Mütercimler: ‘Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir’

Yazar Erol Mütercimler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e dair ilginç iddialarda bulundu.

Odatv’nin haberine göre, Meltem Tv’de “Akıl Oyunları” programına katılan yazar Erol Mütercimler, AKP’ye dair dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Mütercimler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köklü bir değişiklik yapacağını ifade ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek hakkında da “eli kulağında” dedikten sonra, “Görevden alınacak” iddiasında bulundu.

Mütercimler, “Melih Gökçek bugün yarın görevden alınacak. Tayyip Bey AKP’de büyük temizlik yapıyor. AKP içinde çok büyük kavgalara tanık olacağız” dedi.

27.09.2017

‘AK Parti’de Melih Gökçek dahil 10 belediye başkanı daha değişecek’ iddiaları

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek dahil 10 AK Partili belediye başkanının daha görevden alınacağını ya da istifa ettirileceğini öne sürdü.

Öztunç, Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan’ın AKP teşkilatlarına yönelik ‘metal yorgunluğu’ söyleminin ardından bir yenilenmeye gitmek istiyorlar. Bu metal yorgunluğu değil ‘güvensizlik’ hali. Erdoğan, ‘Yeniden gözden geçireceğiz’ demişti. Bu gözden geçirmede kendisine en yakın isimler, belediye başkanlığı döneminden beri birlikte yürüdüğü, yol arkadaşları bile gözden çıkarılmış durumda” diye konuştu.

‘FETÖ’CÜ DAMGASI YEME KORKUSUNDAN KİMSE SES ÇIKARAMIYOR’

“AKP içinde bir kırılma yaşandığı kesin ancak korkudan kimse sesini çıkaramıyor çünkü FETÖ damgası yiyeceklerini düşünüyorlar” diyen Öztunç şunları söyledi:

“Ekonomiden eğitime birçok alandaki kötüye gidiş, toplumda adalet duygusunun sarsılması ve FETÖ’yle mücadelenin muhalefeti susturma aracı haline geldiği kanısının yerleşmesi Erdoğan’ın başkanlık yarışını zora sokuyor. 2019’da başkan olamama riskini gören Erdoğan yenilenmek istiyor. İzlenen yöntem ise görevden alma değil istifa ettirmek. İlk örneğini Topbaş’ta gördük.

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'
Topbaş: İnsan her şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez…

10 AKP’li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara), Fatma Şahin (Gaziantep), Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var.”

 

 

KADİR TOPBAŞ’IN İSTİFASININ ARDINDAN, M.GÖKÇEK’TEN İLK AÇIKLAMALAR

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa kararının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından kendisine bir mesaj yayınlandı.

Melih Gökçek Twitter hesabından Kadir Topbaş’la ilgili şu açıklamayı yaptı:

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'

​”İstanbul hayatıydı… İstanbul’un her yerinde hizmeti var… İstifa kendi takdiri, Türkiye seni hayırla yad edecektir yol arkadaşımız.”

Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü belediye başkanlığı görevini ‘hep emanet olarak gördüğünü’ söyleyerek istifa ettiğini duyurmuştu.

Topbaş, istifasını açıklarken ‘insanın adam yerine konmamayı affedemeyeceğini’ söyledi.

İBB’nin dergisinde Erdoğan’ı hedef alan fotoğraf

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yayınladığı dergide, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan görselin yer alması dikkat çekti.

Belediyenin Kültür A.Ş. bölümü tarafından ücretsiz dağıtılan ‘1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi’nin 27. sayısında ‘hayvanlar’ ele alındı.

3 Mayıs’ta raflarda yerini alan derginin, Ceyda Torun’un yönetmenliğini yaptığı ‘Kedi’ belgesel filminin tanıtıldığı iç sayfasında ‘Erdo-Gone!, İnşallah, Maşallah’ yazılı görsele yer verilmesi dikkat çekti. ‘Erdoğan gitti’ sözlerinin ve görselinin Kedi filminde yer aldığı öğrenildi.

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'

TOPBAŞ: DERGİYİ KAPATTIK, TAMAMEN ADİLİK VE AHLAKSIZLIK

Topbaş, “Maalesef çok üzücü bir olay olarak gördüm. Üzüntüm şudur ki 2004 göreve başladığımdan bu güne zaman zaman, son dönemlerde ise belediye ve şahsım üzerine ciddi bir provokasyon var. Hedefe konulduk anlamak mümkün değil. Dergide gördüğümüz bu olay yenilir yutulur bu olay değil. Tamamen adilik ve ahlaksızlık. Tabii ki suç duyurusunda bulunularak gereği yapılacak, iş akitlerini feshedip dergiyi kapattık” dedi.

‘BİR YERLERDEN BUNLAR TEZGAHLANIYOR’

Topbaş şöyle devam etti: “Geçtiğimiz günlerde de 2013 yılındaki fotoğrafları sanki 15 Temmuz’da gibi yansıtmak nasıl bir etik anlayıştır bunu da anlamak mümkün değil. Ben yargıya müracaat ettim, cevap vermedim. Yine İbn Haldun Üniversitesi’nin tanıtım afişlerinde de oynamalar bize maledildi. Nedir bu kadar hedefe konulmak, amaç nedir. Ben farklı maksatların farklı amaçların olduğunu anlıyorum. Bir yerlerden manipüle ediliyor. Bir yerlerden bunlar tezgahlanıyor.”

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Kültür AŞ tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi son sayısındaki akıl ve izandan yoksun içerik sebebiyle kapatılmıştır.

Derginin içerikten sorumlu Yayın Koordinatörü, Yazı İşleri Müdürü ve editörünün iş akitleri feshedilmiştir.

Seviyesiz, saygısız ve provokatif içerik ile ilgili sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.”

KADİR TOPBAŞ KANAL İSTANBUl PROJESİNE KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN Mİ İSTİFA ETTİRİLDİ?

Mütercimler: 'Melih Gökçek bugün yarın görevden alınabilir'

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası ile ilgili bir iddia ortaya attı. Ataman’a göre, kulislerde Topbaş’ın istifasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında ‘çılgın proje’ olarak açıkladığı ‘Kanal İstanbul’ konusundaki menfaat çatışmasının rol oynadığı konuşuluyor.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, Topbaş’ın istifasıyla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Ataman, AK Parti kulislerinde Topbaş’ın İstanbul’un kuzey yakasını imara açacak olan Kanal İstanbul ve çevresinde kurulacak yeni şehir projesine karşı çıktığının konuşulduğunu aktardı.

‘FETÖ İDDİALARINA KANAL İSTANBUL’LA İLGİLİ MENFAAT ÇATIŞMASI DA EKLENİNCE TOPBAŞ KOLTUĞUNDAN OLDU’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Aralık 2016 tarihli ‘Yenişehir ve Kanal İstanbul Projesi’ planlarının hâlâ gündeme alınmadığına dikkat çeken Ataman, “Topbaş’ın bu plana muhalefet ettiği, direnç gösterdiği, bu nedenle hükümet ve özellikle Cumhurbaşkanı’yla ters düştüğü, istifa etmesinin istendiği söyleniyor. Hakkındaki FETÖ iddialarına Kanal İstanbul’la ilgili menfaat çatışması da eklenince Topbaş koltuğundan oldu” dedi.

Güvemli’nin haberinde 15 Temmuz gecesi ABD’de olması, damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın FETÖ iddiasıyla tutuklu olması nedeniyle AK Parti içinde rahatsızlık yaratan Topbaş’ın eleştiriler yüzünden daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sunduğu ancak kabul edilmediğinin de bugüne kadar kulislerde konuşulan iddialar arasında olduğu hatırlatıldı.

‘KANAL İSTANBUL’A YETERLİ KAYNAK SAĞLAMAYAN VARLIK FONU BAŞKANI BOSTAN DA BU NEDENLE GÖREVDEN ALINDI’

CHP’li İBB Meclis Üyesi Ataman, hükümete yakın kaynaklara göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2011 yılında ‘çılgın proje’ olarak açıkladığı projeyle ilgili adım atılmamasından rahatsız olduğunu belirterek projeye yeterli kaynak sağlamayan Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan’ın da 8 Eylül’de bu nedenle görevden alındığını dile getirdi.

Ataman, İBB’deki Topbaş ekibinin de tasfiye edileceğinin konuşulduğuna dikkat çekti.

Öte yandan istifanın ardından boşalan koltuğa oturacak ismi belirlemek için perşembe günü İBB Meclisi’nde seçim yapılacak.

[divider]

 

ANA SAYFA | Haber | Dünya | Bilim | Teknoloji | Sağlık-Yaşam

Dergi | Eğitim | Tanıtım | Shop | Video News | Paranomi

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal Arşiv |  Akademi Portal 

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güvenlik *