Hitler’in gizli konyak ambarı
Milyonlarca insanın ölümüne neden olan İkinci Dünya Savaşı’nı başlatan Nazi lideri Adolf Hitler’in bir sırrı daha ortaya çıktı.

Alman halkı açlıktan öldüğü dönemlerde bile Hitler'in zevklerinden vazgeçmediği gösteren ipucu 70 yıl sonra Alman gurme Silvio Stelzer tarafından gün ışığına çıkarıldı.
Alman halkı açlıktan öldüğü dönemlerde bile Hitler’in zevklerinden vazgeçmediği gösteren ipucu 70 yıl sonra Alman gurme Silvio Stelzer tarafından gün ışığına çıkarıldı.
Saksonya Kraliyet Ailesi'ne ait Moritzburg Şatosu'nun ambarını, Hitler'in konyak deposu olarak kullandığı ve en sevdiği konyakları buraya depoladığı iddia edildi.
Saksonya Kraliyet Ailesi’ne ait Moritzburg Şatosu’nun ambarını, Hitler’in konyak deposu olarak kullandığı ve en sevdiği konyakları buraya depoladığı iddia edildi.
Alman gurma 51 yaşındaki Silvio Stelzer 2007 yılında Hitler'in bir dönem konyak ambarı olarak kullandığı şatoyu satın aldı. Burada bir restoran açan Stelzer, satın aldığı şatonun tarihçesini de araştırmaya başladı.
Alman gurma 51 yaşındaki Silvio Stelzer 2007 yılında Hitler’in bir dönem konyak ambarı olarak kullandığı şatoyu satın aldı. Burada bir restoran açan Stelzer, satın aldığı şatonun tarihçesini de araştırmaya başladı.
Şatonun tarihçesini inceleyen bilim insanları, şatonun 7 deposundan birini Nazi lideri Adolf Hitler'in İkinci Dünya Savaşı döneminde konyak ve şampanya ambarı olarak kullandığını ve Hitler'in en pahalı konyak ve şampanyaları buraya depoladığı sonucuna ulaştı.
Şatonun tarihçesini inceleyen bilim insanları, şatonun 7 deposundan birini Nazi lideri Adolf Hitler’in İkinci Dünya Savaşı döneminde konyak ve şampanya ambarı olarak kullandığını ve Hitler’in en pahalı konyak ve şampanyaları buraya depoladığı sonucuna ulaştı.
Stelzer, "Adolf Hitler, 1944 yılı sonlarına doğru artık Berlin'i güvenli bulmuyordu. Kahyası Kannegeisser'e emir vererek, pahalı konyak ve şampanyalarını buraya taşıttı. Kannegeisser alkollu içecekler dahil bu depoya 100'den fazla sandık getirdi. Sandıkların içinde konyak ve şampanyalar dışında peynir, tereyağ, sosis, kahve, çikolata, sigara ve Leibnitz bisküvileri de vardı" dedi.
Stelzer, “Adolf Hitler, 1944 yılı sonlarına doğru artık Berlin’i güvenli bulmuyordu. Kahyası Kannegeisser’e emir vererek, pahalı konyak ve şampanyalarını buraya taşıttı. Kannegeisser alkollu içecekler dahil bu depoya 100’den fazla sandık getirdi. Sandıkların içinde konyak ve şampanyalar dışında peynir, tereyağ, sosis, kahve, çikolata, sigara ve Leibnitz bisküvileri de vardı” dedi.
Hitler'in içtiği pahalı konyak ve şampanyaların ise Fransa'dan geldiği iddia edildi.
Hitler’in içtiği pahalı konyak ve şampanyaların ise Fransa’dan geldiği iddia edildi.

8

9

10

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here