İngiltere’deki meşhur Oxford Üniversitesi’nde öğrencilerin düzenlediği gizli seks ve uyuşturucu partisinin ayrıntıları ortalığa saçıldı. Partiye gizlice katılan The Sun gazetesi, öğrencilerin paganistik bir parti düzenlediğini yazdı.

İngiltere, dünyanın en saygın eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesi’nde yapılan seks partisini konuşuyor. The Sun gazetesi çalışanları, gizlice katıldıkları partide yapılan uyuşturucu ve seks şovlarını yazdı, partiden fotoğrafları da paylaştı.

Gazete Duvar’ın haberine göre, 500’den fazla öğrencinin katıldığı yaz partisi, üniversite kampüsüne beş mil uzakta bir yerde düzenlendi; alana çadırlar ve sahne kuruldu. Katılımcılardan kişi başı 110 sterlin talep edilen, ‘pagan’ temalı gizli partide canlı seks şovlarının yapıldığı, ‘bakire’lerin sahnede elle taciz edildiği, çok sayıda öğrencinin bol miktarda kokain tükettiği öne sürülüyor. İddiaya göre, parti sırasında uyuşturucu satıcılarının önünde uzun kuruklar oluştu; parti sırasında kokainin yanı sıra MDMA ve LSD de tüketildi, uyuşturucu üç saat içinde bitti.

‘HER ŞEY ÇOK PAGANİSTİKTİ’

The Sun, çadırlarda öğrencilerin birbirlerinin önünde grup seks yaptığını yazarken, partiye katılan bir öğrenci “Seks şovu sırasında izleyiciler arasından bir bakirenin gelmesini istediler ve insanları sahneye çıkardılar. Komite üyeleri sahnede onları kırbaçladı. En sonunda kalabalık bir grup öpüşüyordu… Dışarıda samandan yapılmış bir insan figürünü ateşe verdiler. Her şey çok paganistikti” dedi. The Sun’ın bir kaynağı çadırlarda uyuşturucudan bilinci yerinde olmayan öğrencilerin seks yaptığını, bazı durumlarda tarafların hepsinin rızasının olmayabileceğini yazdı.

KASABA SAKİNLERİ ÇIPLAKLIKTAN RAHATSIZ OLDU

Gazete öğrencilerin kostümleriyle otobüs beklerken görülmesinin kasaba sakinlerini rahatsız ettiğini de belirtirken, Oxford Üniversitesi yetkilileri partide yasadışı faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen öğrenciler hakkında soruşturma başlatılacağını söyledi.

BAKANIN OĞLU DA KATILDI

İddiaya göre, Muhafazakâr Partili bakan Jesse Norman’ın 22 yaşındaki oğlu Sam Norman da katılımcılar arasındaydı. Partinin, İngiltere’nin eski başbakanlarından David Cameron’ın da geçmişte üye olduğu Piers Gaveston Society adlı öğrenci ‘kulübü’ tarafından düzenlendiği belirtiliyor. Piers Gaveston Society, 1977’den beri her yıl yaz partisi düzenliyor.

[toggle title=”Silikon Vadisi’nin seks partilerinden birine Elon Musk ‘yanlışlıkla katılmış'” state=”close” ]

Teknoloji devlerinin Silikon Vadisi’nde verdiği iddia edilen seks ve uyuşturucu partilerinden birinde görülen SpaceX ve Tesla’nın patronu Elon Musk, ”Ben kostüm partisine katıldığımı sanıyordum” açıklamasını yaptı.

Oxford Üniversitesi'nde gizli seks ve uyuşturucu partisinin içeriği

Vanity Fair dergisinde gazeteci Emily Chang’in Silikon Vadisi kültürüyle ilgili yazdığı Brotopia kitabından yayımlanan alıntılar, teknolojinin dev isimlerinin gecelerini seks partilerinde geçirdiğini gözler önüne serdi. ‘Çılgın partilerin’ çok tartışma yaratması üzerine açıklamalar birbiri ardına geldi.

‘MUSK DA ORADAYDI’

Önce Chang’in aktardığı partinin Haziran 2017’de DFJ’nin eski patronu yatırımcı Steve Jurvetson’un verdiği seks ve uyuşturucu partisi olduğu yazıldı. Ardından girişimci Paul Biggar, blogunda, kendisinin de sözkonusu partiye gittiğini ve Elon Musk’ı orada gördüğünü aktardı.

Bunun üzerine SpaceX, Tesla Inc., OpenAI, Neuralink, The Boring Company, SolarCity, Zip2 ve PayPal şirketlerinin patronu olarak 21 milyar dolarlık bir servete hükmeden Elon Musk, ”Yanlışlık olmalı, ben kostüm partisine katıldığımı sanıyordum” mesajını verdi.

‘SEKS PARTİSİNE DAİR İŞARET YOKTU’

Business Insider’a konuşan Musk’ın temsilcisi şunları söyledi: ”Musk, oradaydı, ama DFJ şirketinin düzenlediği kostüm temalı bir parti olduğunu sanıyordu. Bunun seks partisi olduğu izlenimi edinmedi, kendisi ayrıldıktan sonra seks partisine dönüşebileceğine dair bir işaret de görmedi. Zamanını teknoloji ve iş konuşarak geçirdikten sonra gece 01.00’de ayrıldı.”

Biggar da gece 00.30’da sıkılarak ayrıldığı partide seks ya da uyuşturucu görmediğini belirtti.

Ancak partinin evsahibi Steve Jurvetson, hakkındaki cinsel taciz suçlamaları üzerine kasımda DFJ ile yolları ayırmak zorunda kalmıştı.

KADINLARA GÜÇ VERMEYİP İSTİFADE EDEN SİSTEM’

Chang, bir kadın tanığa dayanarak sözkonusu partiden uyuşturucu eşliğinde toplu seks sahneleri aktarmıştı. Biggar’ın da blogunda ”Kadınlara finansman sağlayın, akıl hocalığı yapın, destek verin. Kadınların bunlara erişiminin sürekli engellendiği bir ekosistem yaratmayın ve sonra da kadınların elinde güç olmamasından onları sizinle seks yapmaya zorlamak için istifade etmeyin” diye yazması dikkat çekti.

‘KADINLAR İÇİN LANET’

Chang’e konuşan bir kadın girişimci ”Bu seks partilerine katılırsan ne şirket kurabilirsin ne de yatırımcı bulabilirsin. Bu kapılar sana kapanır. Bu seks partilerine katılmazsan da dışlanırsın. Yani yapsan da lanetlenirsin yapmasan da lanetlenirsin” demişti.

[/toggle]

Silikon Vadisi’nin diğer yüzü: Geceleri çılgın seks partileri

Oxford Üniversitesi'nde gizli seks ve uyuşturucu partisinin içeriği

ABD merkezli borsa ve ekonomi kanalı Bloomberg’de çalışan gazeteci Emily Chang, ‘Brotopia’ adlı kitabında, Amerikan teknoloji şirketlerinin merkezlerinin bulunduğu Silikon Vadisi’nin uzmanlarının bilinmeyen hayatlarını kaleme aldı.

Chang’in iddiasına göre, gündüz teknolojik yenililikler ve akıllı telefonlar üzerinde saatler harcayan kişiler, geceleri seks partilerine katılıyor.

Hürriyet’in haberine göre, gençliklerinde ağır ders yükü nedeniyle eğlenceye pek vakit ayıramayan bilişim uzmanları, şimdi grup seks yapılan malikânelerde ilginç deneyimler yaşıyor. Partilerde uyuşturucu yaygın olarak kullanılıyor.

[toggle title=”Haberin devamını okumak için tıklayın” state=”close” ]

‘KARİYER PLANLAMANIN BİR PARÇASI’

İsmi verilmeyen bir kadın, eşiyle birlikte katıldığı bir partide bir şirket kurucusunun kendisini öpmeye çalıştığını, kendisine uyuşturucu teklif edildiğini söylüyor.

Kitapta, bu çılgın partilerin bazı kişilerin kariyer planlamasının bir parçası olduğu da öne sürülüyor.

[/toggle]

[divider]

Twitter | Facebook | Pinterest | Haber  YouTube

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here