Ege Denizi’nde kaçakları taşıyan iki ayrı bot battı, toplam 12 Suriyeli kaçak boğuldu.

Bu manzara karşısında yüreğim yandı ve içimden kopan ateşi susturamadım, bu haberi yazarken göz yaşlarımı da tutamadım. Acı her yaşta acıdır ama çocuğun acısı bir başkadır ,kimin çocuğu olduğu dini dili ırkı hiç önemli değildir.

“Dünya’ya her gelen çocuk İslâm Fıtratı üzerine doğar”

Ölenler arasındaki küçük bir çocuğun fotoğrafı ise sosyal medyanın adeta yüreğini dağladı. Kıyıya vuran küçük çocuğun cesedi de diğer hayatını kaybedenler gibi Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırdı.

4

Bu fotoğraf karesi, yalnızca Türkiye’yi değil, dünyayı da ayağa kaldırdı. İngiliz gazeteleri, olayı manşetlerden verdi. İşte o manşetler…

Daily Mirror gazetesi, olayı "Dayanılmaz" olarak nitelendirdi. Gazete, "Trajedinin insani yüzünü gösteren bu yürek burkan fotoğraf karşısında, dünya artık kayıtsız kalamaz" şeklinde yorum yaptı.
Daily Mirror gazetesi, olayı “Dayanılmaz” olarak nitelendirdi. Gazete, “Trajedinin insani yüzünü gösteren bu yürek burkan fotoğraf karşısında, dünya artık kayıtsız kalamaz” şeklinde yorum yaptı.
Dünyaca ünlü The Guardian gazetesi manşetten verdiği fotoğraf hakkında "Avrupa'daki kaçak krizinin şok edici ve acı gerçeği... Fotoğraf, Avrupa Birliği'nin kaçak krizine karşı yeterli adım atmadığının göstergesi" diye yazdı.
Dünyaca ünlü The Guardian gazetesi manşetten verdiği fotoğraf hakkında “Avrupa’daki kaçak krizinin şok edici ve acı gerçeği… Fotoğraf, Avrupa Birliği’nin kaçak krizine karşı yeterli adım atmadığının göstergesi” diye yazdı.
The Independent gazetesi, büyük bir insani felaket yaşandığına dikkat çekti. İngiliz hükümetinin yeteri kadar önlem almamasını eleştiren gazete, "Hala bunun bizim bir sorumuz olmadığına inanıyor muyuz?" sorusunu sordu.
The Independent gazetesi, büyük bir insani felaket yaşandığına dikkat çekti. İngiliz hükümetinin yeteri kadar önlem almamasını eleştiren gazete, “Hala bunun bizim bir sorumuz olmadığına inanıyor muyuz?” sorusunu sordu.
The Times gazetesi "Avrupa bölündü" manşetiyle çıktı... Gazete "Liderler ne kadar kaçak kabul edecekleri konusunda uzlaşamazken, ölen çocukların cesetleri kıyılara vuruyor" diye yazdı.
The Times gazetesi “Avrupa bölündü” manşetiyle çıktı… Gazete “Liderler ne kadar kaçak kabul edecekleri konusunda uzlaşamazken, ölen çocukların cesetleri kıyılara vuruyor” diye yazdı.
Daily Mail gazetesi de bu fotoğraf karesini "İnsani bir felaketin küçük kurbanı..." olarak nitelendirdi.
Daily Mail gazetesi de bu fotoğraf karesini “İnsani bir felaketin küçük kurbanı…” olarak nitelendirdi.
The Sun gazetesi, İngiliz Başbakan David Cameron'a "Bay Cameron, yaz bitti... Şimdi, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Avrupa'nın karşı karşıya kaldığı en büyük krizle yüzleşmenin zamanı geldi" şeklinde eleştiriler de bulundu.
The Sun gazetesi, İngiliz Başbakan David Cameron’a “Bay Cameron, yaz bitti… Şimdi, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’nın karşı karşıya kaldığı en büyük krizle yüzleşmenin zamanı geldi” şeklinde eleştiriler de bulundu.

 

Metro gazetesi de manşetten verdiği fotoğrafı, "Avrupa O'nu kurtaramadı" şeklinde yayınladı.
Metro gazetesi de manşetten verdiği fotoğrafı, “Avrupa O’nu kurtaramadı” şeklinde yayınladı.
Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın