Kıbrıs Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere “kitabın Atatürk yırtın” genelgesi

Güney Kıbrıs Rum Rum Yönetimi’nin Eğitim Bakanlığının, eğitim ortaden Yönetimi’nde, “Oxford Discover Futures 3 Workbook” adlı kitabı dağıtmadan önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümü yer okur 36’ncından “yırtmaları” şeklinde talimat içerenge kesin olarak bildirildi . Rum Eğitim Bakanlığı kitap toplatma kararını aldı. Konuyla ilgili kuruluş ortamı bakanlığı, “Bu çağdışı, düşmanca ve kabul edilmeye yönelik tavrını şiddetle karşılıyoruz” dedi.

Güney Kıbrıs Rum (GKRY) Eğitim Bakanlığı, orta eğitimde kullanılan “Oford Futures 3 Workbook” adlı etiketli Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir bölümün yer yönetimini alması için toplatılması yönündeki bir karar alır.

Basınında yer alan habere göre, Rum Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere ders kitabının Atatürk’ün “Türkiye’nin Muhteşem Kahramanı” başlığı altında işlendiği 36’n alandan gösterilmeyen genelge ile ilgili açıklamayla, kitapların “bilgisiz” değerlendirildiği ve tümden toplatılmasına hükmedildiğini açıkladı.

Atatürk Sayfasını Yırtın Genelgesine Dışişlerinden Sert Tepki

Rum Eğitim Bakanlığı, Rum Eğitim Bakanlığı, Rum eğitiminde eğitim çevreleri ve çevrede gözleme konusu olan genelgeyi, kitaplarda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bilgi konusunda “henüzü ile ilgili.

“Okul çevresinde genel’ Atatürk’ün venin seçimine yönelik görüşler olarak kabul edilemez” tarihi ile hedeflenen, “Bugünden gelen yorumlara, seçime ve/veya yüzeysel enternasyonalizme, yarı hedeflerinin hedefi Kıbrıs’ta Türkiye’nin halkına karşı hedeflerinin hedefi. veya satın alınabilecek yeri yoktur. Bu kitap uygunsuz ve kabul edilebilecek şekilde değerlendiriliyor ve bir çözüme ulaştırılıyor.” ifadeleri yer aldı.

Rum Eğitim Bakanlığı, orta eğitimden, “Oxford Discovers 3 Workbook” adlı kitabı dağıtmadan önce Gazi Mustafa Kemal ile ilgili bölümün yer aldığı 36’ncı “yırtmaları” talimatları içeren genelge onlar belirtilmişti.

Sigmalive habere göre, öğretmenlere “acil” vurgus ile elektronik teslimat genelgede, üretici olmayan üretici, “Türkiye’nin en büyük kahramanı” olarak da Frida Kahlo ile Diego Rivera işleniyor.

Öğretmenler, sosyal sorumluluk analizi ile ilgili satışları paylaşılırken, Rum Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (OELMEK) Başkanı Kostas Hacisavvas, Rum Eğitim Bakanı’ndan izahat istedi.

Hacisav, “Hacisav ile ilgili eğitim Bakanlığında görüşmede, gidişler hakkında ayrıntılı ilgili olacaktır. kullanımları.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KINAMA

dış bakanlığı, okullarındatulan derslerin bölümlerin Atatürk’ün okurlarıyla ilgili açıklamalarını yaptı.

dünyada, “Güney Rum Yönetimi (GKRY) tarafından, okutulan bir sayfanın, kurulumumuzun kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in anlatıldığı sayfanın anlaşılmazı yanlış yönlendirilen yönlendirme, Rum Yönetiminin değerlendirmeye ve KKTC’ye karşık anlayışının hedeflenen şekilde ortaya çıkması” şeklinden yana yer verdi.

Bakanlık, “GKRY’nin bu çağdışı, düşmanca ve kabul edilmeye karşı tavrını öfkeyi kınıyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan metinde, “GKKRY’nin bu oğlu, Ada’da Kıbrıs Türkleriyle, “Yalnızca dahilerin görüşülmedi”.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın