Anasayfa / Genel / Fransa sıcak havalara 7 günde 700 kurban verdi

Fransa sıcak havalara 7 günde 700 kurban verdi

akademiportal_haber_çizgi_by

Fransa’da sıcak havalar 700 can aldı
Fransa’da geçtiğimiz haftalarda etkili olan sıcak havalar 700 can aldı. Fransa Sağlık Bakanı Marisol Touraine ülke çapında aşırı sıcaklar nedeniyle 700 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.


Fransa Sağlık Bakanı Marisol Touraine, ülke çapında 29 Haziran-5 Temmuz arasında etkili olan aşırı sıcak havalar yüzünden 700 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Touraine geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ölüm oranının yüzde 7, acil servislere gitme oranının da 3 kat arttığını ifade etti.

2
Sağlık Bakanı Marisol Touraine ölüm oranının, 2003’de yaşanan aşırı sıcak havalara nazaran oldukça düşük olduğunun da altını çizdi.

3

Fransa’da 29 Haziran-5 Temmuz arasında pek çok bölgede 40 dereceyi aşan sıcaklıklar nedeniyle ülkede son 60 yılın en sıcak günleri yaşanmış, bakanlık turuncu alarm vermişti.

Ülkeyi 2003 yılı ağustos ayında etkisi altına alan sıcak hava dalgası sırasında ise çoğu evlerinde yalnız yaşayan yaşlılar olmak üzere yaklaşık 20 bin kişi hayatını kaybetmiş, yalnız yaşayan yaşlıların öldüğü, günler sonra
anlaşılabilmişti.

4

 

6

7

8

9

10

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *