CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Elektrik faturasını ödeyemeyen vatandaşın acısını topluma hisettirmem lazım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde

Biliyorsunuz Türkiye bir dert küpüne dönmüş vaziyette, 5’li çete hariç. Ama şuradan bütün vatandaşlarıma açıkça ifade etmek isterim, elbette tartışacaksınız elbette düşüncelerinizi ifade edeceksiniz ama şunu sakın unutmayın Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur bu sorunların çözümünde de marka olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

Türkiye’de gazetecilik mesleği ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri şu şekilde:

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu geldi, bizim sesimizi geniş kesimlere ulaştıran medyadır. Kağıt gibi maliyet gelirlerinde yüzde 400 zam gerçekleşti deniyor. 2021’de 54 gazete kapandı. Son 3 yılda kapanan gazete ise 119. 119 gazetede çalışan gazetecilerin işlerini kaybetmesi demektir. Halkı aydınlatmak için yola çıkanlar en büyük sorunu yaşar hale geldiler.”

Bütün gazeteci arkadaşlarıma şunu ifade edeyim özgürce yazmak istiyorsanız ittifakı yakından izleyeceksiniz. Medya özgürlüğüne ne kadar önem verdiğimizi hepiniz göreceksiniz.”

Kılıçdaroğlu, Isparta’da yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Günlerce elektrik yanmadı. Ama ilk saatlerden itibaren iki genel başkan yardımcımız Isparta’daydı, bütün ilçeleri gezdiler. 4 gün sonra bakan oraya gitti. Niye gitti, helalleşmek için gitti. Sorunu çözmek için değil, ‘bize helallik verin’ diye gitti.”

Ispartalı vatandaşlarıma seslenmek isterim, bir yönetmelik var; ‘Elektrik dağıtımı ve perakende satışına ilişkin hizmet kalitesi yönetmeliği’ Buna göre konutlarda 48 saatlerden fazla, işletmelerde ise 24 saatten fazla elektrik kesintisi olursa onlara tazminat ödenmesi gerekir. Bütün vatandaşların tazminat alma hakları var. Her biriniz hakkınız olan tazminatı alırsınız. Avukatı ödeyemiyorsanız biz ödeyeceğiz.”

Artan elektrik faturaları sorununu ve zam geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceği açıklamasına ilişkin yorumları şu şekilde yanıtladı:

AK Parti’den Mahir Ünal diyor ki, ‘Elektrik zamlarını devlet yapmadı’ Evet doğru. Devlet yapmadı, devleti yönetenler yaptı. 5’li çeteye tek bir kelime bir etmiyor. Zamları siz yapıyorsunuz. Vatandaşı siz inletiyorsunuz.”

“Elektrik faturasını ödeyemeyen vatandaşın acısını topluma hisettirmem lazım. O nedenle ödemeyeceğim dedim. Siz beni donmakla mı korkutuyorsunuz? Sizin feriştahınız gelse ben donmam.”

CHP Genel Başkanı
Kemal Kılıçdaroğlu


Sosyal medya’da bizi takip edin

Twitter İnstagram YouTube

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın