Rabia Naz Vatan, hayatını kaybedeli bir yıl oldu, ancak ölümünün ardındaki sır perdesi henüz aydınlatılamadı.

11 yaşındaki Rabi Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesinde evlerinin önünde yaralı bulunmuştu, kaldırıldığı hastanede babasının elini sıkarak hayatını kaybetmişti.

Baba Şaban Vatan, kızının ölümünün izini sürerek, olayı aydınlatmaya çalışıyor.

Görgü tanıkları, Rabia Naz’ın evlerinin önünde “birisi eliyle getirip koymuş gibi” durduğunu anlatıyorlar. Ambulans şoförü de sağlık ekibinin araba çarpması şüphesiyle müdahalede bulunduğunu söylüyor. Ancak yüksekten düşme ya da intihar da gündemde. Olay Yeri İnceleme Raporu’nda “intihar veya kaza ile ilgili somut bir delile rastlanılmamıştır” deniyor.

Baba Şaban Vatan, kızının ölümünün izini sürerek, olayı aydınlatmaya çalışıyor.

Vatan ailesinin avukatı Emel Bodur Kılıç, olayın ardından şüphe yaratacak durumların olduğunu belirterek, ölümün kesin nedenini belirleyecek Adli Tıp Raporu’nun alınmasını istiyor. Kılıç, olayla ilişkili olduğundan şüphelenilen bir binadan alınan bir kadına ait vücut sıvısının halen DNA eşleştirmesine gönderilmediğini söylüyor.

Olay, siyasi bir boyut da içeriyor. Şaban Vatan, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin olaya karışmış olabileceği şüphesiyle, ifadesine başvurulmasını istiyor. Ancak bu ifade henüz alınmadı.

Şaban Vatan’ın “kızının acısıyla psikolojisinin bozulduğu ve herkesi suçlamaya başladığı” iddiaları da gündemde.

Rabia Naz’ın ölümü: Baba Şaban Vatan 3 hafta süreyle ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde gözlem altında tutulacak

Giresun’un Eynesil ilçesinde ‘şüpheli ölüm’ şeklinde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan’ın Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gözlem için yatırılma kararına yapılan itiraz reddedildi. Böylece Şaban Vatan’ın 3 hafta süreyle gözlem altında tutulma kararı kesinleşti.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği, Şaban Vatan’ın avukatlarının itirazını reddetti.

Karar gerekçesinde, Görele Sulh Ceza Hakimliği’nce verilen kararda, “dosya kapsamı itibariyle usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığından, yerinde görülmeyen itirazın reddine” karar verildiği belirtildi.

Rabia Naz Vatan’a ne oldu? Rabia Naz'ın ölümüne dair Şaibeler
GİRESUN SULH CEZA HAKİMLİĞİ

Şaban Vatan, abisi Muhammet Vatan’ın şikayeti üzerine savcılığın talimatıyla Mart ayında akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için psikiyatri servisine sevk edilmişti.

Giresun Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturmanın Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmekte olduğu kaydedilmişti.

İngiliz basını bbc’ye konuşan Muhammet Vatan, kardeşinin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ileri sürmüştü.

Şaban Vatan ise abisini “para karşılığında Rabia Naz Vatan’ın ölümünü örtbas etmeye çalışmakla” suçluyor.

Muhammet Vatan ise kardeşinin özellikle kızının ölümünün ardından psikolojisinin bozulduğunu ve bir suçlu aradığını söylüyor.

Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunmuş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Haberler

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşınız.


  

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here