ScanWatch, kalp sağlığı koşullarını tespit etmek ve genel zindeliği iyileştirmeye yardımcı olmak için hayati parametreleri sürekli olarak tarayan ilk hibrit akıllı saattir.

Withings ScanWatch

Dünyanın en gelişmiş giyilebilir sağlık cihazı

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri ScanWatch, tıbbi sınıf bir EKG, SpO2 ölçümleri için bir oksimetre ve 30 güne kadar olağanüstü bir pil ömrüne sahiptir.

ScanWatch, dünyaca ünlü kurumların profesyonelleri ile geliştirilmiştir.

 

 

UCSF Hipoksi Araştırma Laboratuvarı

ScanWatch’ın nabız oksimetresi ölçümleri, kan oksijen numuneleri analizini içeren altın standarda göre bir grup hipoksi hastasında değerlendirilmiş ve doğrulanmıştır.

 

 

Hastane Georges Pompidou

ScanWatch EKG ölçümlerini ve AFib saptama PPG’sini kardiyologlar tarafından okunan ve yorumlanan altın standart 12 uçlu EKG’ye karşı doğrulamak için bir çalışma yapılmıştır.

 

 

Centre Cardiologique du Nord

ScanWatch EKG ölçümlerini ve AFib saptama PPG’sini kardiyologlar tarafından okunan ve yorumlanan altın standart 12 uçlu EKG’ye karşı doğrulamak için bir çalışma yapılmıştır.

 

 

Münih Ludwig Maximilien Üniversitesi

LMU, komplikasyonları belirlemeye yardımcı olmak için sürekli EKG, kalp atış hızı ve oksijen satürasyonu ölçümleri ile evden uzaktan izlenen bir grup COVID-19 hastasıyla ilgili bir çalışmada ScanWatch kullanıyor.

Withings ScanWatch

Kalp sağlığı izleme

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Bileğinizde bir elektrokardiyogram .

ScanWatch, tıbbi düzeyde bir elektrokardiyogram kaydedebilir ve teşhis edilmediği takdirde sağlığınıza zarar verebilecek bir aritmi türü olan atriyal fibrilasyon belirtilerini tespit edebilir. EKG okumaları, Health Mate uygulaması aracılığıyla doktorunuzla kolayca paylaşılabilir ve kalp sağlığınızı takip etmelerine yardımcı olacak değerli bilgiler sağlar.

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

EKG nasıl kaydedilir

Bir EKG kaydetmek için oturun ve dinlenin, dijital kurma koluna basın, EKG seçeneğini bulmak için menüde gezinin, tekrar basın, ardından parmaklarınızı 30 saniye boyunca ön elektrotun üzerine yerleştirin.

Akıllı telefonunuz kayıt sırasında canlı sinyali görüntüleyebilir ve tüm ölçümleri istediğiniz zaman görüntülemek ve paylaşmak için saklar.

HEALTH MATE UYGULAMASINDA GÖRÜNEN EKG ÖLÇÜMLERİ

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Nasıl çalışır

ScanWatch üç elektrotla donatılmıştır: ikisi kasanın arkasında, diğeri saat yüzünün etrafındaki metal halkadır.

Parmağınızı yüzüğün üzerine koyduğunuzda, saatin kalbinizin elektriksel aktivitesini ölçmesini sağlayan bir halka kapanır. Bu yönteme tek uçlu elektrokardiyogram denir.

EKG hakkında: kalbinizin hızına ayak uydurmak

Kısaltılmış EKG veya EKG, bir elektrokardiyogram, kalbinizin elektriksel aktivitesi hakkında hayati bilgiler sağlar. Çeşitli kardiyak komplikasyonların saptanmasında anahtar bir unsurdur.

Testin gereklilikleri, okuması ve belirli anormalliklerin evde giyilebilir bir elektrokardiyogramla nasıl yorumlanacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Elektrokardiyogram nedir?

Bir EKG, elektrotlar aracılığıyla kaydedilen kalbin elektriksel aktivitesinin grafiksel gösterimidir. Birçok kardiyovasküler patolojiyi tespit edebilir.

Her kalp atışıyla, kalbinizden bir elektrik sinyali geçer. Bu sinyal kalbinizin kasılmasına ve kan pompalamasına neden olur.

Bir elektrokardiyogramın rolü, bu elektriksel aktiviteyi birkaç saniyeliğine kaydetmek ve yükseltmektir. Kardiyak döngüleri yeniden üreten bir grafikte dalga şeklini alır. Doktorlar, izlemeyi yorumlayarak kalp atış hızını ve ritmini belirleyebilirler.

Nabız

Nabız, kalbinizin ne kadar hızlı attığı hakkında bilgi verir. Hız, fiziksel aktivite, duygusal tepkiler ve belirli patolojilerin bir sonucu olarak değişebilir. Avrupa Kardiyoloji Derneği’ne göre, “normal bir kalp atış hızı genellikle dakikada ortalama 60 ila 80 vuruştur (bpm). (kaynak: escardio.org)

Kalp ritmi

Normal bir kalp ritmi, atriyum içindeki sinüs düğümünden kaynaklanır. Bu elektriksel uyarı, kalp karıncıklarının kasılmasına ve kanı dışarı pompalamasına neden olur. Bazı işlev bozuklukları, diğer kalp dokularının normal elektrik dizisini bozacak bir uyarı başlatmasına neden olabilir. Kalbin normal ritmi dışında atmasına “aritmi” denir.

EKG nasıl kaydedilir

Bir elektrokardiyogram geleneksel olarak hastanın cildine elektrot adı verilen küçük sensörler yerleştirerek dinlenme sırasında kaydedilir.

Geleneksel olarak bir hastanede veya tıbbi ofiste kullanılan bir EKG kayıt makinesine bağlanırlar. Giyilebilir ve mobil ölçüm sistemlerinin ortaya çıkmasıyla EKG kayıtları hastane ortamının dışına taşınmıştır. Tıbbi bir ortamda veya evde olsun, kaydı elde etme yöntemi farklı olsa bile, bir EKG kaydetme ilkesi aynı kalır.

Genellikle, bu non-invaziv test birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürer. Ağrısızdır ve yan etkisi yoktur.

Kardiyologlar bir EKG’de ne arar?

EKG grafiğindeki normal bir kalp atışı, elektrik dalgasının kalbinizde hareket etmesi için geçen süreyi gösterecektir.

Sağlık uzmanları bir EKG’deki zaman aralıklarını ölçerek bu elektrik yolculuğunun çok yavaş mı, normal mi, çok hızlı mı, hatta düzensiz mi olduğunu görebilirler. 3 farklı desen vardır:

1. “P dalgası”

Grafik, elektrik sol ve sağ atriyuma doğru hareket ederken bir ilk elektrik dalgasını göstermektedir.

2. “QRS Kompleksi”

Bu ikinci patern, sağ ve sol ventriküllerde hareket eden elektriği gösterir.

3. “T dalgası”

Son dalga ventriküller için dinlenme durumuna dönüşü temsil eder.

Hangi semptomlar EKG gerektirebilir?

EKG ölçümleri, aşağıdakiler gibi belirli aritmi semptomlarını gösteren kişiler için özellikle önemlidir:

 • Göğüs ağrısı
 • Nefes darlığı
 • Düzensiz veya ağır kalp atışları

Ayrıca, aşağıdaki risk faktörlerine sahip kişiler için bir EKG de ilgi çekicidir:

 • Ailede kalp hastalığı öyküsü
 • Yüksek tansiyon
 • İlerlemiş yaş
 • obezite
 • Şeker hastalığı

 

EKG kullanılarak ne tür kalp sorunları teşhis edilebilir?

Atriyal fibrilasyon (veya AFib) gibi aritmiler . Bu, kalbin elektriksel aktivitesinin bir anomalisidir.

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Atriyal fibrilasyon hakkında: semptomlar, nedenler ve tanı

Atriyal fibrilasyon (AFib veya AF olarak da adlandırılır), düzensiz kalp ritminin en yaygın şeklidir. Bu aritmi, kan pıhtılaşması veya kalp yetmezliği gibi birçok komplikasyona yol açabilir. Tüm felçlerin %20-30’u AFib’den kaynaklanır (kaynak)

AFib semptomları, risk faktörleri ve erken EKG tespiti yoluyla bu durumu nasıl daha iyi yönetebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Atriyal fibrilasyon nedir?

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Atriyal fibrilasyon (AFib), kalbin elektriksel aktivitesinin bir anomalisidir. Normalde kalp, kan pompalamak için elektriksel uyarılara dayalı olarak düzenli bir vuruşa kadar kasılır ve gevşer. Bu sinyaller sağ atriyumdaki sinüs düğümünden başlar.

Atriyal fibrilasyonda, elektriksel uyarılar düzensizdir ve her iki atriyuma dağılmıştır.

Sonuç olarak, kalp çok hızlı ve düzensiz atar ve kan verimli bir şekilde pompalanamaz, bu da vücutta kan akışının ve oksijenin azalmasına neden olabilir.

AFib bölümlerinin farklı türleri

Kardiyologlar , sürelerine ve sıklıklarına göre 3 çeşit AFib epizodu tanımlar:

TİP 1

Paroksismal Afib

Bu ilk ve ani bölümde, AFib gelir ve gider ve kendi kendine durur.

TİP 2

Kalıcı AFib

İkinci aşamada AFib ilerler. Bir haftadan fazla sürer ve kalıcı hale gelebilir.

TİP 3

Kalıcı AFib

Uzun süreli kalıcı AFib olarak da adlandırılan üçüncü ve en şiddetli aşamada AFib, kalbin normal ritmi geri yüklenene kadar ilerler.

AFib ve belirtileri

AFib asemptomatik olma eğilimindedir. Atriyal fibrilasyonun paroksismal erken evresinde saptanması daha zordur, çünkü teşhis edilemeyen kısa ataklar sırasında ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, yaygın semptomlar şunları içerir:

 • çarpıntı
 • Nefes darlığı
 • Düşük kan basıncı
 • Baygınlık
 • Yorgunluk veya enerji eksikliği

Çoğu durumda, insanlar bu semptomları yaşamazlar ve AFib tedavi edilmeden kalabilir. Doktorlar, diğer koşulları test ederken bunu keşfedebilir.

Avrupa Kardiyoloji Derneği’ne göre , 40 yaş ve üzerindeki her dört kişiden birinde AFib gelişmesi muhtemeldir. (kaynak: escardio.org)

Atriyal fibrilasyon için risk faktörleri nelerdir?

Birçok insan belirsiz nedenlerle AFib geliştirir. Bununla birlikte, aşağıdaki risk faktörlerini dikkate almak önemlidir:

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

neden önemli

EKG, oldukça yaygın bir kalp aritmisi olan atriyal fibrilasyonu (AFib) saptamanın en iyi yoludur. Çok ciddi bir durumdur çünkü hiçbir belirti göstermeyebilir ve/veya nöbetler aralıklı olabileceğinden doktor ziyaretleri sırasında bulunmayabilir.

Avrupa’da her 4 kişiden 1’i Afib geliştirecek.

Proaktif kalp takibi.
Paha biçilmez huzur.

ScanWatch, gün boyunca en iyi anda kalp atış hızınızı otomatik olarak kontrol edecektir. ScanWatch, kardiyologlarla geliştirilen özel bir algoritma sayesinde, kalp atış hızınız düşük, yüksek veya kalp ritminiz düzensiz ise sizi uyarır. Kalp anormalliklerinin hiçbir semptomu olmadığı için erken uyarı sistemi görevi görebilir.

Withings ScanWatch Akıllı Saatin Bilinmeyen Özellikleri

Daha fazla bilgi ve NatroNet Global güvencesiyle sipariş için tıklayın

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here