Hanımlar bunu partnerlerinize mutlaka okutmalısınız (iyi bir cinsel yaşam için erkeklere tüyolar)

Unutmayın ki kabul ettiğiniz ve kabullenebildiğiniz sorunlar sorun olmaktan çıkabilir.

 

Unutmamak lâzım,kadın da erkek de kendini iyi hissederse size kendinizi iyi hissettirebilir..

Hanımlar bunu partnerlerinize mutlaka okutmalısınız

1-İyi bir seks için önce partnerinizin gururunu okşayın; onu ne kadar beğendiğinizi ve özlediğinizi ve de arzuladığınızı mutlaka söyleyin, ayrıca kıyafeti ve vücudu ile ilgili abartılı olmayan övgüde bulunun

2-Kadınlar için çiçek beğenilmek ve önemsenmek anlamına gelir; kendini iyi hisseden kadın size kendinizi iyi hissettirecektir, özellikle yatakta.

3-Kadınlar için ortam önemlidir; bir mum ve hafif bir müzik ”onun için yapılmış özel bir şey” çok şeyi değiştirecektir.

4-Çikolata; Kadınların çoğunluğunun kendini iyi hissetmek için çikolataya yönelmesinin bir sebebi var; içeriğindeki methylxanthine zevkten başınızı döndürerek partnerinizin kollarınızda erimesine sebep olabilir. Ayrıca içerdiği phenylethyamine maddesiyle tam anlamıyla aşk etkisi yaratıyor. Yani daha kolay âşık oluyorsunuz(ama abartısız olsun fazla şeker sıkıntı yaratır ve bilinenin aksine enerji değil uyku getirir..

5-Kadınların saçları çok ama çok önemlidir, mutlaka saçını her fırsatta okşayın(ama yeni yapılmış bir saçın bozulması gecenizi mahvedecektir.)

6-Acele seks erkeklere göredir, kadınlar yavaş ve geç adapte olurlar, zamanınızı planlayın ama spontan izlenimi yaratın

7-Ondan size zaman ayırmasını isteyin, randevulaşın

8-Cinsellikte konuşmak çok önemlidir ama kadınlar çekinirler başlangıçta en sevimsiz soru da hoşuna gitti mi veya zevk alıyor musundur, dolaylı sorularla onun nelerden hoşlandığını öğrenin
Eşinizin ne istediğini bilin: Kendi isteğinizden emin olduktan sonra sıra eşinizin ne istediğine gelir. Onunla çekinmeden konuşarak isteklerini öğrenmelisiniz. Bazı insanlar partnerlerine oranla seksi daha fazla isteyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda önemli olan çiftlerin arasındaki uyumdur.

9-Çok nadir kadın dışında kulak ve boynunun öpülmesinden hoşlanmayan kadın yoktur, tabi salya banyosuna gerek yok kimse tahammül edemez..

10-Mutlaka yıkanın ve hafif koku sürünün,duş alamadan ve aldırmadan sakın sevişmeye başlamayın sonrasında ön sevişmede göstereceğiniz ilerlemeler,sizi ve partnerinizi sex ten ve sizden soğutabilir.. Temizlik ve hijyen vazgeçilmeziniz olsun..

11-Diş ve ağız bakımını asla atlamayın,Diş fırçalamayı unutmayın..

12-Küçük sürprizler yapın, onu şaşırtın,içeriği size ve partnerinizin neyi sevip hoşlandığına bağlı,yani size kalmış…

13-Kadın için cinsellikte içeri girme kadar ondan önce yaşanan aşk oyunları da önemli ve hazırlayıcıdır,ön sevişme herşeydir..

14-Yeni bir yer deneyin: Mekan değişikliği yaparak seks hayatınıza biraz yenilik ve heyecan katabilirsiniz. Bir otel odası kiralayın, başka bir odayı deneyin ya da hiç akla gelmeyecek yerler seçin.

15-Evli iseniz yatak odanızı yenileyin ve çocuk varsa ses için mutlaka TV veya müzik seti kullanın (ses mutlaka olmalı)

16-Fantezi yapın: Kadın veya erkek herkesin bir fantezisi vardır. Karşılıklı konuşarak bunları uygulayabilirsiniz. Bazen de akşam ki seks randevunuz için hayaller kurup sürpriz yapabilirsiniz.

17-Ne istediğinizi söyleyin. Karşı tarafın sizi tanımak ve anlamak için yorulmadan keşfetmesini sağlayın, hem kadın hem erkek sizi neyin etkilediğini bilmek ister, buna önem verirler. Sizi memnun etmekten keyif alırlar.

18-Onun için özel olarak giyinin(erkek içinde kadın içinde geçerlidir)

19-Mutlaka traş olun, traşsız bir yüzün sürtünmesini anlamak için anlınıza zımpara kağıdı sürebilirsiniz. (Partneriniz sakallı seviyor sa o değişir,sakallı olmanın da zevki başka denildiğine çok şahit oldum..)

20-Partnerinizle flörtleşin ilk defa buluşuyormuş gibi hareket edin, sinemaya gidin ve yemek yiyin

21-Cinsel sorunlarınız varsa açıkça konuşun, gerekirse cinsel terapistlerden destek alın, Çiftler yaşadıkları her sorunla mutlaka yüzleşmeli” Seks problemlerinizi görmezlikten gelmeyin.

22-Seksüel sorunları olan insanlar çoğu zaman utanırlar ve sorunları gidermek için geç kalırlar. Ancak bu yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Çözmek için mutlaka bir uzmanına başvurun,bundan kaçınmayın eğer kaçınırsanız görmezden gelirseniz size hiç bir partner yeterli gelmeyecektir,çünki yetersiz olan siz ve farkında olmayan da siz olacağınız için sürekli bir arayış içersin de olacaksınız

Sağlıklı Mutlu Bir Yaşam Dileği İle.

Soru görüş önerileriniz ve kimse ile paylaşamadığınız problemleriniz için
bana yazabilirsiniz.

Cinsel Sağlık Uzmanı ve Terapist

İletişim: Abella Alsatia-terapist  [email protected] 

Sorularınız ve Sorunlarınızın çözümleri için terapistimize yazabilirsiniz.

 

Facebook/AkademiPortal

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here