Önümüzdeki hafta 6’ncı sezon çekimlerinin başlayacağı Game of Thrones’un ne zaman ekranlara veda edeceği belli oldu.

Dizinin yapımcı şirketi HBO’nun başkanı Michael Lombardo, dün ülke basınına konuyla ilgili yaptığı açıklamada dizinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss’in Game of Thrones’u 8 sezonda tamamlamayı planladıklarını belirtti. Bu açıklamaya göre, sevilen dizi 2018’de ekranlara veda edecek.
Ancak Lombardo’nun açıklamaları, Game of Thrones’un yakın zamanda beyaz perdeye transfer olabileceği iddialarını da güçlendirecek şekilde.

Serinin yaratıcısı George R. R Martin’in son derece yaratıcı bir isim olduğunu ve hikayenin oldukça geniş bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Lombardo, dizide anlatılan hikayedenbir yüzyıl önce yaşananların anlatıldığı kitabın yeni bir projeye konu olabileceğini belirtti.

Jon Snow'u canlandıran 28 yaşındaki İngiliz oyuncu Kit Harington'ın ölüp ölmediği bir süredir en merak edilen soruların başında geliyor.
Jon Snow’u canlandıran 28 yaşındaki İngiliz oyuncu Kit Harington’ın ölüp ölmediği bir süredir en merak edilen soruların başında geliyor.

JON SNOW ÖLDÜ MÜ?
Lombardo, özellikle sosyal medyada hala sıcaklığını koruyan bir konuya daha açıklık getirdi. Gelen bir soru üzerine Jon Snow’un öldüğünü düşündüğünü belirten Lombardo, “Gördüğüm, duyduğum ve okuduğum her şeye göre, Jon Snow öldü” ifadeleriylşe tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.

GAME OF THRONES’UN 6’NCI SEZONU NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Önümüzdeki hafta çekimlerine başlanacak Game of Thrones’un 6’ncı sezonu Nisan 2016’da beyaz ekrana dönecek.

Game of Thrones ekibi herkesi şaşırtan bir karar aldı. Henüz yayımlanmayan serinin 7'nci ve son  kitabını beklemeyecek olan senaristler, dizinin kitaptan önde gideceğini duyurdu.
Game of Thrones ekibi herkesi şaşırtan bir karar aldı. Henüz yayımlanmayan serinin 7’nci ve son kitabını beklemeyecek olan senaristler, dizinin kitaptan önde gideceğini duyurdu.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine uyarlanan A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) isimli serinin yazarı George R.R. Martin, romanlarını uzun sürede yazmasıyla tanınıyor.
Bu durumun farkında olan dizi ekibi, Game of Thrones’un yeni bölümlerinde kitabın önüne geçmeye karar verdi.

Senaryo için Martin’in kitabı bitirmesini beklemeyecek olan senaristler, yazar ile yaptıkları görüşmelerin ardından henüz yayımlanmayan kitaplar hakkında bilgi edindi.
Martin ile uzun süredir konuştuklarını ve Martin’in yedinci ve son kitapta işleyeceği konulara hakim olduklarının altını çizen Dan Weiss ve David Benioff, yeni sezonların ufak sapmalar dışında yayınlanmayan kitaplardan farklı olmayacağını açıkladı.

Ekip adına Oxford Union’da bir açıklama yapan Benioff, bu durumdan çok da memnun olmadıklarını ama bu kararın bir gereklilik olduğunun altını çizdi.

Game of Thrones’un 5’inci sezonu 12 Nisan 2015’te ABD’de yayınlanacak. Yeni sezonun ilk bölümü ABD yayınından 24 saat sonra CNBC-e ekranlarında hayranlarıyla buluşacak.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın