Kılıcdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Onur ve gurur sahibiysen McKinsey ile anlaşmayı iptal et , uçağı da iade et.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

“Bu partinin genel başkanı olarak hapisteki bütün işçilere selamlarımızı ve saygılarımızı gönderiyoruz. Napıyor işçiler? Çalışmak istiyorlar, yolsuzluk yapmıyorlar, malı götürmüyorlar. Çalışmak, üretmek, kazanmak, evlerine helal ekmek götürmek istiyorlar. İktidar buna izin vermiyor. Değerli işçi kardeşlerim, sendikaların size sahip çıktığından çok daha fazla halkın partisi olan CHP size sahip çıkacaktır.

“Cumartesi Anneleri, 1995’ten bu yana çocuklarımızın mezarı nerede diye soruyor. Galatasaray Meydanı’nda belli bir süre oturup evlerine gidiyorlar. Bunlar zaten anne, taşkınlık yapmıyorlar. İnsanlar şiddete başvurmamak kaydıyla anayasal haklarını her zaman kullanabilir, kimseden izin almalarına gerek yoktur.

“Erdoğan, BM toplantısında Filistin hakkında hiçbir şey demedi. AKP’ye oy verenlere sesleniyorum, eğer Filistinliler böyle kalsın diyorsan, oyunu vermeye devam et. Eğer Filistinlilerin haklarını koruyacağız diyorsan yönünü CHP’ye çevirme zamanıdır artık.

“İğneden ipliğe her şeye yağmur gibi zam geliyor. Beyefendi öfkeleniyor nasıl zam yaparsınız diye. Sen elektriğe nasıl zam yapıyorsun, doğalgaza nasıl zam yapıyorsun? Şimdi stokçulara kızıyor. Stokçuluk yapan senin adamların değil mi?

“Türkiye’de McKinsey’nin yapacağını yapacak kuruluş yok mu? McKinsey’e bu işi ihale ile mi tavsiye üzerine mi verdiniz? Bu şirketi size kim önerdi? Türkiye ekonomisinin yönetimini Amerikalılara, Amerikan şirketine teslim edeceksin, yüzün kızarmadan kalkıp yerli ve milli ekonomi diyeceksin. Saraydakine sesleniyorum, onur ve gurur sahibiysen anlaşmayı iptal et uçağı da iade et.

Erdoğan: Alışılmadık görülmedik bir şekilde fiyat farkları varsa bunları belediye zabıtalarına hemen iletin

Kılıcdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Onur ve gurur sahibiysen McKinsey ile anlaşmayı iptal et

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

“Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi 2 hafta sonra Meclis’e gönderiyoruz. Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon şer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuşturmaya kararlıyız. Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sabırlı olacaksınız, ancak stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz.

“Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse bize yakınımdır diye aday teklifiyle gelmesin. Milletimizin gönlünde yer eden isimlerle devam edeceğiz. AK Parti olarak tüm seçim çevrelerinden adaylarımızı çıkaracağız.

“Almanya’da gayet verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Yanlış algıları, bilgileri kendilerine açıkça ifade ettik. Söylemediğimiz bir şey kalmadı. Aynı şekilde onların düşüncesini de dinledik. Her konuda anlaştığımızı söyleyemem. Bu ziyaretten sonra Almanya ile ilişkilerimizin daha olumlu seyredeceğini ifade edebilirim.

“Muhteşem bir Köln Camii inşa edildi. Cami açılışına 10 bin kişi geldi. Bizi dinlemelerine izin vermediler. Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu var ya, nasıl bir kanunsa, bu orada pek çalışmadı. FETÖ ve PKK mensupları ile bunlarla ilişkisi olanlar bu seyahatimizi sabote etmeye çalıştılar. Şansölye ile basın toplantımızı provoke etmek isteyen bir terbiyesiz, bir ahlaksız çıktı, ancak Alman polisi hiç fırsat vermeden paketleyip dışarı attı.

“Milletime sesleniyorum, sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Alışılmadık görülmedik bir şekilde fiyat farkları varsa bunları belediye zabıtalarına hemen iletin. Belediye başkanlarına da sesleniyorum, lütfen zabıtalarınızı da bu konuda hassasiyet içinde olmaya teşvik edin.


 

McKinsey ile hükümetin yaptığı anlaşma neleri içeriyor? McKinsey daha önce Türkiye’de hükümet ve kamuyla iş yaptı mı? McKinsey ne zaman kuruldu? McKinsey daha önce hangi ülkelerde faaliyet gösterdi? McKinsey-hükümet anlaşmasına kim, ne dedi? işte tüm bunların cevabını merak edenler için kaynağından derledik. Yeni Ekonomik Program…

 

Haberler


  

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here