Anasayfa / Genel / Zonguldağı Panige sevk eden balık ‘İsrail Sazanı’

Zonguldağı Panige sevk eden balık ‘İsrail Sazanı’

ŞİMDİ BU HABERİ OKUYUNCA BİR TOPLUM BİR KAVİM YADA ÜLKENİN DÜNYADA HERŞEYİMİ ZARARLI OLUR DİYECEĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM.

EVET İSRAİL ALLAH TARAFINDAN LÂNETLENMİŞ BİR TOPLUMDUR,MÜSLÜMANLARA DÜŞMANLIĞI,KORUNMASIZ SAVUNMASIZ KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARIN BİLE KARNINI DEŞECEK KADAR GÖZÜ DÖNMÜŞ ALÇAK BİR TOPLULUKTUR,AMA GÜCÜ MASUMLARA YETER,TEK BİLDİĞİ YOL ALÇAKLIK VE KALLEŞLİKTİR. DÜŞÜNÜN BİR AVUÇ YAHUDİ DÜNYA’YA HÜKMEDİYOR, NEDEN BİLİYORMUSUNUZ? BİZDE OLMAYAN BİR DEĞERE SAHİPLER O DA TUTKUN OLMALARI,İŞLERİNE AŞIK OLMALARI KARARLI OLMALARI AZİMLİ OLMALARI, ŞİMDİ HERKES İSRAİLE LÂNET OKUR AMA BİR BAKIN HANGİ BİRİNİZİN EVİNDE İSRAİL MALI ÜRÜNLER YOK? İŞTE BİZ BU YÜZDEN ASIRLARDIR OLDUĞUMUZ YERDEYİZ.. DÜŞÜNDÜRTMEK BİZİM DÜŞÜNMEK HEPİMİZİN GÖREVİ.. DÜŞÜNELİM HEMDE BOL BOL AMA DÜŞÜNCELERİMİZİ İCREATE DÖKEREK DÜŞÜNELİM BOŞ BOŞ DEĞİL. (Haberin üstündeki yorum için okuyuculardan anlayış bekliyorum “Dilsiz Şeytan Olmamak var”

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinden geçen ve Alaplı Çayı’nda, “İsrail sazanı” olarak bilinen “carassius gibelio” balıklarının çoğalması ve diğer balık türlerini yok etmesi balıkçıları endişelendiriyor.

2-is

Alaplı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rafet Yılmaz yaptığı açıklamada, halk arasında “İsrail sazanı” olarak bilinen balık türünün yerli balıkları yok ettiğini söyledi.
Zonguldak Su ürünleri Müdürlüğü’ne inceletmek için bu balık türünden göndereceklerini belirten Yılmaz, “Alaplı Çayı’na bu balık türünün ne zaman bırakıldığını bilmiyoruz ama hızla çoğalıyor. Yerli sazanlar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya” diye konuştu. Yılmaz, İsrail sazanının satılmasının yasak olduğunu belirtti.
“GÜNDE 50 SAZAN YAKALIYORUZ”

Olta balıkçısı Serkan Yılmaz ise İsrail sazanı bolluğu yaşandığını, bu nedenle yerli balıkların yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bu balığa “istilacı” dendiğini ifade eden Yılmaz, “Çayda İsrail sazanı olduğunu duyunca arkadaşlarla birlikte avlamaya çalışıyoruz. Burada İsrail sazanı bolluğu yaşanıyor. Günde 40-50 sazan yakalıyoruz. Yakaladıklarımızı isteyenlere veriyoruz. Çayımızda istilacı İsrail sazanı istemiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *