Sait Yazıcıoğlu: “Bana göre İstanbul’da ‘Hayır’lar önde”

Eski Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a referandum öncesi yapılan buluşmada uyarılarda bulundu. Eski Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu “Bana göre İstanbul’da ‘Hayır’lar önde” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, eski bakanlara verdiği kahvaltıda, gündemi ve başkanlık referandumunu konuştu

Yıldırım, kendisine yöneltilen ‘Hayır’ çıkabileceği uyarısına ilişkin, “Şu anda referandum güvenoylamasına dönüştü. ‘Evet’ çıkarsa hükümet güvenoyu almış, ‘Hayır’ çıkarsa almamış sayılacakmış gibi bir hava yayılıyor” dedi.

ÇİÇEK: MHP’NİN PEŞİNE TAKILMAMIZ YANLIŞTI

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin düzenlemenin hem zamanlamasını hem de içeriğini yanlış buluyorum. Üstelik MHP’nin bu işin içinde olması ve gerçek niyetleri konusunda farklı değerlendirmeler yapılıyor; peşlerine takılmamız yanlıştı. Önceliğimiz ülkenin gerçek sorunları olmalıydı. Bununla zaman kaybediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sait Yazıcıoğlu: "Bana göre İstanbul'da ‘Hayır'lar önde"
O isimler AK parti toplantısına katılmadı

(Eski Devlet Bakanı) Sait Yazıcıoğlu: Ben iyi bir gözlemciyimdir, referandum sürecinde İstanbul’da birçok insanla temasım oldu. Bana göre İstanbul’da ‘Hayır’lar önde. Partimizde son dönemlerde, bir tepeden bakış, bir ayar verme hali var. Bu tavır halkı bizden uzaklaştırıyor. Bir yandan içerde çatışma yaratılıyor, diğer yandan Avrupa’da yeni bir cephe açılıyor. İlk bakışta faydalı görünse de uzun vadede hem partiye hem ülkeye ciddi zararlar verir. Diplomatik bir dille, ilişkiler yürütülmeli.

(Eski AB Bakanı) Volkan Bozkır: Dünya küçüldü artık, sınırlar eskisi gibi değil. Burada olan, burada konuşulan her şey dünyanın öbür ucundaki insanı ilgilendiriyor. O yüzden özellikle diğer ülkelerle kurulan ilişkilerde akılcı, mantıklı ve ileriyi gören bir anlayış benimsemeliyiz. Gelecek yıllarda yaşanacakları düşünerek adım atmalıyız. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın 3 milyonu Almanya ve Hollanda’da. Bunların geleceği açısından da bu çok önemli. Biz Avrupalıyız zaten. O yüzden Avrupalı gibi davranmamız gerekir.

Sait Yazıcıoğlu: "Bana göre İstanbul'da ‘Hayır'lar önde"
ARŞİV : 24.02.2017
Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan, dün Beştepe’de eski AK Partili bakan ve vekillerle buluştu. Erdoğan’ın buluşmaya davet ettiği selefi Abdullah Gül ise toplantıya katılmadı.

(Eski Ticaret Bakanı) Ali Coşkun: Ben bir işadamıyım ve bu çevreyle ilişkilerim çok yakın. Son dönemlerde ciddi sıkıntı yaşanıyor. Millette bir güven sorunu yaşanıyor. Alınan tüm tedbirlere karşı bekleme duygusu hâkim. İşadamlarının tedirgin bekleyişi var. Bunu ortadan kaldıracak politikalar izlenmesi gerekir.

Akademi Portal Haber

Twitter/Akademiportal

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here