WhatsApp’a kalın, eğik üstü çizik güncellemesi geldi

WhatsApp Web, sesli görüşme, favori mesajlar ve PDF belge gönderimi derken bir başka önemli güncelleme ile WhatsApp karşımızda. İşte o güncelleme.

Yazdığımız haberimizin içerisindeki görsellerde yeni yazı tiplerinin nasıl göründüğünü bulabilirsiniz. Bu güncelleme geçtiğimiz haftalarda WhatsApp geliştirici sürümünde görülmüştü. Şimdi ise güncelleme Türkiye’deki iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

App Store üzerinde WhatsApp uygulamasını güncelleyerek siz de bu özellikten faydalanabilirsiniz. Google Play Store’da Android için henüz bu özellik bulunmuyor. Android tarafında bu güncellemenin ne zaman geleceği henüz açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde kalın, eğik ve üstü çizik yazım haricinde farklı yazı tiplerinin desteklenmesi de söz konusu olabilir.

Şimdi sırasıyla bu yazı tiplerinin nasıl kullanılabileceğine bir bakalım.

Kalın yazmak için kelimenin başına ve sonuna “*” işaretini koymanız gerekiyor. Eğim yazmak için ise “_” işaretini kullanmalısınız. Son olarak üstü çizik yazmak için aynı şekilde kelimenin başında ve sonunda “~” işaretini koymanız yeterli.

WhatsApp'a kalın, eğik üstü çizik güncellemesi geldi

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here