Google’ın Türkiye ile Belçika’ya özel hizmeti

Son zamanlarda artan terör olayları sebebiyle Google, takdir edilesi bir duyuru yaptı. Türkiye ve Belçika, Google Hangouts üzerinden ücretsiz arama yapabilecek.

Google’ın Android işletim sistemi için varsayılan mesajlaşma uygulaması Hangouts, yeni bir özellik ile karşımızda. Belçika ve Türkiye’deki kullanıcılar, Google Hangouts üzerinden ücretsiz arama yapabilecek. Google’ın resmi Twitter hesabı olan @google üzerinden yapılan bu duyuru Brüksel’de dün yaşanan terör saldırısı işaret edilerek paylaşıldı.

Google Plus üzerinden detaylı şekilde açıklanan bu durum, Android ve iOS işletim sistemlerindeki Hangouts uygulamasını ilgilendiriyor. Google, dün Belçika’da ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaşanan terör olayları sebebiyle son derece üzgün olduğunu vurguladı.

İnsanların sürekli irtibat halinde kalabilmesi ve sevdiklerine ulaşabilmesi amacıyla, Google Hangouts üzerinden ücretsiz arama yapılabileceğini duyurdu.

Belçika’da Lycamobile, Mobistar, Proximus ve Telenet operatörleri desteklenirken, Türkiye’de sadece sabit hatlar destekleniyor. Yani cep telefonlarını ücretsiz aramak söz konusu değil. Umarız en kısa sürede Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri de bu servise destek verir.

Ayrıca Google Now servisindeki acil durum kartlarından da bahsedildi. Bölgesel olarak farklı acil durum kartları görüntülenebileceği söyleniyor. Twitter paylaşımında yer alan görsele aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Google Hangouts uygulamasını Google Play Store üzerinden Android için buradan, App Store üzerinden iOS için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here