Göbek eritme hareketleri ile 4 haftada düz bir karna sahip olabilirsiniz. Profesör Olson’un hazırladığı bu antrenman programını mutlaka uygulamalısınız.

Vücudun en çok yağ birikimi yaptığı bölge hangisidir diye sorsak mutlaka herkes göbek ve bel bölgesi cevabını verir. Bunun yanında, gösterişli ve baklava desenli karın kasları istiyorsanız bunun için birden fazla egzersizin birlikte yapılması gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. ABD’de yer alan Auburn Üniversitesi’nden Profesör Michele Olson tarafından oluşturulan, yağ yakma, karın düzleştirme ve göbek eritme hareketleri birlikteliğinden meydana gelen bu antrenman programı sayesinde crunchlar (mide ve karın egzersizleri) olmadan vücudunuzu şekilledirmeniz mümkün.

Bırakın yapmayı seyretmesi bile acı veren crunch egzersizleri bulunmayan bu antrenman programında, ilk 2 hafta sürecinde 4 hareket yapacak ve tüm karın kası gruplarını çalıştıracaksınız. Prof. Olson’a göre, tekrar sayılarının artırılması ve hareketin daha hızlı yapılması hedefe ulaşmada çok daha yararlı oluyor. 3. haftadan sonra egzersizler zorlaşıyor, tekrar sayıları artıyor.

1-Vücut ağırlığınızla tek ayaklı Stretch

Zemine sırt üstü uzanarak kolarınızı iki yanınıza koyun. Baş ve omuzlarınızı hafifçe, kollarınızı da 45 derecelik açıyla yukarı kaldırarak harekete başlamalısınız. Üst kısım hafif havadayken, sağ dizinizi göğüse doğru çekin ve sağ eliniz ile dışdan kavrayın. Sol el kağ dizinizin iç tarafında olmalı. Sonra aynı hareketi diğer bacak içinde tekrarlamalısınız. İki bacak içinde yapılan bu uygulama 1 tekrardır. Toplamda her iki bacak içinde 8 veya 10 tekrar yapmalısınız.

1

2- Önkol Örümcek Duruşu

Yerde resimdeki gibi yüz üstü şeklinde, ön kollar ve ayak parmakları ucunda durara dengenizi sağlayın. Avuç içlerinizi zemine yapıştırmalısınız. Poponızı hafifçe yukarı kaldırın, sağ dizinizi kırın. Sağ diziniz triseplerinden resimde olduğu gibi daha geniş bir açıyla durmalı. Daha sonra, ilk durduğunuz denge pozisyonuna geri dönün ve bu hareketi diğer ayağınız ile tekrarlayın. İki taraf içinde yapılan bu uygulama 1 tekrardır. Toplamda 8 veya 10 tekrar yapmalısınız.

2

3- Dengeli ağırlık hareketi

Ayakta, Bacaklarınız açık pozisyondayken 2 kilogramlık ağırlığı yukarıda tutun. Ağırlık her iki elin de üzerinde olmalı ve kollarınız gergin, yere dik şekilde durmalı. Vücut ağırlığınızı sol bacak üzerine verin ve bacağınızdan güç alarak vücudunuzu sol tarafa çevirin.

Daha sonra ağırlığı kalçalarınızın sağına indirin ve sağ dizi kalça hizasına kadar kaldırın. Aynı egzersizi diğer tarafa doğruda yapın. Bu uygulama 1 tekrardır. Toplamda her iki taraf içinde 8 veya 10 tekrar yapmalısınız.

3

4- Yaslanarak bükülme hareketi

Kalçalarınız üstünde oturur pozisyonda, 2 veya 2.5 kiloluk ağırlığı iki elinizle tutun. Topuklar yerde ve dizler hafifçe bükülü olmalıdır. Gövdenizi 45 derece bir açı ile geri doğru atın. Kollarınızı sağ tarafınıza götürün ve harekete başlayın. Gövdenizi sağ tarafa döndürürken, ağırlığı vücüdunuzun diğer yönüne doğru götürün. İki taraf içinde yapılan bu uygulama 1 tekrardır. Toplamda her iki yön içinde 8 veya 10 tekrar yapmalısınız.

4

Unutmayın: Azmedebildiğiniz her nokta da başarı sahibisinizdir.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın