Anasayfa / Haberler / Tecavüz edilen 11 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı
Tecavüz edilen 11 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı

Tecavüz edilen 11 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı

Tecavüz edilen 11 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı

Güney Amerika ülkelerinden Paraguay’da tecavüze uğrayan 11 yaşındaki kız çocuğu hamile kaldı. Ülke yasaları kürtaja izin vermediği için 11 yaşındaki kız çocuğu, tecavüzcüsünün bebeğini dünyaya getirdi…

Kürtaj yapmanın annenin hayatı tehlikede değilse yasak olduğu Paraguay’da tecavüz sonrası hamile kalan 11 yaşındaki kız çocuğu bir bebek dünyaya getirdi.

11 yaşındaki kız çocuğun annesi adına açıklama yapan avukat Elizabeth Torales, doğumun başkent Asuncion’de Kızılhaç’a ait bir hastanede gerçekleştiğini söyledi.

“Bebeğe henüz bir isim bulmadık” diyen Torales, yeni doğan bebeğin velayetini müvekkilinin almak istediğini ve bunun için başvuru yaptığını belirtti.

Doğumla ilgili açıklama da, hastane başhekimi Mario Villalba’dan geldi. Sezeryanla yapılan doğumun 35 dakika sürdüğünü belirten Villalba, bebek ve 11 yaşındaki anneyi 3-4 gün hastanede tutmayı planladıklarını söyledi.

Tecavüze uğrayan 11 yaşındaki kız çocuğuna kürtaj izni vermeyen Paraguay hükümeti ise, insan hakları örgütleri tarafından sert biçimde eleştiriliyor. Paraguay’da annenin hayatı tehlike altında değilse, kürtaja izin verilmiyor.

Kız çocuğun 10 yaşında üvey babası tarafından tecavüze uğradığı ve sonrasında hamile kaldığı belirtildi.

Tecavüz edilen 11 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı

 

Akademi Portal Dış Haberler

Hakkında Akademi Portal

3 yorum

  1. Dini dili ülkesi kimliği önemli mi sizce?
    Nasıl bir dünya da kimlerle yaşıyoruz kimler le aynı atmosferi soluyoruz..

  2. Bu nasıl bir şey anlamadım… Kadın hala o adamla evliyse yazıklar olsun. Bu nasıl bir şey nasıl bir dünya.11 yaşında bir çocuk bu… pes!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*