Anasayfa / Genel / Türkiye’deki gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamız ‘Türkiye’de Dün’
GÜNÜN ARŞİVİ CANLI ANLATIM SAYFAMIZ 4 HAZİRAN

Türkiye’deki gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamız ‘Türkiye’de Dün’

Türkiye’deki gelişmeleri aktardığımız canlı anlatım sayfamız Türkiye’de Dün’e hoşgeldiniz.

12:05
HDP Erzurum mitingi öncesinde gerginlik

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a Erzurum’da miting yaptırmayacağını söyleyen bir grup protestocuya polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Doğan Haber Ajansı, miting alanı yakınlarındaki evlere ve dükkanlara Türk bayrakları asıldığını, ellerinde Türk bauyrakları taşıyan yaklaşık bin kişilik bir grubun miting alanına yürümek istediğini aktardı. Kalabalığın ‘Burası Erzurum, Erzurum’dan çıkış yok’ sloganları attığı ifade ediliyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a Erzurum’da miting yaptırmayacağını söyleyen bir grup protestocuya polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
Doğan Haber Ajansı, miting alanı yakınlarındaki evlere ve dükkanlara Türk bayrakları asıldığını, ellerinde Türk bauyrakları taşıyan yaklaşık bin kişilik bir grubun miting alanına yürümek istediğini aktardı. Kalabalığın ‘Burası Erzurum, Erzurum’dan çıkış yok’ sloganları attığı ifade ediliyor.

12:48
HSYK’dan MİT TIR’ları konusunda 5 savcıya kovuşturma izni

HSYK MİT TIR’ları konusunda 5 savcı ve 3 komutan için kovuşturma kararı verdi. MİT TIR’larının Hatay ve Adana'da durdurulması ve aranmasında görev alan Cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıoğlu'nun son savunmalarının alınmasını ve haklarında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı. Bu kararla birlikte savcılar hakkında soruşturma başlatılmasının da önü açıldı.

HSYK MİT TIR’ları konusunda 5 savcı ve 3 komutan için kovuşturma kararı verdi.
MİT TIR’larının Hatay ve Adana’da durdurulması ve aranmasında görev alan Cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıoğlu’nun son savunmalarının alınmasını ve haklarında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı.
Bu kararla birlikte savcılar hakkında soruşturma başlatılmasının da önü açıldı.

13:01
KCK: Bingöl saldırısının sorumlusu AKP ve Erdoğan’dır
PKK’nın sivil yapılanması KCK, Bingöl’de HDP seçim aracına yönelik saldırıdan AKP’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tuttu.
Fırat Haber Ajansı’nın internet sitesinde yayınlanan KCK açıklamasında “Bingöl’deki cinayet JİTEM’e bağlı kontraların cinayetidir. Tayyip Erdoğan ve AKP’li yetkililer her konuşmalarında HDP’yi hedef göstermektedirler. Bu konuşmalar AKP’nin kontrolündeki derin güçler ve kontralar için bir talimat olmaktadır” deniyor.

13:03
Arşiv Odası

Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul, Melih Gökçek’in de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği 27 Mart 1994 Yerel Seçimleri’ni BBC Türkçe’nin radyo programlarından haber ve değerlendirmelerle hatırlıyoruz.
ARŞİV ODASI: 27 Mart 1994 Yerel Seçimleri…
Programı izlemek için tıklayın.

13:31
Demirtaş: 3 gün kaldı provokasyona gelmeyin

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Erzurum mitinginde konuşuyor. Demirtaş Bingöl’de HDP aracına düzenlenen ve bir kişinin öldürüldüğü saldırı için “Dün akşam minibüs tarandı arkadaşımız infaz edildi. Cumhurbaşkanı, Başbakan bizi hedef gösterirse ‘Bunlar vatan hainidir’ derse böyle olur. Biz özgürlük sevdalılarına layık olacağız. 3 gün kaldı asla provokasyonlara mahal vermeden sabırla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Erzurum mitinginde konuşuyor.
Demirtaş Bingöl’de HDP aracına düzenlenen ve bir kişinin öldürüldüğü saldırı için “Dün akşam minibüs tarandı arkadaşımız infaz edildi. Cumhurbaşkanı, Başbakan bizi hedef gösterirse ‘Bunlar vatan hainidir’ derse böyle olur. Biz özgürlük sevdalılarına layık olacağız. 3 gün kaldı asla provokasyonlara mahal vermeden sabırla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Demirtaş, Erzurum’da miting öncesi yaşanan olaylar için ise “Bütün Erzurum bizim kardeşimizdir diyeceksiniz. Erzurum’da kimse kimseye düşmanlık yapamaz. Kışkırtanlar Erzurum’u temsil etmez. Kalbi barış için atanlar Erzurum’u temsil eder” dedi.
Demirtaş sözlerine “Neymiş Amerika, İsrail bize akıl veriyormuş. Bize talimatı veren, aklı veren halktır. Siz bize barajı aşabilirsiniz dedik. Biz de yola çıktık” diyerek devam etti.

13:42
CHP: Fuat Avni’nin ‘sandık hileleri’ iddialarına fazla itibar edilmemeli

CHP İstanbul İl Başkanlığı Bilişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun İşbilen, Fuat Avni isimli Twitter hesabı tarafından ortaya atılan ‘sandık hileleri’ ile ilgili iddiaları soruşturduklarını, ancak iddialara fazla itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı Bilişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun İşbilen, Fuat Avni isimli Twitter hesabı tarafından ortaya atılan ‘sandık hileleri’ ile ilgili iddiaları soruşturduklarını, ancak iddialara fazla itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

İşbilen, “Fuatavni isimli kullanıcının söylediği isimlerle ilgili gereken başvuruları yaptık ama çok da doğru olmadığını gördük. Yayınladığı bazı isimlerin aslında görev almadıklarını gördük. Çok da itibar etmemek lazım” dedi.
İstanbul’da çok kapsamlı bir hazırlık yaptıklarını söyleyen İşbilen, “Tek bir oyun dahi peşine düşeceğiz” dedi.

14:27
Bahçeli: Davutoğlu kendi koltuğunun altına Başkanlık dinamiti döşüyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’deki mitinginde konuşuyor. Bahçeli’nin hedefinde AKP lideri ve Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan var: Davutoğlu Başbakanlığı Boşbakanlığa çevirmesinin vebalini nasıl kaldıracak. Davutoğlu’nun hatları karıştı. İradesi temelden kayboldu. Ismarlama da olsa Başbaka’nın acziyet içinde kıvranması ülkemiz için ilave bir maliyettir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’deki mitinginde konuşuyor.
Bahçeli’nin hedefinde AKP lideri ve Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan var:
Davutoğlu Başbakanlığı Boşbakanlığa çevirmesinin vebalini nasıl kaldıracak. Davutoğlu’nun hatları karıştı. İradesi temelden kayboldu. Ismarlama da olsa Başbaka’nın acziyet içinde kıvranması ülkemiz için ilave bir maliyettir.

Türkiye ilk defa makamını kötüleyen, koltuğunun altına başkanlık dinamiti döşeyen bir Başbakan’a şahit oldu. Etkisiz yetkisiz ezik bir başbakan gördü. Ancak bu devran 4 gün sonra bitecek.
Türkiye küllerinden doğacak. AKP kervanı 4 gün sonra kontak kapatacak.
Davutoğlu ve hükümeti Erdoğan’ın ahlaksız takviyelerine rağmen sandıkta düşecek.

14:44
Erdoğan: Karşımızda eski Türkiye koalisyonu var

Sivas’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Karşımızda eski türkiye koalisyonu var’ dedi. HDP’ye yüklenen Erdoğan, “Bunlar hala dağdan yönetiliyorlar. 6-7 Ekim olayları öncesi bunların Eş Başkanlarından birisi sokağa davet etti. Ölen kim? Kürt. Öldüren kim? Kürt” dedi. MİT TIR’ları haberine de tepki gösteren Erdoğan “Bu ülkede MİT’in yaptığı bir operasyona parallele iş tutup dünyaya ifşa etmeye çalışıyorsun. Bu casusluktur, ajanlıktır. Yargıya gidildi. Dünyadaki ağababalarına gidip destek almak suretiyle bizi veya MİT’i bir yerlere şikayet etme gayreti içerisindeler. Nereye giderseniz gidin. Bizim allahtan başka kimseden korkumuz yoktur. Bu milleti bölmeye çalışanla mücadele sonuna kadar devam edecektir” dedi.

Sivas’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Karşımızda eski türkiye koalisyonu var’ dedi.
HDP’ye yüklenen Erdoğan, “Bunlar hala dağdan yönetiliyorlar. 6-7 Ekim olayları öncesi bunların Eş Başkanlarından birisi sokağa davet etti. Ölen kim? Kürt. Öldüren kim? Kürt” dedi.
MİT TIR’ları haberine de tepki gösteren Erdoğan “Bu ülkede MİT’in yaptığı bir operasyona parallele iş tutup dünyaya ifşa etmeye çalışıyorsun. Bu casusluktur, ajanlıktır. Yargıya gidildi. Dünyadaki ağababalarına gidip destek almak suretiyle bizi veya MİT’i bir yerlere şikayet etme gayreti içerisindeler. Nereye giderseniz gidin. Bizim allahtan başka kimseden korkumuz yoktur. Bu milleti bölmeye çalışanla mücadele sonuna kadar devam edecektir” dedi.

15:43
CHP ve MHP, Manisa’da sürpriz peşinde

16:50
AA: Türkmenler ‘TIR’lar bize geliyordu, büyük zarar gördük’ diyor

Anadolu Ajansı, Bayırbucak’ta Suriye’deki muhalif gruplardan Sultan Abdülhamit Han Tugayı komutanı Ömer Abdullah, Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larının kendilerine geldiğini, TIR’ların durudurulması nedeniyle büyük zarar gördüklerini aktardı. Anadolu Ajansı’nın haberinde TIR’ların “paralel yapı" tarafından engellenmesinin Türkmenlere zarar verdiğini söyledi

Anadolu Ajansı, Bayırbucak’ta Suriye’deki muhalif gruplardan Sultan Abdülhamit Han Tugayı komutanı Ömer Abdullah, Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larının kendilerine geldiğini, TIR’ların durudurulması nedeniyle büyük zarar gördüklerini aktardı.
Anadolu Ajansı’nın haberinde TIR’ların “paralel yapı” tarafından engellenmesinin Türkmenlere zarar verdiğini söyledi

18:18
Davutoğlu: HDP’ye verilen oy doğrudan Kandil’e verilmiş olur

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Edirne mitinginde “HDP’ye verilen oy doğrudan Kandil’e verilmiş olur” dedi ve CHP’ye verilecek oyların da HDP’ye yarayacağını söyledi. Davutoğlu sözlerine “Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye yönelik bir söz duydunuz mu? Bahçeli’den bir söz duydunuz mu? Perde arkasında işbirliği yapıyor” diyerek devam etti.

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Edirne mitinginde “HDP’ye verilen oy doğrudan Kandil’e verilmiş olur” dedi ve CHP’ye verilecek oyların da HDP’ye yarayacağını söyledi.
Davutoğlu sözlerine “Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye yönelik bir söz duydunuz mu? Bahçeli’den bir söz duydunuz mu? Perde arkasında işbirliği yapıyor” diyerek devam etti.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *