İsviçre ordusu helikopterlerinın sınırı geçerek inekler için gölden su alması Fransız yetkililerin tepkisine neden oldu.  Jura dağlarındaki Rousses gölünde İsviçre helikopterlerini görenler şaşkınlığa uğrarken Fransızlar yetkililer, kendilerinden izin alınmadığını söyledi. İsviçre medyasına göre ordu, yerel yetkililerden değil Fransız Hava Kuvvetleri'nden izin istendiğini duyurdu.  Suyun aşırı sıcaklar nedeniyle susuz kalan hayvanları kurtarmak için alındığı belirtiliyor. Les Rousses Belediye Başkan Yardımcısı Christophe Mathez, Associated Press ajansına böyle bir operasyonun yapılacağından haberleri olmadığını söyledi. Denis Froidevaux adlı İsviçreli bir askeri yetkili ise İsviçre'de yayımlanan Le Matin gazetesine "Bizim temasa geçmelerinden hemen sonra bir iletişim kopukluğu olduğunu anladık ve operasyonu durdurduk" dedi.  Hava operasyonunun köylülerin yanı sıra, o anda gölde yüzden turistleri de şaşkınlığa uğrattığı belirtiliyor.
İsviçre ordusu helikopterlerinın sınırı geçerek inekler için gölden su alması Fransız yetkililerin tepkisine neden oldu.

Jura dağlarındaki Rousses gölünde İsviçre helikopterlerini görenler şaşkınlığa uğrarken Fransızlar yetkililer, kendilerinden izin alınmadığını söyledi. İsviçre medyasına göre ordu, yerel yetkililerden değil Fransız Hava Kuvvetleri’nden izin istendiğini duyurdu.
Suyun aşırı sıcaklar nedeniyle susuz kalan hayvanları kurtarmak için alındığı belirtiliyor.

Les Rousses Belediye Başkan Yardımcısı Christophe Mathez, Associated Press ajansına böyle bir operasyonun yapılacağından haberleri olmadığını söyledi.

Denis Froidevaux adlı İsviçreli bir askeri yetkili ise İsviçre’de yayımlanan Le Matin gazetesine “Bizim temasa geçmelerinden hemen sonra bir iletişim kopukluğu olduğunu anladık ve operasyonu durdurduk” dedi.
Hava operasyonunun köylülerin yanı sıra, o anda gölde yüzden turistleri de şaşkınlığa uğrattığı belirtiliyor.
Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın