TEK TEK ARKADAŞ DÖKÜMÜ
Mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platforma eklediği yeni özelliği ile kullanıcıların en yakın oldukları kişileri görmelerine imkan sağlıyor.

LİSTE HALİNDE VERİYOR
Ayarlar kısmına eklediği yeni seçenek sayesinde kişilerin WhatsApp üzerinden kaç MB’lık veri transferi yaptığını gösteren uygulama, kullanıcıların en çok mesajlaştığı kişileri de görmelerine imkan sağlıyor.

AYARLAR BÖLÜMÜNDE: KULLANIM
Yeni özelliği kullanmak için WhatsApp uygulaması içerisinde bulunan ‘ayarlar’ kısmına girmeniz buradan ‘hesap’ seçeneğine tıkladıktan sonra ‘şebeke kullanımı” seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli oluyor.

Bu sayede WhatsApp’ın bir muhasebeci gibi bugüne dek tuttuğu kullanım ayrıntılarını görebiliyorsunuz.

ARKADAŞ LİSTEMİN AYRINTILARI
Bu işlemin ardından kısa sürede bugüne kadarki WhatsApp mesajlaşmalarınızı hesaplayan uygulama, en çok kimlerle görüştüğününüz ve WhatsApp üzerinden ne kadar MB’lık paylaşımda bulunduğunuzu gösteriyor. Söz konusu özellik şu an için iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda kullanılabiliyor.

WHATSAPP BUNUN İÇİN ÇOK DEĞERLİ
800 milyon aktif kullanıcısı olan WhatsApp kuşkusuz son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması. Peki WhatsApp’ın tüm özelliklerine hakim misiniz?

Çoğu kullanıcının bilmediği 10 WhatsApp özelliğini sizler için derledik.

BİRDEN FAZLA WHATSAPP MESSENGER KULLANIN
Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KULLANIM
Eğer WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcıymış gibi WhatsApp’ı yeniden telefonunuza yükleyin.

SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRİN
Yanlışlıkla silinen WhatsApp mesajları için de benzer bir yol izleyebilirsiniz. Zira WhatsApp’ı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi soruyor.

WHATSAPP’I BİLGİSAYARDA KULLANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmak için WhatsApp’ın resmi web sayfasındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanız yeterli.

OTOMATİK VİDEO VE RESİM YÜKLEMEYİ DURDURUN
Uygulamadaki otomatik video ve resim yükleme işlemine son vermek için yapılması gerekenler ise şöyle: Ayarlar sekmesinin içinde bulunan Sohbet Ayarları menüsüne girin Medyayı Otomatik İndir seçeneğine tıklayın ve buradan tüm seçenekleri ‘Yok’ olarak değiştirin.

‘SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ’Nİ KAPATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
‘Son Görülme Özelliği’ni kapatmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik sekmesine giriş yapın ve burada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

NUMARA DEĞİŞİMİ
WhatsApp’ta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar / Hesap / Numarayı Değiştir sekmesine giriş yapmalısınız.

GRUP MESAJLARINI KAPATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan grup bilgileri sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

KİŞİLER İÇİN WHATSAPP KISAYOLU OLUŞTURUN
Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın