Tampon kullanımına dair aldığım pek çok soru var, tampon nedir nasıl kullanılmalı,kimler için tampon kullanımı uygundur kimler için uygun değildir?

Tampon kullanımında kızlık zarının korunması.

Tampon kullanımı kızlık zarını bozar. İçine giren boru gibi birşeydir ucunda pamuk vardır. Kızlık zarı bu boru gibi şeyle yırtılabilir. Tamponu genelde sporcu , aktivitesi fazla ,evli kadınlar kullanır. Ped kadar rahat degildir. Alışmaya bağlı. Alışanlar için çok rahatsız edici değildir. Hızlı hareketlerde ped gibi kayma yapmaz.
Çok rahat problemsiz olabilir. Koku yapma olasılığı yoktur.

Boru seklinde vajina ya sokulup sonra boru çıkarılır. İçinde sadece pamuk kalir. Borucuk kalmaz. Ucunda bir ip vardir. 4-6 saatte bir değiştirmek gerekir , ucunu çekince pamuk aşağıya iner ve adet kanı pamukla iner.

Bu makaleyi dilerseniz videodan kolayca okuyabilirsiniz

Adet kanının içeride bekletmek ne kadar sağlıklı tartışılır, özelliklede yumurtalıktan def edilmiş çıkmak ve atılmak için sevk edilmiş adet kanının içeride bekletilmesinin sağlıklı olmayacağı ve ileri safalar için farklı hastalıklar doğura bileceği kanaatindeyim. Zira atılması yönünde sevki gerçekleşmiş bir iltihap olarak düşünürsek bu iltihabın içeride tutulmasının size verebileceği zararları hayal etmek çok ta zor olmamalı.

Kızlık zarı idrar deliğine doğru değil aşagıya Makata doğru daha çok yırtılır. Kanama sadece ilk ilişkide görülmez. Bir miktar daha ilişkilerde kanamalar görülebilir. Alışana kadar devam eder.

-ilk cinsel ilişkiye girildigi zaman Kadınlık organı açılırken bazı küçük çatlaklar oluşur bu geçicidir. Çatlaklar genelde idrar deliği değil makata bakan deliğinin alt kısmindaki Parlak ıslak gergin bölgededir. Burası ıslak parlak küçük bir yedir. Çatlamalar burada olusur.

İlk cinsel ilişkilerde , Kızların çoğunda işeme,çiş yaparken ,idrar yaparken yanma olur. Bu normaldir.

Kadınların idrar deligi düz bir delik değildir , Hafif şişkince sarmal bir et parçası şeklinde bir yapıya sahiptir. Ucu çok korunmasızdır. Penis girdiğinde içeri tahriş olur,olabilir. İdrar delği de Penisin giriş çıkşında oynar. İlk ilişkilerde çok az da olsa idrar deliğinde kanlanma da görülebilir. Kadın bünyesi ilk defa bir erkek organı kabul ediyordur. Sürtünmeden dolayı burası incinir. Zamanla İdrar deliği bu duruma alışmaya baslar ve rahatsızık duymamaya alışır. Her defasında bu yanma olsa kadınlar hiç cinsel ilişkiye girmezdi.

Cinselliği uyandırılmamış bir kadının içine kayganlik sağlanarak erkek çok zor girer, girebilir. Sadece erkeğin istediği soğuk bir ilişkide. Kadın içinde sadece rahatsız edici bir et parcasi hisseder.

Bütün Cinsel ilişkilerde Penisin Vaginaya ilk girişi biraz rahatsiz edicidir. Daha sonra gitgellerde cinsel haz yakalanır.

Kadınlar gel gitlerde orgazma ritmik ise daha hızlı ulaşabilir. Fakat daha kuvvetli orgazm yasamak için toplarlar (kuvvetli orgazm icin orgazm toplama) Bu esnada erkeğin ritmi kaybetmesi,yorulması . Yada algı sorunu yaşandığında cinsel iliski çok Kötu baş ağrıcı hale gelebilir. Baş ağrısı, genellikle migren geçirilir. Çünkü kadının vagina damarları kan ile doludur.Maksadına ulaşamamıştır.

En çok rastlanan erkek sorunu Erken boşalmadir. Kadın daha orgazm olmadan erkek içinde boşalır ve bütün seksin büyüsu biter. Kadın tatmin olamaz. Ancak korkunç uyarılmıştır yine baş ağrısı ve migren şeklinde vücut tepki gösterir. Vagina uyarilmış ,içi damarlar kanla dolmuştur. Maksadına ulaşamamıstır. Erkek bencildir kendini duşünmüş sayar kadın. Vücudundaki kan normale dönene kadar rahatsiz edici bir durumdur. Boşalmaya niyet edipte boşalamamak rahatsız edicidir.

Memelerde meme ucu ve Koyu olan bölge en hassas bölgedir , diğer kısımda sinir yoktur. Meme ucu ve derisi farklı kokuya sahiptir. Sütyen içine girdiğinde meme başı basık durumda ve kalkık sert sivri uclu değildir . Meme uçları kadın uyarıldığı zaman kalkar, bunun dışında su değdiği zaman ve üşüdüğü zaman . Normal hallerde eger dokunulmazssa meme uçları düzdür. Sütyen içinde düzleşir. Kadınlar meme ucu istemeden kalktıgı zaman komple masaj yaparak kani dağıtır ve memeyi sütyene öyle koyar.Manasız zamanda kaklık sertleşmiş meme rahatsız eder. Tek memenin kalkık olmasi diğerinin uyarılmamış olması normaldir bazen biryere dokunduğu zaman uyarılabilirler . . Meme uyarılması normal ve sık olan bir durumdur.Genelde uyarılmış memeye kuçük genel masaj yapıp ucu kaldıran kanı dağıtmayı 18 yaşına gelmisş çoğu kızlar ögrenmiştir.

Adet bitiminde vagina ekşi keskin bir kokuya sahiptir. Kadınlar hem bir taraftan rahatsız bulur, hemde kendi kokularını severler. Karşıt cins bu kokudan nefret edebilir İlk adet gününden 6-7 gün geçtikten sonra duyulan kokudur ve 2-3 gün daha sürer.

Kadınların Ergenliğe girdikten sonra cinsel organı daha ıslaktir. Bu menopoza kadar devam eder. Cinsel organ kokusu erkeklerle aynıdır. Adet dönemlerinin dışında hafif süt kesiği kokusu hafif peynir benzeri koku normaldir. Bunun sebebi vaginanın mikropları öldürmek için Laktik asit (süt yogurt benzeri) salgılamasındandır.

bu bakteriler kadını korur o yüzden çok yıkamak,aşırı mikrop kırıcı sabunlar dengesini değiştrirse mantara sebep olabilir. Bu peynirimsi beyaz sıvı laktik asit olduğundan mantar aluşumunu da engeller

Hastanede Normal Dogum esnasında dogumu rahatlatmak icin vagina genellikle kenara doğru makata değil yan bir çizik şeklinde makasla Kesilir , Ve çocuk doğduktan sonra bu kesik yer dikilir 3 gun sonra .Bu kesik duzelmeye başlar. Evlerdeki ananevi ebeler bunu yapamaz. Hastanelerde Doğum agrısını yok etmek icin omuriliğe bir iğne yapılır. Bu iğneyi profesyonel anestezi uzmani yapar. Bu iğne ile doğumda ağrı hissedilmez. Normal sartlarda doğum esnasında kadın vucudu endorphin gibi bir hormon yayarak Doğum argısını hissetmez hale getirir. – Doğumun gerçekleşmesinden sonra 2-3 ay cinsel ilşikiye girilmez. Kadınlık kendini toparlar.

Doğumdan hemen sonra kadınlar hamile kalamaz, vücut tekrar dengeye gelene kadar kendine bir süre tanir. Halk arasinda Süt korur derler. Süt veren kadın hamile kalamaz. Şeklinde düsünulse de yanlıştır. Hamile kalma olasiligi az da olsa vardir. Süt hormonları salgılandigi için Rahime yumurta düşmez adet bir süre görülmez. Ancak adetin ne zaman baslayacagı bilinmediği için bir risk vardir. Vücut belki erken toparlanacaktır . -Dogumdan sonra göbekte çatlaklar oluşur. Çatlaklar zamanla düzelir korse giymek gerekir ve sıkılaştırıcı krem ile duüzelir

Adet kanaması hemen hemen butun kızlarda düzene girmişse ilk gun 1-2 damla başlar ve o günün gecesi yada ertesi gün çok yoğun kanama olur. Kan akıcıdır. Başladıktan 4üncü gününden sonra koyu kan. Çikolata gibidir ve ekşi kokuludur. 6nci gun artık kan yoktur ama kalıntı keskin kokusu vardır.

Kizlik zari bozulduktan sonra kızların daha çabuk rahatsızlıkları olur. Çünkü Bekaret birçok mikrop kapmayı engeller. Enfeksiyon hastalıklarına daha çok kapılır. Cinsel olarak açılmış kadınlar daha çok mikrop kaparlar. Enfeksiyonun ne demek olduğunu bildikleri için genelde antibiyotik kullanımını bilirler. Evlerinde bulundururlar. Yaş ilerledikçe bakire kız bile olsaniz Belinizi uşuttügunüz zaman yumurtalıklarınız iltihaplanir. Kadınlık organı çok hassastır basit bir soğukta bile nezle grip olabilir.Hafif rüzgar bile olduğunda üşütebilir. Üsuturse ilk olacağı şey fazlaca görülen Beyaz bir akıntıdır. Akıntı çok fazla ve yumurtalıkta ağrı hissedilirse uştülmüş demektir.

Kadınlar çok yürürlerse cinsel organı su icinde kalır. Her bir adım atıldığında Cinsel iç dudaklar içindeki ıslakligi Sürtünme ve hareket ile dışarı atar ve sıvı salgılamaya devam eder. yuruduğunde cinsel dudakları birbirine sürter, hafif hareket eder bu yüzden içindeki sıvı dışarı çıkar çok yürüyünce su içinde kalır, ve vagina ıslak kalmak zorunda olduğu icin vücut salgı üretir. Çok yürümüş bir kız iç çamaşırı oldukça ıslaktır. Günlük ped kullanmanın faydası buradadır. Salgı ergenlikten sonra artar. Ergenliğe kadar bu kadar ıslak değildir. Normal ıslaklık vardir. Ergenlikten 3-4 yil sonra bu ıslaklık çok artar.

Dar hava almayan giysiler . iç camaşırları kadınlik organında mantar yapar.

Kadınlık kapalı dudak çeklinde bir organdır. Elastik bir yapıya sahiptir ayaktaka düz duran kadında dudaklar kapalıdır. Ayagını açtığında pantolon veya elbise içinde olsa bile cinsel dudaklarının açıldığını hisseder, hafif serinlik ıslaklık hissi alır.

Pedler içinde eskisi gibi pamuk yoktur şişen jeller vardır adet kanını bünyesine çeker ve sıktığınız zaman hemen pamuk gibi salmaz.Uzun süre kullaılmış değiştirilmemiş kadın pedi kyma yapar.

Kadın adet geleceğini 1 hafta önceden göğüslerindeki, ağırlıktan şişkinlikten hisseder.Bir cinsel ilişkide Hamilelik korkusuna. eğer bu ağrı şişlik hissedilmezsse kapılır.

Bir yerden başka yere taşınma , düzenli yada düzensiz yaşama taşınma, büyük bir travma,kullanılan ilaçlar ,kimyasallar,bunalımlar kadının adet dönemini değiştirebilir.Beklenen zaman gelmeyebilir.

Doğum kontrol hapları sadece doğum kontrolünde kullanılmaz, hekimlerin kadınların cinsel organ sorunlarını tedavi etmek için kullandıkları bir ilaçtır.

Aşırı kıllanma,erkek gibi kadınlarda erkeklik hormonunun fazla olmasından kaynaklanır,Tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmezsse erdişilik oluşabilir.

Kız çocukları ilk cinsel farklığı bir erkek bebeğin altını değiştirirken, Yada ayakta işeyen çocuklar gördüğünde.farkeder.

Şişmanlık arttıkça cinsel ilişkiye girmek zorlaşır,Şişman kadınlar kendini başka şeylere vererek bastırır. Kadınlar daha zor kilo verir.sigarayı ve alkolü daha zor bırakırlar.

Kadın burnu çok hassastır, daha önce burnu ezberlediyse sperm kokusunu yada kendi cinsel organının kokusunu algılar. Yani mastürbasyon yapmış yda başka bir kadınla yatmış partner yıkanmadıysa farkeder.

Klitoris asla konuşamayacakları kadın vücudundaki erkeksi organdır. O en gizli yerdedir. Onu konuşmak erkekleşmek demektir. Kendi aralarında bile konuşmazlar. Erkekleşen kadınlar Kariyere mahkumdur.

Erkeklerin cinselliklerine değer verdiğini,Doğal bir hazineye ship olduklarını , farklılığı küçük yaşlarda hissederler,kadınsı davranışlar bu yüzden önem kazanır içgüdü halini alır.

Kadınlar da erkekler kadar sapıklık yaygındır, Ancak Toplumun verdiği kutsal annelik ve ablalık rolü ile aklanırlar. Toplum kadına edigen bakar . Eğer kadınların gördüğü şeyleri erkekler görseydi Erkekler sapık sayılırdı.ve çocuk istismarına girerdi. Görsel tatmin annelikle,ablalıkla gerçekleştiği için sapıklık ortaya çıkmaz.

Kadınlar kapalı toplumlarda bile kendilerine göre bir dünyaya sahipler.

Öpüşürlerken gözlerin genellikle kapatırlar, erkekler sadece uyum sağlamak için kapatır.

Meme kompleksine sahipler, büyükse küçük meme, küçükse büyük. memelerinden memnun kadın azdır.

Selülitleri kafalarına takarlar , oysa hiçbir erkek selülitlere bakmaz. sadece sarkmaya bakar.

Normal şartlarda cinsel ilişkide erkeğin parmak sokmasını istemezler ,rahatsız edici bulurlar. parmak kemiklidir. Mikroplu olabilir.

Bir erkeğin cinsel konular kendi cinselliğini teşhir etmesinden bilmesinden , hoşlanmazlar. Ama kendi aralarında şakalaşabilirler. Çıplak bir kadın fotografı bir erkek yanında bakılırsa iğrençtir genellikle.

Erkek bilmediği kadar kıymetli hissederler kendilerini.

Adet kanaması gibi bir konu açarsanız böyle bir konuyu takip ederler, vereceginiz herhangi bir cevaba İğrenc kelimesi yapışır. Kadının en zayıf zamanıdır konuşulmasını asla istemez bile. iiçgüdüsel olarak O sendromu bütün erkeklerin çekmesini ister ,erkek arkadaşını tırmıklama kavga dönemi genellikle bu dönemdedir.

Kadınlar kendi gözüyle cinsel organını akrobat jimnastikçi değilse asla göremez. En fazla görebilecekleri şey dudaklarını açsalar bile küçük m harfinin tümsekleridir. ,küçük dudaklar uzunsa yada anormal gelişmişse klitoristir .

Kadınların ayna yardımı olmadan cinsel organını görmeleri imkansız gibidir. Dünyada Kendi cinsel organını hiçbir zaman görmemiş aynayla 1 kez bile bakmamış, Birçok çocuk sahibi olmuş kadın düşündüğünüzden çoktur.

Kendi cinsel organını, merak için inceleyen kızların çoğu, işeme deliği ile Vagina deliğinin ayrı olduğunu başka kızda,görsel fotografta görmediyse bilememektedir. Hissetmemişlerdir. Bu çogunlukla küçüklükte verilen utanma ahlaksızlık korkusu yüzünden saklama gizleme eğiliminden kaynaklanır. vagina deliği ile çiş deliğinin farklı olduğunu belli yaşa kadar merak etmediyse bilmezler.

Kadınlarda Kendini inceleme cinselliğini merak yaşı ergenlik ve sonrasıdır. Merak edip kendini aynayla inceleyen kadınların büyük bölümü bir hastalık korkusu,bir anormallik varmı şeklinde düşünceden, Kısmen kendine yapılan epilasyon esnasında aynayla bakmak aklına gelmektedir.

Kadınların memeleri denize girince yukarı su yüzüne çıkma eğilimindedir, Mayo olmasa büyük göğüslü bir kadının Göğüsleri yukarı çıkmaya çalışır. Erkeklerin ise penisleri…


Sosyal medya’da bizi takip edin…

Twitter | Facebook | Pinterest |  Akademi Portal  

ANA SAYFA YouTube Akademi Portal Youtube Dergi

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here