Sık sık çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’na biri Sultantepe Mahallesi’nde diğeri de Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan iki kamu binası, 49 yıllığına Üsküdar Belediyesi tarafından bedelsiz olarak tahsis edildi.

Belediye, ayrıca Hafızlar Derneği’ne de ‘Kur’an eğitim ve öğretimi vermek, imamlar, hatipler, müezzinler yetiştirmek’ amacıyla bir kamu binası tahsis etti.

AYRICA BELEDİYE BAŞKANI’DA O VAKFIN MÜTEVELLİ HEYETİNDE

Teklifler, Üsküdar Belediye Başkanı, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hilmi Türkmen’in imzasıyla pazartesi günü belediye komisyonlarına gönderildi.

Ardından Üsküdar Belediye Meclisi’nde görüşüldü ve CHP’li üyelerin itirazına rağmen, oyçokluğuyla kabul edildi.

Ensar Vakfı’na ‘49 yıllık bedelsiz tahsis’e tepki gösteren İBB’nin CHP’li Meclis üyesi Nezih Küçükerden, şunları söyledi:

“Hilmi Türkmen’in Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti’nde olması oldukça manidardır. Bu insanların birçoğu zengin insanlar. Madem yönetimdesiniz, kendi paranızla alın arsalarınızı ve binalarınızı. Gariban halkın parasından Ensar Vakfı’na bina tahsis etmek doğru değildir.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Cinsel İstismar: Karaman’daki çocuk anlattı “Canım çok acımıştı”

Muharrem B. hakkındaki iddianamede, Türkiye’yi sarsan rezaletin çarpıcı ayrıntıları ortaya çıktı.

Ensar Vakfı ve KAİMDER’e ait erkek öğrenci yurtlarında çocuklara tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan Muharrem B., ifadesinde suçunu önce inkâr etti.

“Kaç kez olduğunu bile bilmiyorum“

ENSAR VAKFI ÇORUM ŞUBESİ’NDEKİ TACİZ DAVASININ DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

[divider]

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal  YouTube

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here