Cübbeli Ahmet’ten İbn-i Sina ve Farabi için Kafirdir açıklaması

Son zamanlarda çığırdan çıkmış bir din tüccarı olan cübbeli Ahmet bu kezde Farabi ve İbn-i Sina için kafirdir açıklaması gündemde.

Kime göre neye göre bu insanlar hoca veya din adamı koyu bir tartışmaya gerek bile yok aslında.

Yanmaz kefenden, şifa dağıtan terlik parçasına kadar ilahlaştırıp din üzerinden maddi manevi sömürü yapan bu kişi aslında ne? tartışılır…

Cübbeli Ahmet yayınladığı konuşmasında, “Gökleri Allah’ın yok etmesini mümkün görmüyorlar. Kur’an’da ‘Allah her şeye kadirdir’ diye ayet var. İbn-i Sina, Farabi cahil değil, allame cihan, Kur’an’ı mı bilmeyecek? Akıl süzgecinden geçiriyor. İşi akla dayattığı için kafayı yemişler” ifadelerini kullandı.

https://youtu.be/i8PI3-MQ0c8

Cübbeli Ahmet, “Gezegenlerdeki düzenin, uzaydaki hareketlerin binlerce yıldır şaşmayan, değişmeyen sistemin bozulmasını mümkün görmüyorlar” ifadelerini kullandıktan sonra sözlerine “Bu ne demek? Allah’ın buna gücü yetmez demek. Bunu Allah böyle ayarlamadı, kendi kendine var oldu demek. Çünkü birisi yaptığına inanırsan, yapanın bozacağına da inanırsın. Bu bozulmaz dediğin anda yapan yok demektir” diye ekledi.

‘KAFİR SAYDIĞI NOKTA NE?’

OdaTV’nin aktardığı habere göre “Farabi’leri, İbn-i Sina’ları, İmam Gazali’nin kafir saydığı nokta ne?” diye soran Cübbeli Ahmet “Kıdem-i Alem. Yani evveli yoksa bu alemin, sonradan yok olması da imkansızdır. Bir şeyin evveli yoksa o kendi kendine var demektir. İslam’a göre kendi kendine var olan tek şey Allah’tır” dedi.

‘BAZI MÜSLÜMAN GEÇİNENLER…’

Cübbeli Ahmet ayrıca yayınladığı “İbn-i Sina’ları Müslüman sayana şaşılır, kamil Müslüman sayana daha şaşılacak durumdadır” başlıklı videosunda “Şu anda İbn-i Sina’yı, Farabi’yi Müslüman bilenler çoğunluktur. Ancak İmam Gazali’yi bilen bu işi biliyor. Bazı Müslüman geçinenler, İlahiyat’ta görevli profesörlerin çoğuna sorsan İbn-i Sina çok Müslüman ve mübarek. Çünkü kafaları uyuyor. Akıl ve mantık ya… Süzgeçten geçiriyor ya bunlar, elekten geçerken kendileri yukarıda eleğin üstünde takılıyorlar aşağıya geçemiyorlar” dedi.

 

Bu tür din tüccarları insanları dine karşı soğumasında dünyanın islamafobi olmasında emekleri var.

 

[divider]

Twitter

Facebook

Pinterest

Akademi Portal Arşiv

Akademi Portal

Haber

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here