Microsoft, ‘Gamescom’ isimli fuarda yaptığı duyuruda ‘Halo 5: Guardians’ isimli oyun için bir turnuva düzenleneceğini ve turnuvanın kazananına 1 milyon dolar ödül verileceğini açıkladı.

Etkileşimli eğlence alanında düzenlenen fuarların en büyüğü olan Gamescom dün Almanya’nın Köln kentinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

45’in üzerinde ülkeden 800’den fazla oyun üreticisi şirket en yeni ürünlerini sergileyeceği fuarın ilk müjdeli haberi ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’tan geldi.

Xbox platformuna gelecek ‘Halo 5: Guardians’ isimli oyun için bir turnuva düzenleneceğini duyuran firma, oyundaki rakiplerini geride bırakarak birinci olan kişiye 1 milyon dolar ödül verileceğini duyurdu.
Amazon’un bünyesinde bulunan oyun odaklı video sitesi Twitch üzerinde canlı yayınlanacak olan turnuvaya onlarca ekibin katılması bekleniyor.

FPS türünün Xbox konsollarındaki temsilcisi olan Halo serisinin yeni oyunu Halo 5: Guardians, henüz piyasaya sürülmüş değil. 27 Ekim 2015 tarihinde Xbox One için çıkış yapacak olan oyun turnuva sayesinde ilk defaoyun severlerin beğenisine sunulmuş olacak.

Video Açılmıyorsa Lütfen Buraya Tıklayınız

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın