Anasayfa / Manşet / “Ekmek alacak paraları bile yok” “yeni Türkiye”
“Ekmek alacak paraları bile yok” "yeni Türkiye"

“Ekmek alacak paraları bile yok” “yeni Türkiye”

Ben şahsım olarak özellikle belirtmek istiyorum, şu seçim döneminde yapılan vaadler külliyen yalan,hiç birisine itimat etmiyorum.. Bu görüntüler Türkiye’denmi? Seni eleştireni içeriyemi atıyorsun? bunların cevabı evet. işte ozaman benim için kıytırık vaadlerden öte değil.

Çünki Türkiye!de onurlu siyaset yok.. vaadlerin bir söz sözlerin bir ant antların da namus olduğunu bilen yok.. Tutturulmu bir yeni Türkiye, varsa yoksa Paralel yapı, din tüccarlığı.. insanların aklıyla alay edilmekten öteye geçilmiyor. Bu hususu bir yazar olarak değil bir vatandaş olarak dile getiriyorum.

Kars’ta evin geçimini sağlayan Celettin Uysal’ın hastalanmasının ardından Uysal ailesinin evinin elektriği kesildi. Yetkililerden yardım isteyen Celelettin Uysal’ın eşi, “Ekmek alacak paramız bile yok” dedi. Kars'ta Uysal ailesi büyük bir dram yaşıyor. Merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Hacıveli köyünde çobanlık yapan Celettin Uysal, 3 ay önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yatalak duruma düştü.

Kars’ta evin geçimini sağlayan Celettin Uysal’ın hastalanmasının ardından Uysal ailesinin evinin elektriği kesildi. Yetkililerden yardım isteyen Celelettin Uysal’ın eşi, “Ekmek alacak paramız bile yok” dedi.
Kars’ta Uysal ailesi büyük bir dram yaşıyor.
Merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Hacıveli köyünde çobanlık yapan Celettin Uysal, 3 ay önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yatalak duruma düştü.

Tek odalı eski evde eşi ve 4 çocuğuyla yaşam savaşı veren 41 yaşındaki Celetttin Uysal’a komşuları yardım ediyor.

Çocuklarının komşulardan şart ettiği elektrikli fenerle ders çalıştığını söyleyen anne Urfagül Uysal, tek isteğinin eşinin bir an önce sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.

Çocuklarının komşulardan şart ettiği elektrikli fenerle ders çalıştığını söyleyen anne Urfagül Uysal, tek isteğinin eşinin bir an önce sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.

Eşinin bu durumuna ve karşılaştıkları çaresizliğe çok üzüldüklerini belirten Urfagül Uysal, şöyle dedi:
“Eşim yatalak ve iş göremez duruma düştü. Çalışanımız yok, komşuların yardımı ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Köydeki çobana tahsis edilen eski bir evde kalıyoruz. Borçtan dolayı 8 aydır elektriğimiz kesik, karanlıkta yaşıyoruz. Evde yiyecek ekmeğimiz bile yok. Çocuklarım küçük ve okula gidiyorlar, dersleri çok iyi. Okuldan geldiklerinde ‘bizim neden elektriğimiz yok’ diye ağlıyorlar. Yaşamak için yetkililerden yardım istiyorum.”

Rahat bir ortamda ders çalışmak istediğini vurgulayan 4’üncü sınıf öğrencisi Alev Uysal ise, "Ders çalışamıyor, televizyon izleyemiyoruz. Lütfen bize yardım etsinler. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Babamın hastalığına, hem de elektriğimizin olmayışına çok üzülüyorum" dedi.

Rahat bir ortamda ders çalışmak istediğini vurgulayan 4’üncü sınıf öğrencisi Alev Uysal ise, “Ders çalışamıyor, televizyon izleyemiyoruz. Lütfen bize yardım etsinler. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Babamın hastalığına, hem de elektriğimizin olmayışına çok üzülüyorum” dedi.

uysal-ailesinin-caresizligi-2958-dhaphoto13,f7wzgPvPaUiHVUJoEk4l1A

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *