Anasayfa / Haberler / Alperen Ocakları’ndan Onur yürüyüşü tehdidi
Alperen Ocakları'ndan Onur yürüyüşü tehdidi

Alperen Ocakları’ndan Onur yürüyüşü tehdidi

Alperen Ocakları’ndan Onur yürüyüşü tehdidi

İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 25 Haziran’da yapılacak Onur Yürüyüşü öncesi tehdit içerikli açıklamalar yaptı.

Bunların projesi her mahallede bir yapı oluşturmak. İstihbaratımızı uyarıyoruz.

Bu bir proje, kapitalist, komünist, emperyalist güçlerin projesi. Eşcinselliği yaygınlaştırarak, aile birliğini yok etmek, üremeyi durdurmak, karı koca ilişkisini sonlandırmak ve karı koca ilişkisinden doğan çocukların yetişip vatana millete hayırlı fert olabilmesini engellemek istiyorlar. Aile yapısının temeline koyulmuş dinamittir. Gençler o yöne doğru meylediyorlar. Özellikle mahalle çalışmalarına indiler.

Türk milletine sesleniyorum, bu yapılar çok tehlikeli yapılar.

Bu ahlaksızlığı bizim önlememiz lazım, çok ciddi manada yayılacak. Devlet eğer müsaade ederse biz müsaade etmeyeceğiz, biz yürütmeyeceğiz. Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız, onlar gelemez zaten oraya. Biz hiçbir şekilde yürütmeyiz. İstesek 200 bin kişi de buluruz.”

Mican, 26 Haziran 2016’da yapılan 14. Onur Yürüyüşü öncesinde de “Her şeyi göze aldık, direkt yürüyüşü engelleyeceğiz” demişti. Mican hakkında daha sonra, 6 yıl 1 ay hapis istemiyle dava açılmıştı.

Davanın ilk duruşması, 19 Mayıs’ta görülmüştü. Mican hakkında zorla getirilme kararı çıkan duruşma 5 Ekim’e ertelenmişti.

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Üsküdar’da bulunan il binasında bir basın toplantısı düzenleyerek 26 Haziran’da yapılacağı duyurulan LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne engel olacaklarını açıkladı. Mican, “Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz” ifadelerini kullandı.

Yanında bir grup Alperen Ocakları üyesiyle basın toplantısında konuşan Kürşat Mican, LGBTİ bireylerin Taksim’de yapacakları yürüyüşün milli değerlere aykırı mahiyette olduğuna dikkat çekerek “İsmi onur yürüyüşü ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek Kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak terbiyesizliğe soyunmasınlar.

Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa’nın ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir’ veciz beytini hatırlatırız. Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir’ dedi.

Kürşat Mican sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri, bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi takdirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi takdirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz.”

Cihatçı gençlerden İstanbul’daki Onur Yürüyüşü’ne saldırı çağrısı

Müslüman Anadolu Gençliği (MAG) adlı cihatçı örgüt, bu yıl 19 Haziran’da Taksim’de 7. kez düzenlenecek Trans Onur Yürüyüşü’ne saldırı çağrısı yaptı.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübüne yapılan ve 49 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan saldırının ardından, cihatçı gençlik örgütü MAG, İstanbul’da yapılacak Trans Onur Yürüyüşü’nü ‘engelleme’ çağrısı yaptı.

Yürüyüşün başladığı saat 17.00’den bir saat önceye buluşma koyan MAG’lılar, çağrı metinlerinde “Onursuz sapıkları yürütmüyoruz! 19 Haziran’da, onur yürüyüşü! İronik ismiyle düzenlenecek olan rezilliğe müsaade etme! Müdahale et! Seni de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Alperen Ocakları'ndan Onur yürüyüşü tehdidi

Müslüman Anadolu Gençliği (MAG) bu yıl 19 Haziran’da Taksim’de yapılacak Trans Onur Yürüyüşü’ne saldırı çağrısı yaptı.

Konu ile ilgili Nabız Haber’e açıklama yapan MAG yetkilileri, bu ‘iğrençliğe’ izin vermeyeceklerini belirterek, bir ‘etkinlik’ başlattıklarını ve konuya duyarlı tüm insanları buna davet ettiklerini açıkladılar.

Örgütün aralarından gençlik kolları başkanının da bulunduğu üyeleri de sosyal medya hesaplarından söz konusu bildiriyi paylaşarak çağrıyı yineledi.

FACEBOOK SAYFAYI KAPATTI

LGBTİ aktivistleri etkinliği Facebook yönetimine şikâyet etti.

Facebook yönetimi önce LGBTİ aktivistlerine ‘Sayfayı inceledik ve Topluluk standartlarımızı ihlal etmediğini gördük’ mesajı gönderdi.

Gelen şikâyetler üzerine sayfa bugün itibariyle kapatıldı.

Alperen Ocakları Başkanı’na Onur Yürüyüşü davası

Taksim’de geçen haziranda Onur Yürüyüşü yaptırmayacağını söyleyen Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican, hakkında dava açıldı. Mican için 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Alperen Ocakları'ndan Onur yürüyüşü tehdidi

Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican

İstanbul’da geçen yıl LGBTİ’leri yapacağı Onur Yürüyüşü’yle ilgili açıklama yapan Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican, hakkında dava açıldı.

Geçen yıl yapılacak Onur Yürüyüşü öncesinde açıklama yapan Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican, “Direkt yürüyüşü engelleyeceğiz. Olacakların sorumlusu biz değiliz” şeklinde açıklama yapmıştı. Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Mican hakkında ‘halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçlamasıyla dava açıldı. Mican, için 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Soruşturma kapsamında ifade veren Kürşat Mican, kamu görevlilerinin bu konuya dikkatini çekmek için açıklama yaptığını söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesine göre Mican, 26 Haziran 2016’da yapılan Onur Yürüyüşü öncesi, eylemin milli değerlere aykırı olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Bu ahlaksızlığa izin veren, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri göreve davet ediyoruz. Aksi takdirde Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Biz her şeyi göze aldık, direkt yürüyüşü engelleyeceğiz. Devletimizin milli değerleri göz önünde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz.”


LGBT: LGBTİ hakkında bu bilgileri bireyler mutlaka okumalı

LGBT: LGBTİ hakkında bu bilgileri bireyler mutlaka okumalı 1990’lara kadar LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) gençler için çok az bilgi kaynağı mevcuttu. Eşcinsel ve trans ergenlerin o yıllarda kendi kimlikleri ile ilgili doğru bilgilere ulaşımı ve destek alabilmeleri zordu.   Sonraki zamanlarda internet, okul kulüpleri, LGBT dernekleri bu bireylere…

Devamını Oku »


 

Akademi Portal

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *