Dolar Yine Zirve Yaptı peki Buna Sebep Nedir

Dolar/TL’de yön yukarı… ABD piyasalarının kapalı olduğu günde dolar/TL kuru 2 haftanın zirvesi olan 2,90’ı aştı.

Dolarda yükseliş sürüyor.

Dolar/TL, 2 haftanın zirvesi olan 2,90’ı üzerine çıktı. Kur 08.45’te 2,9054’ü gördü. Kur, 2,90’ın hemen altında işlem görüyor.

Türk jetlerinin Suriye sınırında bir Rus savaş uçağını düşürmesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözleri ve açıklanan yeni kabine ile önceki gün dolar/TL sert yükselmişti.
Şükran Günü nedeniyle ABD piyasaları kapalı olduğu için dolar kurunda çok fazla işlem hacmi beklenmiyor.

Obama, şükran günü hindilerini affetti

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalıların Şükran Günü’nü kutlamaları öncesinde düzenlenen geleneksel törenle iki hindiyi affetti.

Yanında kızları Malia ve Sasha ile birlikte, hindileri affetmeden önce espri dolu bir konuşma yapan Obama, “Aylardır Beyaz Saray’a taşınmak için acımasızca birbiriyle yarışan hindiler var dedi.

Sözlerinin gülüşmeler yol açtığın gören Obama, “Evet, birileri ne demek istediğimi anladı diyerek espri yaptı.

Beyaz Saray’da yedinci kez hindi affettiğine değinerek “Hindiler uçamasa da zaman uçup gidiyor” sözleri ile kendisini dinleyenleri kahkahaya boğdu. Obama’nın kızları Sasha ve Malia “Bak bu iyiydi” diyerek babalarına destek verdi. Obama kızları ile ilgili olarak, “yanımdalar çünkü onların yanımda olmalarıyla kendimi iyi hissettiğimi düşünüyorlar. Yoksa, bu işi yapmam gerektiğine inandıklarından değil. Yaşlandıkça, çocukların size hoş gelmesini daha çok takdir ediyorsunuz. Kendilerine minnettarım diyerek şakalaştı.

Beyaz Saray’ın bahçesinde düzenlenen törende, ‘Honest’ ve ‘Abe’ adlı hindileri affeden Obama, konuşmasında “ABD, ikinci şanslar ülkesidir. Bu hindiler de ikinci bir şansı hakediyor dedi. Bazı kişilerin, ABD’de 1963’ten bu yana uygulanan bu geleneği ‘saçma’ bulduğunu da esprili bir dille anlatan Obama, “Böyle düşünenlere katılmıyor değilim. Ama bu fırsatı, Amerika’ya mutlu Şükran Günü dilemekle değerlendirmekten keyif alıyorum” dedi.

Obama daha sonra, “Bana verilen yetkilere dayanarak bu hindileri affediyorum diyerek hindileri bağışladı.

Şükran Günü, ABD’de Kasım ayının dördüncü perşembesi, Kanada’da da Ekim ayının ikinci pazartesi günü kutlanılan bir bayram.

İçerik Görsel ve İşitsel Desteği : NatroNet Tv.
www.apnewsturk.com

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here