Rus Uzman Murahovskiy: S-400’lerin Sırları İfşa Edilmeyecek!

NATO’daki bazı kesimleri S-400’lerin ‘sırlarını’ öğrenme konusunda umutlandırıyor.

Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemleri alacak olması,NATO’daki bazı kesimleri S-400’lerin ‘sırlarını’ öğrenme konusunda umutlandırıyor.

Rus uzman Murahovskiy, S-400’lerin teknik pasaportunun Rusya Savunma Bakanlığı’nın kontrolünde olduğunu ve ve öyle kalacağını ‘sırların’ ele geçirilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Rus savunma sistemlerinin yurtdışına, özellikle de NATO ülkelerine, ihracı, bu sistemlerdeki gizli savunma teknolojilerinin diğer ülkelerin eline geçeceği yönündeki tartışmaları her zaman beraberinde getiriyor.

National Interest: NATO, Rus sistemlerine karşı etkili bir panzehir geliştirebilir

National Interest dergisinde yayınlanan bir makalede de, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan S-400 anlaşmasının, NATO’ya modern Rus hava savunma sistemleri teknolojisini ‘hediye edeceği’ ve İttifak’ın bu sayede sistemlere karşı etkili bir ‘panzehir’ geliştirebileceği ifade edildi.

Supitnik’e konuşan ve soruları yanıtlayan Rus ‘Arsenal Oteçestva’ dergisinin genel yayın yönetmeni Viktor Murahovskiy, yapılan yorumların laf kalabalığı olduğunu dikkat çekti.

Murahovskiy, ihraç edilen sistemlerin muharebe özellikleri bakımından Rus ordusunun envanterinde bulunan sistemlerin gerisinde olduğunu ve devlet sırrı olarak korunan en yeni teknolojileri içermediğini vurguladı.

Sistemlerin teknik pasaportu savunma bakanlığı’nın kontrolünde

S-400'lerin Sırları İfşa Edilmeyecek
İşte S-400 Hava Savunma Sistemlerine Dair Merak Edilen Her Şey!

Murahovskiy, “İhraç edilen sistemlerin teknik pasaportu, Rusya Savunma Bakanlığı ve Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi’nin kontrolü altında.

Bakanlığın izni olmadan, hiçbir sistem Rusya’nın ulusal güvenliğini tehdit edecek bir konfigürasyonla ihraç edilmeyecek. S-400’ler de buna dahil” dedi.

Hodarenok: Yabancı uzmanların eli boş kalacak

Vozduşno-kosmiçeskiy Rubej’ dergisinin genel yayın yönetmeni Mihail Hodarenok da teknoloji sızıntısıyla ilgili korkuların yersiz olduğunu söyledi. Hodarenok, yabancı uzmanların Rus sistemlerini derinlemesine inceleseler bile hiçbir şey elde edemeyeceğinin altını çizdi.

Bazı özellikleri bulunmasa da , Türkiye en gelişmiş sistemlerden birisine sahip olacak

İhraç edilen S-400’lerde bazı özelliklerin yer almadığını da anımsatan Hodarenok, “S-400’ler buna rağmen muharebe potansiyellerini koruyor. Türkiye, dünyanın en gelişmiş savunma sistemlerinden birine sahip olacak ve hava sahasını güvence altına alacak” ifadelerini kullandı.

S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler

S-400'lerin Sırları İfşa Edilmeyecek

Recep Tayyip Erdoğan, “S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz. Biz de bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız” dedi.

Erdoğan: Bize yıllarca Amerika İsrail insanız hava araçlarını vermemekte adeta kılı kırk yardılar. Verdikleri zaman da bunların tamiratı tadilatı bize hendek atlattı. ABD, İsrail İHA’ları vermemekte bize kılı kırk yardılar. Artık bu ülke SİHA’larını yapar hale geldi. Bundan rahatsızlar. S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz. Biz de bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız.

Ey Kılıçdaroğlu

Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, silahlı insansız hava araçlarının yaptığı iş, bu vatana, bu millete ihanet eden teröristleri yok etmektir, bunu böyle biliniz.

Sen bir gün başka konuşacaksın, bir gün başka konuşacaksın…

Biz sizi biliyoruz zaten, siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz ama bir gün başka, bir gün başka…

İşte bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir. Onun için de 9 seçim, 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin. Bu devleti ayakta tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız. SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız.

Terörle mücadele

operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan silahlı insansız hava araçlarına yönelik iddialar, bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıpta ile takip eder ve takdirlerini belirtirken, birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir. Türkiye, bırakınız kendi sınırlarımız içindeki operasyonları, sınır ötesi operasyonlarında dahi sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermemiş bir ülkedir.

Rabia işaretini öğrenememiş

S-400'lerin Sırları İfşa Edilmeyecek
“Rabia işaretini hala bilmeyen öğrenemeyenler var galiba. Bunu unutmayacağız. Herkesin kendine has işareti var bizim partimizin işareti sembolü bu. Herhalde bunu (AK Parti Sözcücü Ünal) Mahir Bey yazılı olarak göndereceksiniz. Bunun felsefesi belli. Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet. Bunu Kılıçdaroğlu öğrenmemiş varsın öğrenmesin.”

Anamuhalefetin başındaki zat, ‘Artık kavgaysa, kavga’ diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten bu milletle, bu milletin değerleriyle, kutsallarıyla kavgayla geçti. Eğer bizimle kavga edeceksen bunu her fırsatta Avrupa Birliği’ne, yabancı ülkelere, kuruluşlara şikayet ederek zaten yapıyorsun. Bu zat, kendi ülkesini, devletini, milletini yabancılara şikayet ederek, hedef göstererek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi.

İnsan haklerı ile ilgisi yok

Türkiye’nin terörle mücadele yönteminden ve son dönemde elde ettiği ciddi başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir, terör örgütünü destekleyen birtakım güçler de bundan rahatsızlık duyabilir. Ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur.

”Silahlı insansız hava araçlarıyla sivillerin hedef alındığı’ gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği türden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle, insan haklarıyla ilgisi kesinlikle yoktur. Kendi ülkesine, kendi ülkesinin güvenlik güçlerine, kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir.”

‘Sen kimsin ya’

Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz, bunu böyle bileceksin. Yani benim Mehmetçiğim kim? Bunlar bizim evladımız. Onları şehit edenler teröristler. ‘Onları yok etmek bizim görevimiz değil’ öyle mi Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan da çıkacaksın, ‘Dört yılda ben terörü bitiririm’ diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin? Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Heykelimi yaptıklarını duyunca çok üzüldüm, değerlerimize ters

Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar, tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir.

Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak: FETÖ kehanet güncelledi, aralık ayında bu işi bitirecekler

S-400'lerin Sırları İfşa Edilmeyecek

Abdurrahman Dilipak, darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen’in ‘kehanet güncellediğini’ iddia ederek “Eylül sonu harekete geçiyorlar, Aralık sonuna kalmadan bu işi bitiriyorlar. Birileri Erdoğan’ın ABD ziyaretini bu açıdan fırsat olarak görüyor” dedi.

Dilipak’ın “Kehanet veya karanlığın en koyu anı” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

Kehanet, kehanet. Kehanetten geçilmiyor.. FETÖ’nün son kehanet güncellemesi: Eylül sonu harekete geçiyorlar, Aralık sonuna kalmadan bu işi bitiriyorlar. Birileri Erdoğan’ın ABD ziyaretini bu açıdan fırsat olarak görüyor.

Bizde kehanet günahtır. Batıda kâhin “Peygamber varisi” yani, İlahi ikrama sahip “Keramet sahibi” kişi olarak bilinir. İslam inancında ise geleceği yalnız Allah bilir.

oş artık bizde de kâhinler yok değil. Bilimsel kehanetler, siyasi kehanetler, stratejistlerin kehanetleri. Kâhinden geçilmiyor. Birçok kişi, “geleceği okumak”la kalmıyor, kendi kehanetini gerçekleştirmek, “Tanrısını o kadere mecbur bırakmak”(!?) için çalışıyor. F. Gülen de bunlardan biri.

stihbarat örgütleri, gizlenenleri hatta akıldan, kalpten geçenleri bilmeye çalışıyor. Bu şekilde geleceği yönetmeye çalışıyorlar. “İlah”lık, “Rab”lik iddiası böyle yapıyor insanı. “Tanrı-Kral”lar böyle ortaya çıkıyor. Kendilerini zaman içinde “Tanrı’nın kılıcı, gölgesi” olarak görüyorlar. Tanrı (Baba), Ruh-ul kuds ve haşa (oğul) İsa üçlemesinde, Papa Tanrıyı, Kral onun bedenini temsil ediyor. Kral, Tanrının kılıcını, Papa kutsal ruhu temsil ediyor güya.

Batı ciddi bir spiritüalist travma geçiriyor. Bu kehanet dinin yerini almış durumda. Demonizm ve L’exorcism batıda ciddi bir sorun. Cin ve şeytanlara tapanlar, onlarla savaşanlar, onları kontrol etmeye çalışanlar arasında da gizli bir savaş var.

Avrupa’nın birçok ülkesinin birçok şehrinde esoteric fuarlar var. Konferanslar veriliyor, esoterik marketler açılıyor, garip tarikatlara üye oluyor insanlar. Bunlardan biri olan “Esoteric Fairs Munich” 10-12 Kasım 2017 tarihleri ​​arasında Münih’teki Lowenbraukeller Gastronomie GmbH’da düzenleniyor ve arkası arkasına birçok yerde benzer fuarlar açılıyor. Bu etkinliklerde, Ayurvedic & Herbal endüstrisinden gelen ürünler de sergileniyor. Berlin’deki AVZ Logenhaus fuarı, SPIRITUALITÄT & Heilen etkinlileri “vücut, zihin, ruh ve sağlık ile ilgili halka açık bir sergi” olarak tanıtılıyor. Günümüzdeki ruhsal ve alternatif tıp konularında çeşitli ilginç konferanslar ve atölye çalışmaları düzenliyorlar.

soteric Kitap Konferansı, ezoterizm alanında çalışan yazar, sanatçı, yayıncı ve kitapçıyı bir araya getiriyor ve her yıl tekrarlanıyor. Bu konferans, Doğu ve Batı’nın ezoterik akımlarını araştıran ve çalışan çağdaş otoritelerin sunumları, Batılı Ezoterizm, Gnostizm, Teosofi, Mitoloji, Şamanizm, Gül ve Haç’cılık, Kutsal Bilimler, Mekânsallık ve Dünya Dinlerinde tartışılan konuları tartışıyorlar. Konferans bir yanı ile de ezoterik bir kitap fuarı ve sanat gösterisi, edebi, tarihi ve kültürel sanatların eşsiz bir alanında eğitim platformu. Bütün bunlar, bu konferansın çatısı altında yer alıyor.

Buralarda en çok konuşulan konu, 3. dünya savaşı, kıyamet savaşı, Mesih’in dönüşü, Mehdi, Deccal, Yecüc/Mecüc (Gog-Magog), uzaydaki canlılar ve gelecek! “Dünya, bölgemiz, ülkemiz, insanlık nereye gidiyor? Onu anlamaya çalışıyorlar. Ve tabi melek, cin, şeytan, kıyamet ve ahiret, cennet ve cehennem!

Bu tezgâhta FETÖ’cüler de var, Masonlar, Tapınakçılar, Siyonistler, Vatikan’a bağlı ruhbanlar, Protestanlar, Budistler, Siyonistler, Kabbalistler, herkes var. Ruhlar alemi ve gayb alemini keşfe çıktığını sanan bir sürü adam. Çoğu, geçmişin kehanetlerine bakıp, bugüne ilişkin yorumlar çıkarmaya çalışıyorlar. Bizde de var cifir hesapları, ebced hesabı ile geleceği anlama çabaları, kutsal metinlerden yapılan istihraçlar, vs vs. Bunların en meşhurlarından biri Nostradamus. Nostradamus 2017’de ABD’de “utanmaz, risk alan ve yüksek sesle konuşan” büyük bir liderin yükseleceğini söylüyor. Ayrıca “Anlaşma bozuldu, yüzünü cennete çevirecek, kanlı ağız kanla yüzecek” gibi kehanetleri var. Hristiyanlar için de, Yahudi kâhinler için de, Kızılderili, Çin, Asyatik kâhinler için de gelecek, batılılar için pek parlak değil.

Nostradamus’un kehanetlerinin yanında Balkanlar’ın dünyaca ünlü kâhini Baba Vanga’nın da kehanetleri aynı istikamette. ABD’nin 44. başkanının siyahi olacağını ve bu ülkenin son başkanı olacağını öngörmüştü. Trump’ın başkanlığının gayrimeşru ilan edilmesini bekliyorlar ama, bunun da ABD’deki büyük çöküşün başlangıcı olmasından korkuyorlar..

İngiltere’de sağcılar seçimi kaybettiler, Sol yükseldi. Batıda Faşizm yükselmeye devam ediyor. Katalanlar referandum çağrısı yaptı, İspanya bölünebilir. ABD’nin, Euronun, Doların, NATO’nun, BM’nin ne olacağı belli değil.

Her şeyin üzerine, İtalya’da “Kan Mucizesi” diye bilinen tören var. Buna göre 4. yüzyıldan kalma katı bir şekilde korunan Aziz Januarius’un kanının tören sırasında sıvılaşması gerekiyordu, olmadı deniyor. Bu da bir başka korku sebebi.

Facebook’a bakarsanız kehanetin biri bir para. Hildegard von Bingen 11. yy’da, yüzyıllar sonra büyük bir devletin kurulup dünyaya hükmedeceğini (ABD) ve beklenmedik bir zamanda yıkılacağını söylemiş. Siz siyasi ve iktisadi bir yıkım, terör ve savaş, sosyal oyların ardından gelecek bir çözülme bekleyebilirsiniz ama Bingen’e göre deprem, fırtına, hortum, tsunami yıkım sebebi olacak. Bingen, ABD’nin çözülmesinin ardından Avrupa’da Fransa’nın yükseleceği kehanetinde bulunmuştu ama başka kehanetler bunu doğrulamıyor.

Made in USA bir kehanet daha var. ABD ile ilgili Mormon inancını kuran Joseph Smith 1843’de “ABD’de daha önce hiç görülmemiş büyüklükte büyük bir karmaşa yaşanacak. ABD hükümeti kontrolü kaybedecek. Yeryüzünde kötülük adına ne varsa bu ülkede yaşanacak, baba oğluna, kız annesine, işçi patronuna, memur amirine, kadın kocasına karşı çıkacak” demiş.

Yani, korktukları şu ki, Seatle’nin laneti “beyaz adam”ı vuracak!

Mormonlar, Evangelikler, Protestanlar, Katolikler, hepsi farklı şeyler söylese de, tek bir ortak noktaları var: Felaket kapıda! 26 Haziran 2000’de Kardinal Radzinger (Papa16. Benedictus) Katolik dünyasının en önemli modern kehanetlerinden biri sayılan ve gizemini koruyan “Fatıma’nın 3 sırrı” arasında Papa’nın öldürülmesi ve 3. dünya savaşı kehaneti de var.

Katolizm Hz. İsa’dan 50 yıl sonra, Saul tarafından Şam sokaklarında Hz. İsa’nın kendine görünerek bazı görevler verdiği iddiasına dayanmaktadır. Dolayısı ile Hristiyan dünyasında bu tür “görünme” olaylarına büyük önem verilir.

Evet, biz ahir zaman peygamberinin ümmetiyiz, Batı ise ahireti unutmuş, “Dünyanın sonu” ile ilgili kurguların peşinde. Bunu yaparken de koşaradım kendi cehennemine sırtında odun taşımaya devam ediyor. Kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşuyorlar ama farkında değiller. Durmak yok, yola devam. Gelecek gelecek. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm ve mutlak iktidar sahibi bir Allah’ımız var. O bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek, bizi yeryüzünün varisi kılmak istiyor. Ne gam. O bizi sabreden, şükreden ve direnenlerden bulacak. Karanlığın en koyu anı, aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Zulmün kemali, zeval vaktine işarettir. Sanırım, gelecek günler o zalimler için geçen günlerini aratacaktır. Selam ve dua ile.

Ana Sayfaya Dön

[divider]

 

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal Arşiv |  Akademi Portal | Habe

ANA SAYFA | Haber | Dünya | Bilim | Teknoloji | Sağlık-Yaşam

Dergi | Eğitim | Tanıtım | Shop | Video News | Paranomi

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here