Avustralya’nın başkenti Canberra yakınlarındayakalanan ve Chrisadı verilen koyun uzmanları hayrete düşürdü. Uzun süredir kırkılmadığı anlaşılan koyundan 42 kiloya yakın yün çıktı.

Gayrıresmi dünya rekoru Chris, kırkılan 42 kilo yünle bir dünya rekoruna imza atmıştı. Daha önceki rekor 27 kiloydu. Chris, postunun ağırlığından dolayı güçlükle hareket edebiliyordu.
Gayrıresmi dünya rekoru
Chris, kırkılan 42 kilo yünle bir dünya rekoruna imza atmıştı. Daha önceki rekor 27 kiloydu. Chris, postunun ağırlığından dolayı güçlükle hareket edebiliyordu.
Şampiyon bizzat kırktı Chris'i bizzat Avustralya Koyun Kırpma Şampiyonu Ian Elkin kırktı. Elkin, şaşkınlığını dile getirirken, "Hiç şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmamıştım" ifadesini kullandı. Chris'in kırkılması iki saat sürdü.
Şampiyon bizzat kırktı
Chris’i bizzat Avustralya Koyun Kırpma Şampiyonu Ian Elkin kırktı. Elkin, şaşkınlığını dile getirirken, “Hiç şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmamıştım” ifadesini kullandı. Chris’in kırkılması iki saat sürdü.
Yıllardır 'kaçak hayatı' yaşamış! Koyun yününün her yıl yaklaşık 7 santim uzadığına dikkat çeken uzmanlar bunun Chris'in uzun yıllardır kaçak yaşadığını ortaya koyduğunu belirtiyor. Merinos, iyi kalitede ve fazla yapağı veren bir koyun ırkı olarak tanınıyor. Ancak kırkılmadıkları taktirde sorun yaşıyorlar.
Yıllardır ‘kaçak hayatı’ yaşamış!
Koyun yününün her yıl yaklaşık 7 santim uzadığına dikkat çeken uzmanlar bunun Chris’in uzun yıllardır kaçak yaşadığını ortaya koyduğunu belirtiyor. Merinos, iyi kalitede ve fazla yapağı veren bir koyun ırkı olarak tanınıyor. Ancak kırkılmadıkları taktirde sorun yaşıyorlar.
Yükten kurtuldu Chris, hayvan koruma örgütleri tarafından bakıma alındı. Bir uzman, Chris'in durumu anlatırken "son derece stresli" dedi.
Yükten kurtuldu
Chris, hayvan koruma örgütleri tarafından bakıma alındı. Bir uzman, Chris’in durumu anlatırken “son derece stresli” dedi.
Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here