Anasayfa / Genel / Haberiniz olmadan arsanız satılmış olabilir
DİKKAT Haberiniz olmadan arsanız satılmış olabilir

Haberiniz olmadan arsanız satılmış olabilir

Son yıllarda sayısı hızla artan gayrimenkul dolandırıcılığında suçlular, her geçen gün yeni yöntemler geliştiriyor.

Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyor.

Gayrımenkul uzmanları dolandırıcılık olaylarına karşı taşınmaz sahiplerini uyararak, alınacak basit önlemlerle bu tür olayların önüne geçilebileceğini söylüyor. Arsa dolandırıcılarının özellikle, yurt dışında yaşayanlar ile arsası üzerinde uzun süre işlem yapmayanları hedef olarak seçtiğini belirten gayrimenkul uzmanları, mülk sahipleri belirli aralıklarla tapuda son durumu kontrol ettirmeli ve e-devlet üzerinden kayıtlarını sorgulamalı” diyor.

Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla satıyorlar.

Bir dönem yaşlı çiftlerden aldıkları vekaletlerle taşınmazlarına el koymayı yöntem olarak benimseyen emlak dolandırıcıları, son yıllarda, sahipsiz gibi gördükleri arsalar üzerinde yoğunlaştı.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *