Birçok alanda varlık gösteren dünyaca ünlü Amerika merkezli arama motoru Google tarafından teknolojiyi yenilemeye ait bir adım daha atıldı. Yeni atılan adım çok konuşulacak! Neden mi? Google tarafından atılan yeni adım ile Laptop’larda yer alan ‘space’ tuşunu kaldırıp yerine ‘trackpad’ getirmek istiyor ve bu şekilde boyutları küçültmeyi hedefliyor. Günümüzde birçok iş yerinde ve evlerde olmazsa olmaz bilgisayarlarımızın “space” tuşu, dünyaca ünlü arama motoru Google’ın yeni fikriyle tarihe karışacak gibi gözüküyor. Yeni anlayışı ile Laptop’ların boyutlarını küçültmek isteyen Google, klavyede en çok yer kaplayan ‘space’ tuşuna göz dikti. Patentini almış olduğu fikriyle ‘space’ tuşunun yerine sıçan kullanması için uygulanan “trackpad” i yerleştirmek arzulayan teknoloji devi herkesi şaşırtmak için çalışıyor.

Google tarafından atılan yeni adım ile Laptop’larda yer alan ‘space’ tuşunu kaldırıp yerine 'trackpad' getirmek istiyor ve bu şekilde boyutları küçültmeyi hedefliyor. Günümüzde birçok iş yerinde ve evlerde olmazsa olmaz bilgisayarlarımızın "space" tuşu, dünyaca ünlü arama motoru Google’ın yeni fikriyle tarihe karışacak gibi gözüküyor. Yeni anlayışı ile Laptop’ların boyutlarını küçültmek isteyen Google, klavyede en çok yer kaplayan ‘space’ tuşuna göz dikti. Patentini almış olduğu fikriyle ‘space’ tuşunun yerine sıçan kullanması için uygulanan "trackpad" i yerleştirmek arzulayan teknoloji devi herkesi şaşırtmak için çalışıyor. Kaynak: http://www.yeniulke.net/teknoloji/klavyelerdeki-space-tusu-artik-olmayacak-nasil-mi-h7024.html Yeni Ülke
Google tarafından atılan yeni adım ile Laptop’larda yer alan ‘space’ tuşunu kaldırıp yerine ‘trackpad’ getirmek istiyor ve bu şekilde boyutları küçültmeyi hedefliyor. Günümüzde birçok iş yerinde ve evlerde olmazsa olmaz bilgisayarlarımızın “space” tuşu, dünyaca ünlü arama motoru Google’ın yeni fikriyle tarihe karışacak gibi gözüküyor. Yeni anlayışı ile Laptop’ların boyutlarını küçültmek isteyen Google, klavyede en çok yer kaplayan ‘space’ tuşuna göz dikti. Patentini almış olduğu fikriyle ‘space’ tuşunun yerine sıçan kullanması için uygulanan “trackpad” i yerleştirmek arzulayan teknoloji devi herkesi şaşırtmak için çalışıyor. 

Google bu ürünü ile “space” tuşunun yerine istikbal olan “trackpad” in üst bölümünü ince bir çizgiyle ayrılacak. Trackpad’in altında yer alması öngörülen sensörler, klavye kullanıcısının boşluk tuşunu mu aksi taktirde sıçan imlecini mi kullanmak istediğini algılayacak. www.akademiportal.com Alan üstüne yapılacak tek vuruşlar, boşluk tuşu şekilde algılanırken, trackpad üstündeki öteki hareketler tıklama ve imleç hareketi şekilde algılanacak.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın