Günde bir orgazm korkulan kanser riskini azaltıyor

ABD’de Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, her gün bir orgazmın prostat kanserine yakalanma risikini yaklaşık dörtte bir oranında azalttığına işaret ediyor.

Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, orgazm ayrıca bağışlık sistemini güçlendiriyor, uykuyu iyileştiriyor ve hatta erkekleri kalp hastalıklarına karşı koruyor.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Brigham and Women Hospital ile birlikte gerçekleştirdiği araştırma, ayda 21 kez orgazm olanların prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 22 daha az olduğunu ortaya koydu.

Uzmanlara göre, orgazmın cinsel ilişki yoluyla olması gerekmiyor. Mastürbasyon da aynı faydaları sağlıyor.

ÖNERDİĞİMİZ İLİŞİKLİ MAKALE LİNKLERİ
——————————————————
>> Kadın Orgazm Kim Kaç Dakika Ne Zaman (Bilinmeyenler)
Mutlu bir birliktelik için önemli unsurlardan biri her iki tarafı da mutlu kılan ve her yönden tatmin eden bir cinsel ilişki olarak belirtiliyor.

>> Kadın orgazmının sırları ‘Bildiklerinizi Unutun’
Kadınların cinsel yaşamına dair birçok sorun bilim insanları açısından uzun süre gizemini korudu.

>> Rakamlarla Seks Haritası Ülke Ülke Cinsellik
Seks ve cinsellikle ilgili her gün yeni bir anket yapılıyor. Fakat akıllardaki en önemli soru ise bu sorulara verilen cevapların ne kadar dürüst olduğudur.

>> Ters İlişki Tabular, din boyutu sağlık boyutu
Bir kadınla bir erkeğin yatak odası pek çok fanteziyle dolu olabilir. Eşler birbirlerini tanıyarak ve zamanla yatakta sevdikleri pozisyonları keşfederek cinsel hayatlarını daha heyecanlı kılarlar.

>> Kadınlarda Cinsel Sorunların 28 Psikolojik Nedeni
Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede kız çocukları cinsellikten uzak tutularak yetiştiriliyor. Cinsel ilgi ve aktiviteleri kınanan, hatta kısıtlanan kadınların sevişmeleri bir yana, bedensel hazları, yani mastürbasyon yapmaları bile istenmiyor.

>> Kadın Aldatmaz Aldatırsa Niçin Aldatır ‘Bilimsel’
Aldatma, aldatılan için son derece acıtıcı ve yıkıcıdır. Belki aldatan da pişman olup üzülmüştür, ancak onun üzüntüsü, aldatılanın yaşadıkları yanında küçük kalır. Aldatılma, sevilen kişinin başka birisinden hoşlanması – flört etmesi ve beraber olması durumudur.

>> Belirtiler : Aldatan Erkekler ve Cinsel Hayatları
Sadakatsiz erkeklerin kalp krizi geçirme riskinin arttığı biliniyor. Eşini aldatan erkekleri bekleyen tek sorun bununla da sınırlı değil! Bu erkeklerde, stres, erken boşalma ve geçici iktidarsızlık sorunları da gözlemleniyor.

[divider]Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here