Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu aralar sarılmaları, öpüşmeleri erteleyelim’

Erdoğan’dan koronavirüs uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii’nde kıldığı Cuma namazı sonrası gazetecilere koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Bu aralar sarılmaları, öpüşmeleri erteleyelim” dedi.

Malum dünyada bir korona virüs salgını var. Bu salgın nedeniyle öpüşme tokalaşma çok önemli bir münasebettir. Bu aralar bu sarılmaları öpüşmeleri erteleyelim. Bunu da ben sizden istirham etmiş olayım. Bir şeyi yapalım derken diğerini kaybetmeyelim. Önemli olan gönlümüzden, kalbimizden geçendir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu aralar sarılmaları, öpüşmeleri erteleyelim'


Erdoğan, Putin’in tavır değişikliğine dair soruyu yanıtladı: “Bir yerden kara kediler girmiş olabilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti sonrası uçakta medya mensuplarıyla bir mülakat gerçekleştirdi.

“Buraya gelirken amacımız ateşkes sağlamaktı. Hamdolsun bunu temin ettik. Tabii rejimin olası ihlal ve saldırılarına karşı her an teyakkuz halinde olacağız. Bu konudaki kararlılığımızı son bir haftada rejime verdirdiğimiz zayiatlarda güçlü bir şekilde gösterdik.

Şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez. Bir taraftan savunma sanayiinde attığımız adımlar, bir taraftan nükleer enerjide attığımız adımlar, bir taraftan Türk Akımı konusunda attığımız adımlar, bir diğer taraftan turizmde attığımız adımlar… Tabii bunların çok büyük önemi haiz. İkili ilişkilerimizin geldiği bu noktalarda bir de üçüncü ülkelerde beraber atabileceğimiz adımların planlamasını yaptığımız dönemi yaşıyoruz. Yani onun için de herhalde bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir.

S-400 şu an artık bizim malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400’ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisan ayından itibaren de artık faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim, dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara “Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız.” dedik.

CHP’deki ruh halini benim anlatmam doğru olur mu? Bunlar adeta deli dumrul misali felaket yaşıyorlar. Ve şu an itibarıyla, bu sabah gerek avukatım olsun gerek yargı olsun bu şahıs ile ilgili bu davaları açtılar. Yani dokunulmazlığının kaldırılmasına varıncaya kadar bu süreci takip edecekler. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıyım. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına kalkıp da bu tür edepten, ahlaktan yoksun, böyle akla hayale gelmeyecek hakaretleri yapmaya ne yasalarımız ne örfümüz ne adetimiz müsaade eder.”


Bin özel harekat polisi, Türkiye ile Yunanistan arasında sınır konumundaki Meriç Nehri’nde görev yapmak üzere Edirne’ye geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu aralar sarılmaları, öpüşmeleri erteleyelim'

AA’nın haberine göre tam donanımlı 1.000 özel harekat polisi, Türkiye ile Yunanistan arasında doğal sınır konumundaki Meriç Nehri’nde görev yapmak üzere Edirne’ye geldi.

Özel harekat polisleri, Yunanistan güvenlik güçlerinin sınır hattında sığınmacılara uyguladığı davranışlara karşı tedbirlerin artırılması, geri itmelerin önlenmesi ve sınır hattında güvenliği sağlamak amacıyla görev yapacak.

Polisler, zodyak botlarla nehirde denetimlerde bulunacak.

Sınır hattında dün incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Geri itmeleri engellemek amacıyla tam donanımlı bin özel harekat polisini sabah itibarıyla intikal ettirdik ve zodyak botlarıyla beraber artık orada insanlara kötü muamele edenlere fırsat tanınmayacak.” açıklamasında bulunmuştu.

Haberler


Financial Times: "Erdoğan'ın Putin'e yakınlaşması, aşağılayıcı bir deneyim oldu"
Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here