Topal, saldırıdan aracında bulunan kurşun geçirmez cam sayesinde yara almadan kurtulurken, Fenerbahçe saldırı ile ilgili resmi sitesinden açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“4 Nisan 2015 tarihinde Rize deplasmanı dönüş yolunda kafilemize yapılan menfur silahlı saldırının ardından, bugün öğlen saatlerinde futbol takımımızın oyuncusu Mehmet Topal’ın aracına, oyuncumuz araç içerisindeyken silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Takımımızın Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı sabah idmanının ardından, oyuncumuz Mehmet Topal evine giderken, Samandıra gişelerine gelmeden hemen önce kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlanmıştır.

Oyuncumuz bu silahlı saldırada aracının camlarının kurşun geçirmez özelliği sayesinde büyük bir şans eseri yara almamıştır.

Bu saldırı silahlı bir terör eylemidir. Ard arda gelen bu saldırıları şiddet ve esefle kınıyoruz.Fail ya da faillerin en kısa süre içinde bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Daha önce de faciadan şans eseri kurtulan futbol takımımızın yaşadığı silahlı saldırının aydınlatılmasına yönelik başvurularımızın hala sonuçlanmamasını manidar bulmaktayız.

Tüm devlet birimlerini, yaşadığımız terör saldırılarının aydınlatılması konusunda tekrar göreve davet ediyor, oyuncumuz Mehmet Topal ve Ailesi’ne ve tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Fenerbahçe Kurumsal İletişim Direktörü Fatih Demirkol, olayın detaylarını FBTV’de anlattı. Fatih Demirkol, “Mehmet Topal’ın yanında genç futbolcu Uygar Mert Zeybek de varmış. Tesislerden birlikte çıkmışlar. Bundan 10 dakika sonra TEM bağlantı yolunda gişelere yakın bir yerde silah sesi duymuşlar ve ön camda çatlağı görmüşler. Ne olduğunu anlayamadan durmaya çalışmışlar. Etrafa baktıklarında kimseyi görememişler. Hızlıca geçen bir aracı fark etmişler ama plakasını alamamışlar. Öncesinde kimseyle bir diyalog ya da olay yaşamadan silah sesi duymuşlar” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın