İGDAŞ Akademi: İgdaş’a Ait Bilgiler-Eğitimler Duyurular

İGDAŞ AKADEMİ, İGDAŞ’ın değişim ve gelişim yönetimi kapsamında projelendirilen elektronik eğitim platformudur. İGDAŞ için yenilikçilik, bilgi ve teknoloji liderliğini güçlendirme adına stratejik bir adım olan İGDAŞ Akademi sektörü yeni bir öğrenme modeli ve kültürü ile tanıştırmaktadır.

Klasik eğitimlerle karşılaştırıldığında özellikle ulaşım giderleri, kayıp zaman gibi yan maliyetlerin minimize edildiği İGDAŞ Akademinin gerçek anlamda avantajı ekonomik getirisi yanında, daha fazla katılımcıya daha kolay ve hızlı erişim, bilgi transferinin çok daha hızlı gerçekleşmesi, personelin bilgiye her an rahatça ulaşacağı başvuru kaynağı niteliğinde olması, tekrar edilebilirlik imkânı sunması şeklinde özetleyebileceğimiz çağdaş bir eğitim uygulaması olmasıdır.

Tüm İGDAŞ çalışanları eğitim portalı sistemine kullanıcı olarak tanımlanmıştır, kendi adlarına oluşturulmuş şifre ile web tabanlı tasarlanmış portala zaman ve mekân kısıtı olmaksızın girebilmekte ve kendilerine atanmış eğitim etkinliklerine ulaşabilmektedirler.

İçerik, katılımcı profili ve birim bazında kategorize edilebilen eğitimler ve videolar İGDAŞ Akademi’nin öğrenim materyallerini oluşturmaktadır.

İGDAŞ Akademi’de; Farklı zamanlı (asenkron) ve eşzamanlı (senkron) uzaktan eğitim imkânı bulunabilir,
Farklı eğitim ihtiyaçları için, farklı kurallarda eğitim programları oluşturulabilir,
Çalışanlarının eğitim ve gelişimi için sunulan tüm araçlara kişisel sayfalarından ulaşmalarını ve izlemelerini sağlanabilir,Online ölçme ve değerlendirme sistemi ile anlık ve hızlı ölçümleme yapılabilir,
Tüm eğitim kaynaklarının detaylı takibi ve çalışma kontrollerinin takibi yapılabilir,
Tartışma grupları oluşturularak, kullanıcıların bu tartışma gruplarında fikirlerini paylaşmaları sağlanabilir,
Eğitimlerden bağımsız bir dosya kütüphanesinde herhangi bir dosya, uygun klasörler oluşturularak hazırlanmış ortak bir alanda paylaşıma açılabilir. İGDAŞ Akademi 2 ana kampüs ve 6 programdan oluşmaktadır.

TEKNİK EĞİTİM KAMPÜSÜ

Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı

Dünyanın en büyük e-öğrenme şirketlerinden biri olan Skillsoft Eğitimleri ve IT kütüphanesi IGDAŞ Akademi ile IGDAŞ çalışanlarının kullanımına sunuluyor. Dünyada 3 bin kurumda 10 milyon kullanıcıya ulaşan içerikleri, video, simulasyon ve yardım kitapçıkları ile desteklenen SkillSoft eğitimleri, kendisini geliştirmeyi amaçlayan profesyoneller ve yöneticiler için güzel bir fırsat sunuyor.
IGDAŞ Akademi bünyesinde Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı içeriğinde bulunan eğitimler IGDAŞ çalışanlarının kullanımına sunulmaktadır.

Software Development
OS & Server Technologies
Internet & Network
Ent. Database Systems
Web Design
Project Effectiveness

Doğalgaz Teknik Eğitim Programı

IGDAŞ’ın kurumsal olarak sahip olduğu bilgi ve tecrübenin etkin yönetimini sağlamak amacı ile konularında uzman IGDAŞ çalışanlarının eğitim yetkinliklerinin geliştirilmesi ile oluşturulan doğalgaz teknik eğitim programıdır.
Teknik eğitim programı, doğalgaz sektörüne yönelik eğitim içeriklerinin SCORM ve AICC tabanlı bir yapıya kavuşturularak oluşturulması ve sisteme entegre edilmesi ile oluşturulmaktadır.

Eğitim Müdürlüğü tarafından üretilecek video formatında teknik eğitimlerin (PE Kaynak, Regülatör Filtre Değişimi, Aktüatörlü Vana Eğitimi vbg.) sisteme dâhil edilmesi planlanmıştır. Bu çalışmalar yetkin yazım ekibi tarafından tasarlanarak senaryolaştırılacak ve eğitim ayrıntılarını oluşturacak öğeler tasarlanarak, post prodüksiyon işlemleri gerçekleştirilecektir. Doğalgaz Teknik Eğitim Programı’nın aktif hale getirilmesi ile İGDAŞ Akademi’nin sadece İGDAŞ çalışanlarına değil, tüm sektöre hizmet ve katma değer sağlayacak bir proje haline gelmesi planlanmıştır.

DEĞİŞİM VE GELİŞİM KAMPÜSÜ

Kurumsal Gelişim Programı
IGDAŞ Akademinin kurumsal performansı arttıracak gelişim eğitimlerinin yer aldığı eğitim programıdır. Bu program altında ;

İş yaşamında Verimlilik ve Performans Geliştirme Motivasyon Müşteri İlişkileri Etkin Ekip yönetimi, gibi ana başlıklar altında eğitim etkinlikleri yer almaktadır.

Kişisel Gelişim Programı

IGDAŞ bugüne kadar çalışanlara yatırım ile iş sonuçlarında fark oluşturma felsefesini benimsemiştir. IGDAŞ Akademide eğitim programları sadece kurumsal fayda sağlamak amacı ile değil çalışanların kişisel yaşamındaki kalite ve başarısını destekleyecek şekilde kurgulanmaktadır. Bu program altında,Yenilikçilik ve İnovasyon Beden dili ve İletişim

Yaşam Kalitesi ve Hobi Eğitimleri gibi eğitim etkinlikleri yer almaktadır.

Yönetici ve Liderlik Geliştirme Programı

Bu programın amacı ; gelişen teknoloji ve değişen koşullarda , bilgiyi yöneten , stratejileri belirleyen , kaynakları hedeflere yönelik kullanacak, kendini ve ekibini geliştiren ve değişimi yöneten lider yöneticilerin yetişmesine destek olmaktır.

Programı oluşturan ana yapı IGDAŞ Akademi Exclusive’in içeriğinde,

Skillsoft’un Leadership Development Channel videoları: Toplam 100 video, tamamı Türkçe altyazılı. Her biri 5-7 dk gibi kısa olan bu videolarda, dünyanın en ünlü kitap yazarları ve CEO’ları bir konu hakkında deneyimini paylaşıyor.
Baltaş Kaynak Dergisi makaleleri: Bu saygın derginin toplam 50 sayılık arşivini, online hale getirilmiştir. Her bir dergide bir konu hakkında 10 makale yer alıyor, dolayısıyla toplamda 500 makalelik bir koleksiyon sunuluyor.

Kitap özetleri: CEO’ların en çok okuduğu kitaplar arasından seçilen 200 kitabın, 8 – 12 sayfalık Türkçe kitap özetlerinden oluşan bir koleksiyon. Yöneticilerimizin okumak istedikleri çok sayıda kitap olduğunu; ancak vakit darlığı nedeniyle gerçekleştiremediklerini biliyoruz. Bu yüzden kitapların uzman bir editör tarafından oluşturulan özet halini sunuyoruz.

Mobil eğitimler: Aşağıdaki eğitimlerimizi HTML5 formatında, iPad’lerden rahatlıkla alınabilecek biçimde sunulmaktadır:
Zaman Yönetimi
Toplantı Yönetimi (2012)

Yabancı Dil Programı

Yakın bir zamanda çalışanların kullanımına açılacak yabancı dil uzaktan eğitim programı, IGDAŞ çalışanlarının bilgisayarı aracılığıyla iş yerinden ve/veya evlerinden İngilizce öğrenmelerini sağlayacak bir eğitim programıdır.

 

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden (İGDAŞ) yapılan açıklamaya göre, abonelere doğalgaz kesintisiz ve güvenli şekilde sunulurken tesisat güvenliğine de dikkat ediliyor.

Müşteri memnuniyetine yönelik başlatılan yeni uygulamayla güvenli doğalgaz kullanımı açısından risk tespit edilen ve gaz arzı durdurulan yerlerde, abonelerin tesisatlarındaki onarımları vakit kaybetmeden gidermeleri amacıyla kurulan 7/24 Bakım-Onarım Firmaları adlı sistem devreye girdi.

Bu kapsamda oluşturulan ve günün her saatinde hizmet verecek olan 7/24 Bakım-Onarım Firmaları’nın iletişim bilgileri İGDAŞ’ın web sitesine yüklendi. Risk tespit edilen ve gazı kesilen abonelerin, www.igdas.com.tr ana sayfasında İç Tesisat başlığı altında 7/24 Bakım Onarım Firmaları linkine tıklayarak listedeki 81 firmadan kendilerine en yakın olanı seçip yardım istemeleri yeterli olacak.

Listede yer alan firmalar, abonenin dairesi içindeki tesisatla ilgili (kombi, şofben gibi gaz yakıcı cihaz arızaları dışındaki) tüm arızaları tamir edebilecek. İGDAŞ onaylı bu firmalar, doğalgaz kullanıcılarından gelen arızanın giderilmesi taleplerine günün hangi saatinde olursa olsun en geç 2 saat içinde yanıt verecek.

Bu firmaların, arıza giderimi için göndereceği ekip mutlaka doğalgaz tesisatı ustalık belgesine sahip kişilerden oluşacak. Bu hizmetten yararlanan aboneler, yapılan bakım ve onarım çalışmalarının bedelini İGDAŞ web sitesinde yayınlanan fiyat listesinden kontrol edebilecek.

İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, doğalgazın kurallara uyulduğunda en güvenli yakıt olduğunu belirterek, abonelerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisinin ise tesisatlarıyla ilgili her türlü bakım ve onarım işlerini İGDAŞ tarafından onaylı firmalara yaptırmaları olduğunu kaydetti.

İGDAŞ‘ın 7/24 hizmet verdiğini ifade eden Aslan, “Ancak yetkili tesisatçı firmalar için böyle bir durum söz konusu değildi. 1 Temmuz 2015’te başlattığımız 7/24 Bakım Onarım Firmaları uygulamasıyla, abonelerimizin tesisatlarında meydana gelen kaçak ve arızalar bu firmalar aracılığıyla günün her saatinde çok hızlı bir şekilde giderilecek ve kesintiye uğrayan gaz arzı çok kısa bir sürede tekrar sağlanabilecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İgdaş

[divider]

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal  YouTube

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın