Anasayfa / Genel / Türkiye’de Dün’ün Arjivi: Günün Özeti
Djital Arşiv Oktay İbrahimoğlu Türkiye'de Dün'ün Arjivi: Günün Özeti

Türkiye’de Dün’ün Arjivi: Günün Özeti

MGK’da ‘paralel devlet yapısı’ ve çözüm süreci vurgusu
Türkiye’deki gelişmeleri ele aldığımız Canlı Anlatım sayfamıza dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ile başlıyoruz.
Yaklaşık 7 saat süren MGK toplantısının ardından yapılan açıklamada, ‘paralel devlet yapısıyla mücadele’ ve çözüm süreci vurgusu yapıldı.
Toplantıda ayrıca, Suriye, Irak, Yemen, Libya ve Orta Doğu’daki durumun ve milli güvenlik siyaseti paketinin ele alındığı belirtildi. Bazı ülke ve kuruluşların 1915 olaylarıyla ilgili açıklamaların da değerlendirildiği toplantı sonrası, “açıklama ve kararların tarihî gerçeklerden uzak olduğu ve siyasi nitelik taşıdığı, bu yönüyle de yok hükmünde olduğu ifade edilmiştir” dendi.
Açıklamadan satır başları şöyle:
Çözüm sürecine yönelik gelişmeler değerlendirilmiş, terörün sona erdirilmesi için verilen mücadelenin kararlılıkla sürülmekte olduğu bir kez daha vurgulanmıştır.
Milli güvenliği tehdit eden paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlara karşı yürütülen mücadele hakkında tafsilatlı bilgi arz edilmişi mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesine vurgu yapılmıştır.

Milli Güvenlik İç Siyaset Belgesi'nde 'paralel yapı' Diğer yandan, dünkü MGK toplantısında 'Kırmızı Kitap' olarak bilinen Milli Güvenlik İç Siyaseti Belgesi de (MGSB) de güncellenmesi gündeme geldi. Açıklamada, "İç ve dış güvenlik ortamında meydana gelen değişiklikler de dikkate alınarak güncellenen milli güvenlik siyaseti belgesi görüşülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının bakanlar kurulu'na bildirilmesine karar verilmiştir" dendi. MGSB'nin kabul edilmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde 'irticai unsurlar' bölümünden çıkarılan "Fethullah Gülen Cemaati", "Paralel Devlet Yapılanması" adıyla yeniden iç tehdit unsurları arasına alınmış olacak.

Milli Güvenlik İç Siyaset Belgesi’nde ‘paralel yapı’
Diğer yandan, dünkü MGK toplantısında ‘Kırmızı Kitap’ olarak bilinen Milli Güvenlik İç Siyaseti Belgesi de (MGSB) de güncellenmesi gündeme geldi.
Açıklamada, “İç ve dış güvenlik ortamında meydana gelen değişiklikler de dikkate alınarak güncellenen milli güvenlik siyaseti belgesi görüşülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının bakanlar kurulu’na bildirilmesine karar verilmiştir” dendi.
MGSB’nin kabul edilmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde ‘irticai unsurlar’ bölümünden çıkarılan “Fethullah Gülen Cemaati”, “Paralel Devlet Yapılanması” adıyla yeniden iç tehdit unsurları arasına alınmış olacak.

Davutoğlu'ndan 1 Mayıs açıklaması: 'Marjinal provokatörlerin oyununa gelmeyelim' Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı'yla ilgili mesajında "Sakın ola ki marjinal grupların, bir takım provokatörlerin oyununa gelmeyelim" dedi. Sendikalar ve meslek kuruluşları, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim Meydanı'nda kutlanması çağrısında bulunmuştu. Karayolları işçileriyle bir araya gelen Davutoğlu 1977 yılındaki İşçi Bayramı'yla ilgili "Provokatörler kutuplaşmanın önünü açtı" dedi ve şu ifadeleri kullandı: "Taksim'de anmak için gidecek sembolik nitelikteki gruplar karanfillerini koysunlar. Sonra yasal olarak gösterilen meydanlarda özgürce 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutlasınlar. Türkiye'nin her meydanı açıktır."

Davutoğlu’ndan 1 Mayıs açıklaması: ‘Marjinal provokatörlerin oyununa gelmeyelim’
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı’yla ilgili mesajında “Sakın ola ki marjinal grupların, bir takım provokatörlerin oyununa gelmeyelim” dedi.
Sendikalar ve meslek kuruluşları, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim Meydanı’nda kutlanması çağrısında bulunmuştu.
Karayolları işçileriyle bir araya gelen Davutoğlu 1977 yılındaki İşçi Bayramı’yla ilgili “Provokatörler kutuplaşmanın önünü açtı” dedi ve şu ifadeleri kullandı:
“Taksim’de anmak için gidecek sembolik nitelikteki gruplar karanfillerini koysunlar. Sonra yasal olarak gösterilen meydanlarda özgürce 1 Mayıs emek ve dayanışma gününü kutlasınlar. Türkiye’nin her meydanı açıktır.”

Davutoğlu 1 Mayıs açıklamasında şöyle konuştu:
“Değişik siyasi kanaatlere sahip olanlar omuz omuza verelim. Haykıralım, haykıralım, haykıralım. Provokasyon yapmak isteyenlere karşı inadına barış diyelim, darbe teşebbüslerine gitmek isteyenlere karşı inadına özgürlük diyelim. Omuz omuza verelim.”
“Ama 1 Mayıs’ta hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hatırasını istismar ederek kim bu ülkeyi kaosa sürüklemek isterse, kim Molotof kokteyli ya da başka araçlar kullanarak şiddet ortamına götürmek istenirse, bilinsin ki kamu düzeninden hiçbir şekilde taviz verilmeyecektir.”

Sırrı Süreyya Önder: İktidar ortadan ikiye bölünmüş durumda

HDP'nin İmralı Heyeti çözüm sürecine ilişkin bugün basın açıklaması yaptı. Heyet adına konuşan Sırrı Süreyya Önder, sürece ilişkin "İktidar blogu ortadan ikiye bölünmüş durumdadır. Bir tarafından Cumhurbaşkanı geri tarafından hükümet bunlar da kendi içerisinde birçok parçaya bölünmüş durumdalar." dedi. Sırrı Süreyya Önder'in açıklamasından bazı satırbaşları şÖyle: "Sayın Cumhurbaşkanı 'ortada bir masa yok' diyor, 'taraflar da yok' diyor. Bu kesinlikle doğru değildir. En azından şu gördüğünüz masa büyüklüğünde bir yeni masa yapıldı İmralı'da. Fiziksel olarak söylüyorum." "Biz isterdik ki Cumhurbaşkanı 'ortada masa yok, taraf da yok Kürt sorunu da yok' dediği zaman Sayın Davutoğlu ya da Sayın Akdoğan ya da çözüm kurulunun üyelerinden herhangi biri çıksın 'Sayın Cumhurbaşkanı bu mesele öyle değil biz de muhataplarımızla böyle mutabık kalmadık' desinler."

HDP’nin İmralı Heyeti çözüm sürecine ilişkin bugün basın açıklaması yaptı.
Heyet adına konuşan Sırrı Süreyya Önder, sürece ilişkin “İktidar blogu ortadan ikiye bölünmüş durumdadır. Bir tarafından Cumhurbaşkanı geri tarafından hükümet bunlar da kendi içerisinde birçok parçaya bölünmüş durumdalar.” dedi.
Sırrı Süreyya Önder’in açıklamasından bazı satırbaşları şÖyle:
“Sayın Cumhurbaşkanı ‘ortada bir masa yok’ diyor, ‘taraflar da yok’ diyor. Bu kesinlikle doğru değildir. En azından şu gördüğünüz masa büyüklüğünde bir yeni masa yapıldı İmralı’da. Fiziksel olarak söylüyorum.”
“Biz isterdik ki Cumhurbaşkanı ‘ortada masa yok, taraf da yok Kürt sorunu da yok’ dediği zaman Sayın Davutoğlu ya da Sayın Akdoğan ya da çözüm kurulunun üyelerinden herhangi biri çıksın ‘Sayın Cumhurbaşkanı bu mesele öyle değil biz de muhataplarımızla böyle mutabık kalmadık’ desinler.”

12:16
Sırrı Süreyya Önder: Süreç hükmünü yitirmiştir
HDP’nin Ankara’da Meclis’teki odasında gerçekleştirilen toplantısında İmralı Heyeti adına konuşan Önder: “Ortada bir masa var fakat koltukları boş şu anda. Bu yöntem gerek ciddiyet anlamında gerekse de Sayın Cumhurbaşkanı’nın yürüttüğü itibarsızlaştırma anlamında hükümetin de buna sahip çıkmamasıyla an itibariyle hükmünü yitirmiştir. An itibariyle sorun çözücü bir mekanizma olma hüvviyetini kaybetmiştir.”

13:30
İmralı Heyeti’nden Uluslararası Kuruluşlara ‘Devreye Girme’ Çağrısı
İmralı heyetinden Sırrı Süreyya Önder, sözlerini şöyle sürdürdü:
“O masada hükümetle biz birçok mutabakat gerçekleştirdik ve ülke çökmedi. Sayın Öcalan’ın bu tarz durumları öngörerek yaptığı değerlendirmelerle birlikte uluslararası gözlemcilerin BM başta olmak üzere, Avrupa Parlamentosu başta olmak üzere Uluslararası Af Örgütü başta olmak üzere, İşkenceyi İzleme Önleme Komitesi başta olmak üzere artık bu meselede devreye girmeleri çağrısı yapıyoruz.”

13:40
Sırrı Süreyya Önder: Ciddiyetle yürümeyecek bir işe kendimizi artık alet etmeyiz
“Biz artık oraya gidip Sayın Öcalan’la her zaman yaptığımız sohbetleri ve görüşmeleri tekrarlamak istemiyoruz. Yüzlerce kez gideriz, binlerce kez gideriz. Bunda bir beis yok. Ama artık resmi bir müzakere ciddiyetiyle yürümeyecek bir işe biz kamuoyunu ve kendimizi alet etmeyiz.”

13:46
İmralı Heyeti’nden Sırrı Süreyya Önder, basın toplantısını aynı zamanda PKK lideri Abdullah Öcalan adına da gerçekleştirdiklerini söyledi.

13:56
Taksim’de 1 Mayıs hazırlığı
İstanbul Valiliği’nin kutlamalara izin vermediği Taksim Meydanı’nı polis bugünden bariyerlerle çevirdi.
Doğan Haber Ajansı’na göre meydan ve çevredeki yollar yaya geçişlerine kısmen kapatıldı. Bariyerlerin bir kısmı ise gece saatlerinde yerleştirilmek üzere hazır bekletiliyor. 1 Mayıs sabahı Taksim Meydanı ve meydana çıkan yollar araç ve yaya trafiğine kapalı olacak.

14:06
Erdoğan’dan Demirtaş’a Diyanet eleştirisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da esnaf ile buluşmasında HDP lideri Demirtaş’ı hedef aldı:
“Bu ülkede dini sorunlarımızın yeri neresidir? Diyanet İşleri Başkanlığıdır değil mi? Eğer bir siyasetçi sözde siyasetçi gelince Diayneti kaldıracağım diyorsa bunların dine yaklaşımı ortadadır.”

14:12

Erdoğan: "400 milletvekilini verin, kime verirseniz verin ama verin" "40 yıllık koalisyon iktidarları döneminde Türkiye hep geriye gitmiştir, tek parti iktidarları döneminde, Özal dönemi gibi hep yükselmiştir. Terörün en azgın dönemleri hep koalisyon dönemlerinde yaşanmıştır... Gelin Türkiye'nin istikrar ve güven iklimini kalıcı hale getirelim. Parlamenter sistem miyadını doldurdu." "400'ü verin ve yeni anayasa rahatlıkla kurulsun." "Ben her partiye eşit mesafedeyim. Kime verecekseniz verin ama 400'ü verin."

Erdoğan: “400 milletvekilini verin, kime verirseniz verin ama verin”
“40 yıllık koalisyon iktidarları döneminde Türkiye hep geriye gitmiştir, tek parti iktidarları döneminde, Özal dönemi gibi hep yükselmiştir. Terörün en azgın dönemleri hep koalisyon dönemlerinde yaşanmıştır… Gelin Türkiye’nin istikrar ve güven iklimini kalıcı hale getirelim. Parlamenter sistem miyadını doldurdu.”
“400’ü verin ve yeni anayasa rahatlıkla kurulsun.”
“Ben her partiye eşit mesafedeyim. Kime verecekseniz verin ama 400’ü verin.”

capture-20150501-004254

14:49
İmralı Heyeti’nden Erdoğan’a “illegal faaliyet” cevabı
Heyetten Sırrı Süreyya Önder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini “illegal yöntemleri kullanmakla” suçlamasına da Meclis’teki toplantılarında yanıt verdi.
Evrensel’in haberine göre Önder şunları söyledi:
“Evet illegal yola saptık. Bu, üç önemli alanda oldu, yasada tanımlanmayan, yapmamamız gereken işler yaptık.
Birincisi, esir alınan askerleri aldık. Bu bizim işimiz değildi, daha MGK’de görüşülmeden biz inisiyatif aldık. Resmi bir müzakere başlamadan askerlerimizin yuvalarına dönmesi için bir milletvekilinin yapmaması gereken görüşmeleri yaptık. Askerleri alıp sağ salim evlerine getirdik.”

14:50
İmralı Heyeti: İkinci illegal faaliyet esir alınan uzman çavuşları geri getirmemiz”
Önder: “İkincisi, Lice’de esir alınan iki uzman çavuş için hükümetin bizden ricasıyla, yasal karşılığı olmayan, bizim boynumuzun borcu olmayan bir işi, bir hafta sonra evlenecek gençleri; üç gün Lice dağlarında gezdik onları aldık. Biz orada gezerken asker operasyon yapıyordu. Uzman çavuşların yavuklularına, eşlerine kavuşmasını sağladık.”
14:52
İmralı Heyeti: “Üçüncü illegal faaliyet Süleyman Şah operasyonu”
Önder: “Üçüncüsü de Süleyman Şah operasyonudur. O operasyonun tam bir gönül birliği ile gerçekleşmesi için ne yaptığımızı en iyi hükümet ve Genelkurmay bilir. (…) Orada kalan malzemelerin nasıl Türkiye’ye geldiğini açıklarsa Genelkurmay kadirşinaslık yapar.”

15:02
TGC: 1 Mayıs Basın görev kartları kullanılmayacak
@RenginArslan TGC: 1 Mayıs Basın Görev Kartları kullanıma girmeden yasaklandı http://www.tgc.org.tr

15:10
TGC: Emniyet 1 Mayıs için gazetecilerin listesini istedi
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin sitesinde yer alan açıklamaya göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü “son anda” ilettiği bir taleple, cemiyet tarafından sarı basın kartı olmayan muhabirlere verilen 1 Mayıs görev kartlarını alan 486 gazetecinin isimlerini istedi.
Cemiyet ise bu talep karşısında daha önce bu isimlerin cemiyette kalması konusunda Emniyet’le anlaşıldığı için, bilgilerin verilmesinin uygun olmadığına karar verdi.
Emniyet ise cemiyete bu durumda sadece sarı basın kartlarının geçerli olacağını söyledi.
Cemiyet, Emniyet yetkililerinin gazetecilerin listesini “özellikle incelemek için istediklerini” belirttiklerini söyledi.

15:19

İstanbul Valisi: Taksim her tür gösteriye kapalı İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kamu Denetçiliği Kurumu İstanbul İrtibat Bürosu'nun açılış resepsiyonunun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vali şunları söyledi: "Taksim, her türlü gösteriye, toplantıya kapalı bir alan olduğu için 1 Mayıs'la ilgili kutlamalara da kapalıdır. Yalnızca o gün sembolik olarak işçi veya siyasi parti temsilcilerimize orada çelenk koyma ya da Kazancılar Yokuşu'nda karanfil koyarak anma imkanı tanınacak

İstanbul Valisi: Taksim her tür gösteriye kapalı
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kamu Denetçiliği Kurumu İstanbul İrtibat Bürosu’nun açılış resepsiyonunun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vali şunları söyledi:
“Taksim, her türlü gösteriye, toplantıya kapalı bir alan olduğu için 1 Mayıs’la ilgili kutlamalara da kapalıdır. Yalnızca o gün sembolik olarak işçi veya siyasi parti temsilcilerimize orada çelenk koyma ya da Kazancılar Yokuşu’nda karanfil koyarak anma imkanı tanınacak

Freedom House: Türkiye’de basın özgür değil

Washington merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, 2014 yılı basın özgürlüğü raporunda Türkiye'yi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 'basının özgür olmadığı ülkeler' arasında gösterdi.

Washington merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, 2014 yılı basın özgürlüğü raporunda Türkiye’yi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘basının özgür olmadığı ülkeler’ arasında gösterdi.

ABD merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, küresel basın özgürlüğü raporunda en hızlı gerileyen üç ülkeden birisinin Türkiye olduğunu belirtti.
Raporda şu ifadelere yer veriliyor:
“Türkiye’de hükümet, telekomünikasyon biriminin yetkilerini, mahkeme kararı olmadan internet sitelerini bloke edebilmesi için genişletti. Fakat bazı daha saldırgan yasal değişiklikler Anayasa Mahkemesi’ne takıldı. Bir diğer yasal düzenleme, MİT’e gözetim yetkisi ve ülkedeki herhangi bir kurum tarafından elde edilen bilgiye internette denetimsiz olarak erişim sağlama yetkisi tanıdı.”

16:49

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a "Kâbe" çıkışı Başbakan Davutoğlu, Taksim Meydanı'nı 'işçinin Kâbe'sine' benzeten HDP lideri Demirtaş'a Niğde mitinginde yanıt verdi. Davutoğlu Anadolu Ajansı'na göre, "Ne inancı taşırsan taşı ama biz Kabe'ye şerik koşulmasına izin vermeyiz. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek" dedi.

Davutoğlu’ndan Demirtaş’a “Kâbe” çıkışı
Başbakan Davutoğlu, Taksim Meydanı’nı ‘işçinin Kâbe’sine’ benzeten HDP lideri Demirtaş’a Niğde mitinginde yanıt verdi. Davutoğlu Anadolu Ajansı’na göre, “Ne inancı taşırsan taşı ama biz Kabe’ye şerik koşulmasına izin vermeyiz. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek” dedi.

17:13

Kılıçdaroğlu: Emekliye kaynak bulamıyorsan o koltuktan in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'daki mitingde konuştu, emekliye vaatlerini yineledi. "Emekliye verilecek paranın kaynağını nereden bulacak?" sorusunun sorulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Sen emekliye verilecek paranın kaynağı bulamıyorsan, iyi de o koltukta neden oturuyorsun? İn o koltuktan. O koltuktan ineceksin. Ben emekliye, işçiye, köylüye, hakkını vereceğim."

Kılıçdaroğlu: Emekliye kaynak bulamıyorsan o koltuktan in
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’daki mitingde konuştu, emekliye vaatlerini yineledi.
“Emekliye verilecek paranın kaynağını nereden bulacak?” sorusunun sorulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
“Sen emekliye verilecek paranın kaynağı bulamıyorsan, iyi de o koltukta neden oturuyorsun? İn o koltuktan. O koltuktan ineceksin. Ben emekliye, işçiye, köylüye, hakkını vereceğim.”

capture-20150501-005304

18:53
Eski Yargıtay Başkanı: Şaşkınlık içindeyim
Eski Yargıtay Başkanı ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Sami Selçuk, hakimlerin tutuklanma taleplerini BBC Türkçe’ye değerlendirdi.
Olay karşısında şaşkınlık içinde olduğunu kaydeden Selçuk, “Ellerindeki kanıtların ne olduğunu bilmiyorum. Onları bilmeden bir şey söylemek mümkün değil. Ama olayların seyrini yadırgadım. Çok önemli kanıtlar olmalı ki tutuklama talep edilsin” dedi.
Hukukçu, Hakimler ve Savcılar Kanunu’na göre tutuklama talebinin “acele işleme konmuş bir davranış gibi göründüğünü” belirtti ve kanunun nasıl yorumlandığını gördükten sonra bu konuyu değerlendirebileceğini ifade etti.

19:15
Hakkında tutuklama istenen hakimden tweet
Hakim Mustafa Başer az önce Twitter hesabından şunu yazdı:
@m64baser Az önce hakkımda Bakırköy C sav. Tarafından yakalama çıkarıldığını (basından) öğrendim. Şu an B.köy dışındayım, en kısa sürede (savcılığa) gelmeye çalışıyorum.

19:18
Diyarbakır Baro Başkanı: ‘Herhalde dünya adalet tarihinde ilktir’
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ise hakimlerin tutuklanma talebiyle ilgili BBC Türkçe’ye şu değerlendirmede bulundu:
“Başbakan talimatın başka odaklardan geldiğini ve ellerinde delil olduğunu söyledi. Bu delilleri görmeden bir değerlendirme yapmak olanaklı değil ancak bir hakimin tahliye kararı verdiği için tutuklanması herhalde dünya adalet tarihinde ilktir.”
Elçi, böyle bir nedenle hakimlerin tutuklanması talebine daha önce hiç rastlamadığını söyledi ve “Bugüne kadar böyle bir örnek okumadım. Bu bakımdan Türkiye’de yargı alanında çok büyük bir kaos ve karmaşa yaşanıyor. Tarihe geçecek olaylar yaşanıyor” ifadelerini kullandı.
‘Bireyler açısından ürkütücü bir durum’
Hakimlerin ve savcıların cinayet, yolsuzluk gibi suçlar nedeniyle soruşturulabilmesi gerektiğini kaydeden Elçi, “Ama sanıkları gazeteci ve kamu görevlileri olan, kamuoyunun önünde tartışılan, bu denli tartışmalı bir meselede; tahliye kararı veren hakimlerin tutuklanmasının örneğine daha önce rastlamadım. Bu hukukta telafisi zor yaralar açıyor” dedi.
Diyarbakır Baro Başkanı, gerek cumhurbaşkanı ve başbakanın hakimlerin yasadışı bir örgütten talimat alarak iş yaptıklarına ilişkin açıklamalarının, gerekse tahliye kararı nedeniyle hakimlerin tutuklanmasının “bireyler açısından çok ürkütücü bir durum” olduğunu belirtti.

23:13
Örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanma talebiyle Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik tutuklandı.
Eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer hakkında ise “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek”, “Silahlı örgüt üyesi olmak” suçlarından dolayı “yakalama emri” çıkarılmasına karar verildi.
Başer Twitter’dan yayınladığı mesajında sabah mahkemeye gideceğini söyledi.

Hakim Mustafa Başer Twitter’dan çeşitli mesajlar paylaştı. Başer’in mesajları şöyle: “Muhtemelen beni de tutuklayacaklar, bunu bile bile adliyeye gidiyorum, bu kaçma şüphesi olan kişinin yaptığı iş bu olur mu?” “Yollar çok uzun zannediyorum adliyeye sabah anca yetişebileceğim, bir de yol yorgunluğu, yine de gayret ediyorum adliyeye çabuk ulaşmaya.” “Çok yoruldum mecburen dinleneceğim sabah 09.00'da adliyeye gelirim”

Hakim Mustafa Başer Twitter’dan çeşitli mesajlar paylaştı.
Başer’in mesajları şöyle:
“Muhtemelen beni de tutuklayacaklar, bunu bile bile adliyeye gidiyorum, bu kaçma şüphesi olan kişinin yaptığı iş bu olur mu?”
“Yollar çok uzun zannediyorum adliyeye sabah anca yetişebileceğim, bir de yol yorgunluğu, yine de gayret ediyorum adliyeye çabuk ulaşmaya.”
“Çok yoruldum mecburen dinleneceğim sabah 09.00’da adliyeye gelirim”

Türkiye’de Dün’ün Arşivi:

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *