Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül’ün sözlerini yorumladı: Seslerinin daha gür çıkmasını  akademiportal_canli_haber_sayfasiisterim 

İmamoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün yerel seçimlerle ilgili sözlerini yorumladı. Gül, “Bize yapılan yanlışları, güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerekir” demişti. İmamoğlu’nun bu sözlerle ilgili yorumu, “Kendisine teşekkür ederim. Bu sürece yorum yapması sevindirici. Ama seslerinin daha gür çıkmasını isterim. Bu ses bu kadar yumuşak tonda olmamalı” oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yerel seçimlerle ilgili sözlerini yorumlayan İmamoğlu, “Seslerinin daha gür çıkmasını istiyoruz” dedi.

Gül, “Bize yapılan yanlışları, güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerekir” demişti.

“(Abdullah Gül’ün sözlerine ilişkin) Bir önceki Cumhurbaşkanı’nın sürece dair yorum yapması sevindirici ama seslerinin daha gür çıkmasını istiyorum. Bu ses yumuşak bir ses olmamalı. Bu parti meselesi değil, Türk halkının, 82 milyon insanın geleceğe daha umutla bakabilme meselesi.”

“İstanbul’un bekletilecek tek bir günü bile yok. 16 milyon kişi hizmet bekliyor. Süreç o kadar sürüncemede ve belirsiz ilerletilmeye çalışılıyor ki gerçekten şehir buna üzülüyor. Yüksek Seçim Kurulu’ndan son derece kararlı bir duruş bekliyoruz. İlçelerde bazı zafiyetler yaratılarak, engel olunması gereken bir takım çalışmalara da mutlaka müdahale etmesini bekliyoruz. En başta Büyükçekmece.”

“Kimse mülkünü teslim etmiyor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi burası. 16 milyon insanın sahip olduğu bir makam. Bu iradeye karşı kendi malı mülkü gibi her gün bir şey uydurarak, yalan ve iftira üzerine gündemi meşgul etmelerini üzülerek izliyorum. Bence 16 milyon insan hem gülüyor hem çok üzülüyor. Yapmasınlar, yazık ediyorlar.”

“(İBB’nin seçimden sonra bazı ihaleler yaptığı iddialarına ilişkin) Tabi ki 10-12 günü mercek altına alacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin onbinlerce çalışanına güveniyorum. Tekrar çağrı yapıyorum, siyasi iradenin zorlamasıyla tek bir işlem yapmasınlar. Onlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kalıcı unsurlarıdır, millet adına maaşını alıp orada çalışan insanlardır.”

Kaftancıoğlu: Öngörüm Maltepe netleşince Ekrem İmamoğlu 2 gün sonra mazbatasını alır

Ekrem İmamoğlu Abdullah Gül'ün sözlerini yorumladı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halk TV canlı yayınında soruları yanıtladı

“Şu anda 12 sandık kuruluyla Maltepe sayılıyor. An itibarıyla 604-605 sandık kaldı. Büyükşehirde bugün itibarıyla tüm oyların yüzde 97,8’i sayıldı, yani neredeyse tamamı sayıldı. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında fark şu an 13 bin 963. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler.”

“YSK’daki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istiyorum. İstanbul’da vatandaş İstanbul’da seçimi kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. YSK’da kendi hukuksal gerekçelerini ortaya koyarak yeniden seçim kararı vermeyecek. 2 gün sonra Maltepe’deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm.”

Canan Kaftancıoğlu
CHP İstanbul İl Başkanı

İmamoğlu: Seçilmiş bir belediye başkanının göreve davetinin uzaması boşluk yaratıyor, can sıkıyor

Ekrem İmamoğlu Abdullah Gül'ün sözlerini yorumladı

“Bugün 12’nci gün. 12 gündür İstanbul seçimiyle ülke boğuşuyor. 12’nci gündür aslında seçildiğimiz çok net. Göreve başlamak istiyoruz, İstanbul’la ilgili süreci en nitelikli şekilde yönetmeye başlamak ve bu boşluğu bitirmek istiyoruz. Bütün bunlar boğuşurken, topluma yakışmayan Büyükçekmece büyük meseleleri ıskalıyoruz. En başta ekonomi. Ekonomik travmayı milletçe yaşıyoruz. Atılan adımlar ne yazık ki sorunları çözmüyor.”

“Ülkenin, milletimizin ve bu güzel İstanbul’un anlamsız yere yorulmasını, yoğrulmasını şiddetle reddediyoruz, kabul etmiyoruz. 12. gündür seçilmiş bir belediye başkanının göreve davet edilmesinin uzatılmasıyla boşluk yaratılıyor, canımız sıkılıyor.”

Ekrem İmamoğlu
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı

YSK, CHP’nin 1 oyla kazandığı Denizli’nin Honaz ilçesinde seçimin yenilenmesine karar verdi

YSK, Denizli’nin Honaz ilçesindeki seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Honaz’da CHP adayı Yüksel Kepenek, 9 bin 389 oyla seçimi kazanmıştı.

İkinci sırada yer alan AKP adayı Turgut Devecioğlu’nun oy sayısı ise 9 bin 381 olmuştu.

AKP, ilk olarak ilçe seçim kuruluna başvurdu ve kuruldan 41 sandıkta oyların sayılması kararı çıktı.

Bunun üzerine Kepenek’in oy sayısı iki azalırken, Devecioğlu’nun ise üç artmış ve fark da üçe gerilemişti.

Bunun ardından hem AKP hem de CHP il seçim kuruluna itiraz etti ve 13 sandıkta geçersiz oylar tekrar değerlendirildi.

Bunun sonucunda da Kepenek’e 9 bin 391, Devecioğlu’na ise 9 bin 390 oy çıktı.

AKP de seçimin yenilenmesi talebiyle konuyu YSK’ya götürdü. AKP, itiraz dilekçesinde beş “kısıtlı seçmenin” oy kullandığını gerekçe göstererek, iptal talebinde bulundu.

YSK da itirazı haklı bularak seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

Rabia Naz soruşturmasında baba Şaban Vatan’ın talebi doğrultusunda inceleme başlatıldı

Ekrem İmamoğlu Abdullah Gül'ün sözlerini yorumladı

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan‘ın ölümüyle ilgili soruşturmada babası Şaban Vatan’ın “müfettiş incelemesi yapılması” talebi doğrultusunda inceleme başlattığını bildirdi.

Rabia Naz Vatan’a ne oldu?

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kimsenin özel mülkü değil, 16 Milyon İstanbullunundur. Her gün yeni bir şey uydurularak gündeme taşınmasını üzülerek takip ediyoruz. Buna en çok da Ak Partili kardeşlerimiz üzülüyor, biliyorum. Milletin iradesi bellidir, kimse önünde durmasın.

Haberler


  

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here