Ian Fleming tarafından 1952’de yaratılan 007 kod adlı James Bond 1962’deki ilk filminden beri beyazperdenin en ses getiren karakterlerinden biri.

 

Peki Sean Connery, David Niven, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig’in canlandırdığı James Bond’un 25 Bond filminde kaç kişiyi öldürdüğünü biliyor musunuz? Bu sorunun cevabını arıyan serinin hayranları ilginç bir kolaj çalışmasına imza attı ve 362 kişiyi öldüren Bond’un söz konusu sahnelerini tek bir videoda topladı.

TIKLAYIN: Yeni James Bond filminde çok fazla aksiyon var

PEKİ Yeni James Bond kim olacak?

6 Kasım 2015’te vizyona girecek Spectre ile beyaz perdeye geri dönecek olan James Bond’un bir sonraki filminde 007’yi kimin canlandıracağı hala belirsizliğini koruyor.

007’yi 4’üncü defa İngiliz aktör Daniel Craig canlandırıyor. Bütçesi 300 milyon doları aşan filmde Craig’e , Monica Belluci, Oscar ödüllü Christoph Waltz ve İngiliz oyuncu Andrew Scott gibi usta isimler eşlik ediyor.

Bu filmle Bond’a veda edecek Craig ‘in yerine geçmesi beklenen kişiler şöyle:

Yeni James Bond için en olası aday Mandela: Long Walk to Freedom, Thor, Jurassic World ve Prometheus gibi filmlerle rüştünü ispatlayan İdris Elba.

Başka bir iddiaya göre, ‘Homeland’ ve ‘Band of Brothers’ (Kardeşler Takımı) isimli diziler ile adını duyuran Damian Lewis bir sonraki James Bond olacak.

2001 yılındaki Kara Şahin Düştü filmiyle sinemaya adım atan 38 yaşındaki İngiliz oyuncu Tom Hardy, Child 44 ve Tinker Tailor Soldier Spy isimli filmlerde de Bond’a taş çıkaracak bir şekilde gizemleri çözüyordu.

Daha önce Superman karakterini canlandıran Henry Cavill’in Bond olmasını bekleyenlerin sayısı da oldukça fazla.

Aksiyon filmlerinin değişmez ismi Jason Statham’ın James Bond’u canlandıracağı fikri çoğu kişiyi heycanlandırsa da 48 yaşındaki oyuncu ilerleyen yaşı nedeniyle diğer adayların bir adım gerisinde bulunuyor.

Steve Jobs’u canlandıran Michael Fassbender, tam bir karakter oyuncusu olarak öne çıkıyor. Geniş bir hayran kitlesi bulunan 38 yaşındaki aktörün rolü kapma olasılığının az olduğu belirtiliyor.

King’s Speech isimli filmle büyük beğeni toplayan Colin Firth, pek çok kişinin favori James Bond adayı. Ajanların dünyasına yabancı olmayan firth geçtiğimiz yıl The Secret Service isimli filmde başarılı bir gizli ajan portresi çizmişti.

1962’deki ilk filminden beri beyazperdenin en ses getiren karakterlerinden biri olan James Bond’u sırasıyla şu isimler canlandırmıştı:

Sean Connery

David Niven

George Lazenby

Roger Moore

Timothy Dalton

Pierce Brosnan

Daniel Craig

 

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın