Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize’de yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yüklendi. Erdoğan CHP’yi “bir Truva atı misali siyaset kurumunu içeriden çökertmeye” çalışmakla suçladı.

AKP’nin Rize Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, “20 yıldır girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP, milletten yediği tokadın acısıyla ateşi kendisini de yakacak tehlikeli bir oyun oynuyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2017’de başlattığı Adalet Yürüyüşü‘nü hatırlatan Erdoğan “Ankara’dan İstanbul’a yürürken kimlerle yan yanaydılar? Terörden hüküm giymiş insanlarla beraber oldular” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasını protesto amacıyla Ankara’dan İstanbul’a “Adalet Yürüyüşü” başlatmıştı.

15 Haziran 2017’de Ankara-Güvenpark’ta başlayan ve 9 Temmuz 2017’de İstanbul-Maltepe’de sonlanan yürüyüşe 19’uncu gününde bazı HDP’li milletvekilleri de destek vermişti.

Erdoğan konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

15 Temmuz (darbe girişimi) gecesi tankların tepesine çıkmak yerine, tankların arasından sıvışanları gördük. Yatırımcıları ürkütenleri, yurtdışında mahfilleri ülkemizi şikayet edenleri gördük. Otel lobilerinde gizli saklı IMF komiserleriyle pazarlık yapanları gördük. Kim bu? Bay Kemal’in ekibi. Bunların en başında CHP vardı, CHP adına söz söyleyen yalan terörü vardı.

Herkesle birlik oldular, herkesin sözcülüğüne soyundular. Çiğnenmedik hiçbir değer bırakmadılar. Son 20 yıl içinde milletin, mazlumların yanında saf tutmadılar. Tam 732 gündür evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmedi. İnsanımızın geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda yerli ve milli bir duruş göstermediler. “

Erdoğan: Rant hırsına dayalı hoyratlıklara müsaade etmeyeceğiz

Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketlerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Rize’deki Salarha Tüneli’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan , “Geçmişte şahit olduğumuz rant hırsına, cehalete, bencilliğe dayalı hoyratlıkların buralarda tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Erdoğan, deprem, sel ve toprak kaymasının iklim ve coğrafi yapısı sebebiyle “adeta Türkiye’nin kaderi olduğu” yorumunda bulundu.

İklim değişikliğinin Karadeniz Bölgesi’nde etkisini gösterdiğine dikkat çeken Erdoğan, “Bunun için hem toprağımıza, yeşilimize, suyumuza, hem denizimize ve de insanımıza sahip çıkacağız” dedi.

Erdoğan, “Antalya ve Muğla gibi orman yangınlarının, Kastamonu ve Sinop gibi sellerin ciddi tahribata, can ve mal kaybına yol açtığı yerlerde de yaraları sarıyoruz. İnşallah yakında bu bölgelere tekrar gelip çalışmaları yerinde göreceğim” diye konuştu.

Temmuz ayında Rize’de yoğun yağış sonrası sel felaketleri meydana gelmiş ,6 kişi hayatını kaybetmişti.

Rize’de sel ve heyelandan etkilenen alanlar Afet Bölgesi ilan edilmişti.

Karadeniz Bölgesi’nde geçen ay da Kastamonu, Sinop, Bartın başta olmak üzere pek çok ilde sel felaketleri meydana gelmişti.

Sn Erdoğan’ın bu konuşmasında söylediği hırsızlıklar ve yolsuzluklar söylemlerine bu videoda gayet net cevaplar veriyor..

Erdoğan: Bay Kemal’e sesleniyorum, dikili bir ağacınız yok

Türkiye’nin ardı ardına “siyasi, sosyal, ekonomik saldırı dalgasına” maruz kaldığını söyleyen Erdoğan, salgın ve doğal afetlerle “büyük imtihanlar” geçirdiklerini ifade etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Bay Kemal’e ve CHP’nin tabanına sesleniyorum, gelin de Rize’yi görün. Dikili bir ağacınız yok, ağacınız. ‘Bu ülkeye 19 yılda ne yaptınız?’ diyenlerin içlerindeki fitneyi, fesadı, kötü niyeti elbette biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here