Google tarafından geliştirilen yeni hizmet, renk körlerinin derdine derman oluyor! Color Enhancer adlı Chrome eklentisini indirin, engelleri ortadan kaldırın

Son yılların en popüler internet tarayıcısı olarak kabul edilen Google Chrome’a yeni bir eklenti daha getirildi. Yürüttüğü dev projeler ve Android işletim sistemi gelişiminin yanı sıra insan hayatına yenilikler ve kolaylıklar getirmesiyle ün kazanan Google, şimdi de renk körleri için bir uygulama başlattı. Dünyada birçok insanın renk körü olduğunu biliyoruz; Genellikle de bu bir kusur olmadığı için yalnızca okey oyunu oynarken taşların renklerini sürekli sormalarından anlıyoruz. Peki, bu internet kullanıcıları internet sitelerinde gezinirken veya grafik tasarımları yaparken nasıl zorluklar yaşıyor? İşte bu soruya cevap, Google’dan çözümle birlikte geldi.
Son yılların en popüler internet tarayıcısı olarak kabul edilen Google Chrome’a yeni bir eklenti daha getirildi. Yürüttüğü dev projeler ve Android işletim sistemi gelişiminin yanı sıra insan hayatına yenilikler ve kolaylıklar getirmesiyle ün kazanan Google, şimdi de renk körleri için bir uygulama başlattı.
Dünyada birçok insanın renk körü olduğunu biliyoruz; Genellikle de bu bir kusur olmadığı için yalnızca okey oyunu oynarken taşların renklerini sürekli sormalarından anlıyoruz. Peki, bu internet kullanıcıları internet sitelerinde gezinirken veya grafik tasarımları yaparken nasıl zorluklar yaşıyor? İşte bu soruya cevap, Google’dan çözümle birlikte geldi.

Popüler internet tarayıcısı Chrome’un eklenti marketinde yer verilen Color Enhancer adındaki bir eklenti sayesinde kullanıcılar, istediği sitede istediği renk ayarlarını yapabiliyorlar. Renk filtresi üzerinde yer alan 1/2/3 adet yıldız sayesinde renkleri ve tonlarını algılayabiliyorlar. Renk körü nedeniyle algılanamayan renkler ise, başka bir renk ile değiştirilebiliyor.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın