https://akademiportal.com sitesi içeriğinin ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kullanılması Akademi Portal’dan önceden yazılı izin alınmasına tabidir.

5. Akademi Portal’ı, AkademiPortal’ ya da üçüncü şahısları veya ürün ve hizmetlerini gösteren isim, görüntü ve logolar AkademiPortal ve/veya üçüncü şahıslara ait telif hakları, tasarım hakları ve markalara tabidir. Kullanım koşullarında yer alan hiçbir şey AkademiPortal’a, ya da herhangi bir üçüncü şahsa ait herhangi bir marka ya da tasarım veya telif hakkını kullanmak konusunda siteyi kullananlara herhangi bir ruhsat ya da hak verildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Genel Koşullar

Burada sıralanan ‘son kullanıcıya ilişkin koşullar’ Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun şekilde yorumlanacak ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri’nin yargı yetkisine tabi olacaktır.

Bu koşulların herhangi birinin koşulların geçerli olmasına niyet edilen herhangi bir eyalet ya da ülkedeki yasalara göre yasadışı, geçersiz ya da başka nedenlerle uygulanamaz olduğunun saptanması halinde söz konusu koşul yasadışı, geçersiz ve uygulanamaz olduğu ölçüde ilgili yasalarin hüküm sürdüğü bölgede bu koşullardan ayrılacak ve çıkarılacak, kalan koşullar ise geçerliliklerini koruyacak, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.

Site Kurallarını çiğneyecek olursanız:

https://akademiportal.com sitesine katılırken bu Site Kurallarına (ve/veya yerel iç kurallarda bulunan değişik biçimlerine) uymayacak olursanız, size, katkınızın neden reddedildiğini ya da değiştirildiğini açıklayan bir e-posta iletisi gönderilir. Bu iletide, kuralları çiğnemeye devam edecek olursanız hesabınız ya da hesaplarınız hakkında işlem yapılabileceğini belirten bir uyarı da yer alabilir.

Söz konusu işlem, gönderebileceğiniz içeriklerin siteye girmesine izin verilmeden önce kontrol edilmesini ya da https://akademiportal.com sitelerinin ait alanlardan herhangi birine, birkaçına ya da tümüne katılma olanağınızın geçici ya da sürekli olarak askıya alınmasını içerebilir.

16 yaşından küçükseniz:

Herhangi bir https://akademiportal.com sitesine katılmadan önce lütfen ebeveynlerinizden birinden ya da velinizden izin alın.

Hiçbir zaman kendiniz ya da başka herhangi birisi hakkında herhangi bir kişisel bilgi (örneğin okul adı, telefon numarası, tam adınız, ev adresi ya da e-posta adresi) vermeyin.

Yasal gereklilikler:

https://akademiportal.com sitelerine hiçbir tür hakaretamiz ya da yasadışı içerik sunamaz ya da böyle bir içeriği toplukluklarla paylaşamazsınız.

Buna metinler, grafikler, videolar, programlar ve ses kayıtları dahildir.

bir https://akademiportal.com sitesine yasadışı bir fiil işlemek ya da böyle fiilin işlenmesini desteklemek veya teşvik etmek amacıyla katkı gönderilmesi kesinlikle yasaktır.

https://akademiportal.com sitelerine sunacağınız ya da bu sitelerle paylaşacağınız tüm katkıların kendi özgün yapıtınız olacağını kabul etmektesiniz.
Telif hakları, markalar, meslek sırları, gizlilik, tanıtım, kişisel haklar ve mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, AkademiPortal’ın ya da üçüncü şahısların haklarını çiğnemeniz, bunlara ilişkin olarak intihalde bulunmanız ya da bu haklara tecavüz etmeniz yasaktır.

Güvenlik:

https://akademiportal.com sitesinde kendiniz (ya da başka herhangi birisi hakkında) herhangi bir kişisel bilgi (örneğini telefon numarası, posta adresi, ev adresi, e-posta adresi ya da kim olduğunuzun saptamasını mümkün kılacak başka herhangi bir ayrıntı) vermemenizi salık veririz.

‘URL’ler

(web sitesi adresleri) yalnızca yerel iç kurallar izin verdiği takdirde siteye konulabilir.

Siteye katkılarınız hakkında:

Katkılarınız terbiye ve incelik sınırları içinde kalmalıdır.

Yıkıcı, itici ve kırıcı ya da saldırgan davranışlara izin yoktur: gönderilen katkılar yapıcı ve kibar olmalı, tatsızlık yaratmak ya da olay çıkarmak amacıyla gönderilmemelidir.

Yasadışı ya da rahatsızlık verici içeriğe izin yoktur:

yasadışı, taciz edici, hakaretamiz, saldırgan, tehdit edici, zararlı, müstehcen, küfürlü, cinsel nitelikli, ırkçı ya da başka bir şekilde rahatsız edici olan içerikler kabullenilemez.

İstenmeyen e-postalar (spam) ve konu dışı katkı gönderilemez:

aynı ya da birbirine çok benzeyen katkıların birçok defa gönderilmesine izin verilmez. Lütfen aynı katkıyı birden fazla tartışmaya sunmayın ya da belli bir konu ele alınırken konu dışı katkı göndermeyin.

Reklam ya da ürün destekleme amaçlı katkı gönderilemez.

‘Spoiler’ gönderilemez: Televizyon dizilerinin Dünya ve Türkiye televizyon kanallarında henüz gösterilmemiş bölümleri hakkında bilgi ve diğer malzeme içeren katkılar silinecektir. ‘Spoiler’ olarak adlandırılan bu tür katkılar bu isimle anılan bir alana gönderilmedikçe, ya da ‘spoiler’ etiketi ile gönderilmedikçe, silinecektir.

 

İletişime geçmek için bu yöntemi kullanın:

[email protected]

Akademi Portal

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here