Eğitimde çöküş…CHP’den Davutoğlu’na gönderme…Kuytul için yeni iddianame…‘Suruç Katliamı’ 4. yılında…

 • ADALET ELBET GELECEK!
  Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf
 • CHP’DEN DAVUTOĞLU’NA…
  ‘Hani pişmanlık, nerede özür?..’
 • YKS’DE 15 BİN ÖĞRENCİ SIFIR ÇEKTİ!
  15 net yapamayan 628 bin öğrenci var
 • ‘REİS BİZİ AFRİN’E GÖTÜR’ DİYORDU…
  AKP’li başkan bedelli askerliğini tamamladı
 • SURUÇ KATLİAMI 4. YILINDA
  ‘Mahkemelerde adil yargılama istiyoruz’

ADALET ELBET GELECEK!

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

15 Temmuz sonrası komutanları terfi alan kendileri müebbet hapis cezasına çarptırılan 259 Harbiyeli arasında bulunan şehit kızı Nimet Ecem Gönüllü ile arkadaşları Şüheda Sena Öğütalan ve Nagihan Yavuz, cezaevinden fotoğraf paylaştı. Bakırköy Cezaevi’nde tutulan kader arkadaşlarının cezaevinden ilk fotoğraf karesini, 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde katledilen şehit Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin Twitter hesabında yayımladı. Tekin, yaptığı paylaşımda “Silah bile sıkmadılar ama 3 yıldır cezaevinde yatıyorlar. Bu olaylar olmasaydı şu an kardeşim gibi teğmen olacaklardı. Şu an cezaevindeler ama eminim çıkacaklar. Hep böyle gülün. Masumlar için adalet elbet gelecek.” ifadelerini kullandı.

 


ALPASLAN KUYTUL İÇİN YENİ İDDİANAME

Doların yükseleceğini söylemesi de suç sayıldı

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

Furkan Vakfı davasında yargılanan Alparslan Kuytul hakkında yeni bir iddianame hazırlandı. Adana Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede Kuytul’un ekonomik krize ilişkin tahminleri ile iç ve dış politikaya dair eleştirileri de suç sayıldı. Kuytul’un 2017’de yaptığı bir konuşmasında doların 6 lira olacağı yönündeki tahmini iddianamede “Milleti Amerika Birleşik Devletleri ve ekonomik kriz ile tehdit etmek” olarak nitelendirildi, mahkemelerin güvenilir ve adaletli olmadığı yönündeki sözleri de mahkemeleri itibarsızlaştırmak olarak yorumlandı.
Kuytul’un avukatı skandal iddianameye ilişkin ayrıntıları “Gülsem mi ağlasam mı bilemedim” ifadeleriyle paylaşırken HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da tepkisini “Bu ülkede hepimiz demokrasi, hukuk ve özgürlükleri herkes için istemedikçe bu saçmalıklar devam edecektir” sözlerini kullandı.
Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf


SURUÇ KATLİAMI 4. YILINDA

‘Mahkemelerde adil yargılama istiyoruz’

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015’te IŞİD’in bombalı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 33 kişi anma töreni gerçekleştirildi. Katliamın yaşandığı Amara Kültür Merkezi bahçesine hayatını kaybedenlerin anısına karanfiller ve oyuncaklar bırakılarak konuşmalar yapıldı. Suruç Aileleri adına konuşan Çağla Seven, “Bir soruşturma başlatıldı 18 ay tek bilgi sahibi olmadık. Sonra Ankara katliamı oldu. 18 ay yapılmayan soruşturmanın sunucusunda bizi katleden kişinin kardeşi Ankara’da kendini patlattı. Bizler 4 yıldır boş sanık sandalyelerine derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Herkesin cebinde olan telsiz kayıtları 4 yıldır dosyada değil. Mezarlarımızda paramparça taşlar görüyoruz. Aydınlık gelecekte yaşamak istiyorsak katliamların aydınlatılması gerekiyor” sözlerini kullandı.


CHP’DEN DAVUTOĞLU’NA…

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

‘Hani pişmanlık, nerede özür?..’

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisiyle program yapan üç gazetecinin programlarına son verilmesinin ardından yaptığı ‘Büyük üzüntü duydum. Kendileri sadece gazetecilik yaptılar.’ açıklamasını eleştirdi.

Davutoğlu’na kendisinin başbakanlık yaptığı dönemdeki hak ihlallerini ve sansürü hatırlatan Bekaroğlu, “Anladınız mı şimdi, muhalif olmak nasıl bir şeymiş? Peki, sizin döneminizde muhaliflere yapılanlar ne olacak? Hani pişmanlık, nerede özür?” ifadelerini kullandı. Gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin Rus haber ajansı Sputnik’teki programlarına, yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’yla görüşmeleri ve YouTube kanallarında yayınlamalarının ardından son verilmiş, yaşananların ardından gazeteci Zafer Arapkirli de Sputnik’ten ayrıldığını duyurmuştu.


YKS’DE 15 BİN ÖĞRENCİ SIFIR ÇEKTİ!

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

15 net yapamayan 628 bin öğrenci var

ÖSYM’nin 2019 YKS verileri, eğitim sisteminin içler acısı halini bir kez daha gözler önüne serdi. 15 bin öğrencinin puanı, yarım net dahi yapamadığı için hesaplanamadı. Yüz binlerce öğrenci, ilk oturumda 150 puana ulaşmak için yapması gereken 10 neti yapamadı. 2018 YKS’de 511 bin olan 150 puan barajını geçemeyen öğrenci sayısı bu yıl 628 bin 796’ya ulaştı. Lise son sınıf öğrencisi 970 bin üniversite adayının yer aldığı ilk oturumun fen bilimlerindeki ortalama net sayısının 2.2 olması dikkati çekti.


‘REİS BİZİ AFRİN’E GÖTÜR’ DİYORDU…

Cezaevindeki Harbiyeli genç kızlardan ilk fotoğraf

AKP’li başkan bedelli askerliğini tamamladı

AKP kongresinde “Reis bizi Afrin’e götür” sloganları attıran Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, 18 gün süren bedelli askerliğini tamamladı. AKP’li başkan 28 Ocak 2018’deki Gençlik Kolları Kongresi’nde, teşkilatına da kamuflaj giydirmişti. “Reis bizi Afrin’e götür” tezahüratları üzerine Erdoğan da, “Afrin’in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, ‘Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?’ ‘Şimdilik henüz yok’ dediler.” demiş, bu sözler kamuoyunda uzun süre konuşulmuştu.


Akademi Portal / Haberler

  

 

 

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here