Yılan yağı: Yılan Yağı’nın Bilinmeyen Faydaları

Saçlarınızın gözle görülür ve çok şaşırtıcı bir biçimde çabucak uzamasını istiyorsanız “Yılan yağı” kullanın.

Evet işte bu kadar, yılan yağı, sadece bu. Basit olduğunu söylemiştik. Ama hala aklınıza takılan bir şeyler olabileceğini düşünerek biz konuyu biraz daha açalım. Bu son derece pratik uygulama olan yılan yağı saç uzatma konusunda adeta bir iksir gibi işe yarıyor ve saçları uzatıyor. Üstelik yılan yağının tek etkisi saçta değil. Kaşlarının seyrek çıkmasından şikâyetçi olan ya da küsen kaşlarının yerine gelmemesini dert eden kadınların da yüzlerini güldürüyor. Zira içinde bulunan omega 3 sayesinde saçların ve kaşların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tam olarak karşılıyor.   

>> İnanması Güç İşte Kelliğin Bilinmeyen Faydaları

Yılan Yağı Saça Faydaları

Yılan yağının içinde yararı konusunda ansiklopedilerce bilgi yazılabilecek OMEGA 3 bulunuyor. Omega 3 saçların ihtiyacı olan en önemli vitaminlerden. Yılan yağı Eski Mısır gibi kadim medeniyetlerde kelliğe çare olarak dahi kullanılmış bir yağ. Kelliğe bir çözüm olarak kullanılıyor olmasının en büyük nedeni yılan yağı içerisinde yer alan EPA asidi, zira bu asit saçların yeniden çıkmasını sağlıyor. Üstelik piyasada saç uzatmaya yahut çıkarmaya yönelik olarak satılan pek çok üründen daha faydalı olan yılan yağı son derece de ucuz.

Yılan yağının kaşa faydaları saça olan faydaları ile aynı. Yani kaşınızı gürleştirmek ya da küsen yerlerinde yeniden kaş çıkarmak isterseniz yılan yağı kaş kullanmanız kesinlikle işe yarar.

Yılan yağı nasıl yapılıyor

Yılan yağı tıpkı balık yağı çıkartılma yöntemi uygulanarak üretilir. Yılan yağı Ender Saraç’ın saç dökülmesi konusunda bir numaralı şifa veren ürün diye tanıttığı bir yağdır. İşte kendisinin ağzından dinlediğimiz tarifi.

Ender Saraç Saç Uzatmak İçin Yılan Yağı’nıöneriyor
Mutlaka izleyin ve uzmanın önerilerini not edin…

 

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır ne gibi faydaları vardır?

Bir kullanıcı deneyimlerini şöyle anlatıyor.

Birkaç yıl önce saçlarımın kısacık kesilmesi sonucu bunalıma girmiş ve saç uzatmak için neler yapacağımı araştırmaya başlamıştım. Yılan yağı ile tanışmam da bu zamana denk geldi. Araştırmalarım sonucunda yılan yağının saçlara çok iyi geldiğini öğrenmiş oldum. Siz de saçlarınızı hızla uzatmak istiyorsanız yılan yağını denemelisiniz. Yani saç dökülmesi sorunu yaşayanlara yılan yağını kullanmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Gelin birlikte bu yağın nasıl kullanıldığını, faydalarını inceleyelim:

Yılan yağı saçlara iyi gelir mi faydaları nelerdir?

Yılan yağı daha çok saçlar için kullanılır. Bu yağ güçsüz, bakımsız, zayıf ve ince saçlar için kullanılır. Tahmin edersiniz ki dökülen saçların yeniden çıkması oldukça zordur. Özellikle saç dökülmesinin nedeni ırsi ise yandınız. Bir çok ürün denedim ancak dökülen saçlarımın yeniden çıkmasını kesinlikle bu ürüne borçluyum diyebilirim. Bu ürün herkese bendeki etkiyi gösterir mi bilemiyorum ama bu kadar kolay kullanımı ve oldukça uygun fiyatı olan bir ürünü saçlarınıza yeniden kavuşmak için neden denemeyesiniz!

Yılan yağı: Yılan Yağı'nın Bilinmeyen Faydaları

Yılan yağı nasıl kullanılmalı?

Bu yağını eczanelerden, aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ben internet üzerinden satın aldım. İlk etapta her gün yağı saçıma sürdüm. Saç dökülmem bitti diyebilirim. Ancak hala tedbir amaçlı olarak haftada 2-3 gün kullanmaya devam ediyorum. Bana kalırsa tam anlamıyla etkisini görmek için yaklaşık 1 ay süreyle her gün uygulayabilirsiniz. İstediğiniz sonuca ulaşınca haftada birkaç gün yapmanız yeterli olacaktır. Yağı saçınızın dökülen ya da seyrekleşen kısmına masaj yaparak sürün. Ben saçımın tamamına yediriyorum. Birkaç dakika daha süre masaj yapmaya devam ediyorum ve yaklaşık 2 saat bekletiyorum. Daha sonra şampuan ile yıkayarak duruluyorum.

Yılan yağının sabunu

Yağ yerine saçlarınız için yılan yağı sabunu da kullanabilirsiniz. Sabun da saçlarınıza canlılık katacak ve dökülen saçlarınızı yeniden çıkaracaktır. Bu sabunun özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Güçsüz ve zayıf saçlara güç katar.
  • Saçı uzatır.
  • Saçları besler.

Sabunun kullanımı da gayet basit. Önce saçınızı şampuanınız ile yıkayın. Daha sonra yılan yağı sabununu elinizde köpürtün ve parmak uçlarınızla saç diplerine masaj yaparak yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra durulayın. Sabun kullanmak sanırım bir çok kişi için daha kolay olacaktır.

 


 

Yarım tatlı kaşığı yılan yağı, ( uzun saçlar 1 tatlı kaşığı kullanabilir ), yarım tatlı kaşığı Hint yağı, yarım tatlı kaşığı tatlı badem yağı, yarım tatlı kaşığı susam yağı, 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini bir kabın içerisinde karıştırılır. Önceden hafif şekilde buhara tutulmuş saç derisine avuç içleriyle hırpalamadan nazikçe masaj yardımı ile iyice yedirilerek uygulanır. Saçın buhara tutulmasının sebebi kafa derisinin yumuşayarak yağın daha derine nüfus etmesini sağlamaktır. Saç streç yardımı ile sarılarak 1 saat bekletilir. Sonra ılık su ile ( kaynar su saçın düşmanıdır) saçınızdan durulanır. Bu bakımı haftada 2 kere uygulamanız önerilir.

ipucu: Her baharatçıda bulabileceğiniz yılan yağını şampuanınızın içine az miktarda karıştırarak da kullanabilirsiniz

Yılan yağı: Yılan Yağı'nın Bilinmeyen Faydaları

Yılan yağı sabunu

Saçlar canlandıran ve dökülmeyi önleyen yılan yağı sabunu düzenli olarak kullanılabilir.

Yılan yağı sabununun özellikleri:

Saç dökülmesini engellemesi.
Saçı uzatma.
Saçları beslemesi.

Yılan yağı sabununu kullanmakoldukça kolaydır. Öncelikle şampuan ile yıkanan saçlarınıza yılan yağı sabununu köpürterek ve hafif bir şekilde masaj yapıyormuş gibi saç diplerinize uygulayın.

3-4 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Yılan yağı fiyatı nedir ve nereden temin edilir?

Bizden saçlarınız hakkında bilgi vererek öneriler, alabilirsiniz.

Doğru bilinen yanlışlar için bizden bilgi almayı unutmayın.

Saçlarının resmini çek bize gönder, resimler duşunuzu aldıktan 1-2 saat sonrasında çekilmeli, resimlerinizin yüksek çözünürlükte çektiğinizden emin olunuz, yüksek çözünürlükte yakın ve orta yakınlıkta çekmediğiniz resimlerinize uzman gözüyle bakıp önerilerde bulunamayız.

Whatsapp’tan bize yazarken başlık olarak #SaçlarımVeben yazmayı lütfen unutmayın.

Dilerseniz orjinal,  Sağlık ve tarım bakanlığı onaylı yılan yağı Avrupa’dan ithal kapsül sek (saf) damlasını  kargo ücretsiz sipariş verebilirsiniz. sipariş için whatsapp 0530 129 2 129 sipariş verebilirsiniz. siparişleriniz için whatsapp’tan direkt bilgi alınız. Yılan yağı sabunu sakıncalı görülmesi üzerine yasaklanmıştır lütfen kullanmayınız. sadece sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığı’nın onayladığı orjinal ve yurt dışı ürünlerini tercih ediniz.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın