Android’in uygulama dükkanı Google Play Store’da ve iOS’un uygulama dükkanı AppStore’da son günlerde yayınlanmış popüler niteliğini taşıyan uygulamaları sizler için derledik toparladık…

40.Haftanın en iyi iOS ve Android uygulamaları:

9,,

6Tribes 6Tribes bir nevi sosyal ağ gibi çalışmakta. Ortak ilgi alanlarınız ve insanları bulmanızı sağlayan uygulama şu anlık sadece iOS cihazlar için şimdilik ücretsiz görünüyor ilerde ne olur bilinmez.

The Stream App

stream,

Stream: (isimindeki bu uygulamanın Türkçe karşılığı ‘Akıp gitmek‘) iOS cihazlar için büyük sorun haline gelen hızlı fotoğraf paylaşamama sorununa bir çözüm geliştiriyor gibi. Çektiğimiz fotoğraf ve videoları Stream ile çok kolayca diğer cihazlarla paylaşabiliyoruz.

The Earth by Tinybop

7,,

The Earth by Tinybop bir nevi eğitim uygulaması. Yeryüzü katmanlarını ve toprak katmanlarını konular ile anlatan eğlenceli bir eğitim uygulaması denemenizde fayda var.

Mapkin:

6-Mapkin,

Ücretsiz bir navigasyon uygulaması olan Mapkin, diğer standart navigasyon uygulamalarından önemli bir farka sahip. Mapkin bize yol tarif ederken diğer navigasyon cihazlarındaki gibi “300 metre sonra sola dönün” demek yerine “Benzin istasyonundan sonraki ikinci sağa dönün” şeklinde bildirimleri sayesinde daha belirgin tariflerle rehberliğine fark katıyor.

Move to iOS:

5-Move -to -iOS,

iOS 9’un duyurmasi ile Apple, Android’e özel ilk uygulamasınıda duyurdu. Move to iOS uygulaması, Android cihazlarımızdaki bilgilerimizi iPhone’a taşıya bilmemize olanak sağlıyor. Move to iOS Uygulaması, taşıma işlemi bittikten sonra elimizdeki Android telefonu geri dönüşüme verebileceğimizi söylüyor.

S Health:

4-S-Health,,

Samsung,önceden sadece kendi cihazlarında kullandırdiğı S Health adını taşıyan sağlık uygulamasını tüm Android cihazlar için kullanılabilir yaptı.Tamamen ücretsiz sunulan S Health, iyi geliştirilmiş sağlık uygulamalarından bir tanesi diyebiliriz.

Microsoft Send:

3-Microsoft-Send,,

Microsoft Garage tarafından geliştirilmiş olan ‘Microsoft Send‘, Office 365’le birlikte çalışan bir nevi mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamayı kullanabilmek için karşı tarafta da yüklü olmasına gerek yok. Microsoft,bu uygulama ile e-posta deneyimini sohbet platformuna taşıdıklarını iddia etmekte,denemekte fayda var.

Tangram:

2-Tangram,

Standart mobil tarayıcılarımızdan sıkıldıysak, Tangram tam da burada imdadımıza yetişiyor. Kendine has kısayolları akabinde parmak hareketleri ile kontrolde edilebilen Tangram tarayıcı, kullanıcılara ilginç bir deneyim vaadinde bulunuyor.

Yılın 40. Haftasının en iyi iOS ve Android uygulamalarını sizler için derleyip sizler ile paylaşmak istedik. Umarız işinize yarar ve kolaylıklar sağlar sizlere…

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here