Anasayfa / Genel / E okul devamsızlık kalan gün sorgulama ve veli bilgilendirme sistemi
E okul devamsızlık kalan gün sorgulama ve veli bilgilendirme sistemi

E okul devamsızlık kalan gün sorgulama ve veli bilgilendirme sistemi

E Okul! Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Veli bilgilendirme sistemi veliler için büyük kolaylık sağladı.

 

VBS’ye giriş yaparak öğrencilerin ders notları ve devamsızlık gibi bilgilerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş için haberimizdeki linki kullanabilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan e okul projesinin pek çok önemli ayağı bulunmaktadır. Sistemin doğru bir şekilde işlemesi ve amacına ulaşması için güncel tutulması çok önemlidir. Güncel tutulmayan ve gerek velilerin gerekse de öğrencilerin bilgi alamadığı bir portal, kısa süre sonra kullanılmayacağı için işlemler eski sisteme göre yapılmaya başlanacaktır. Fakat internetüzerinden bilgilere ulaşma istediği ve MEB tarafından bu konuda kararlı olunması nedeniyle tüm bilgiler okullardaki yetkili kişiler ve öğretmenler tarafından sisteme girilmektedir. Böylece veliler ve öğrenciler girilen bilgiler üzerinden inceleme yaparak bilgi sağlayabilmektedir.

1432031129193

E okul veli girişi ve öğretmen girişi yaparak veliler ve öğretmenler işlem yapabilirler. Öğretmenlerin ve veliler e okul girişi yaparak hizmetlere ulaşması için e okul girişi ekranında üyelik bilgilerini girmesi yeterlidir. Velilerimiz kıymetli öğrencilerimiz olan çocuklarının okuldaki durumları hakkında bilgi alması için oluşturulan E Okul ile eğitim alanında büyük bir kolaylık getirilmiştir. Öyle ki anne ve babaların çocukları ile ilgili tüm ayrıntıları, notları, sözlü notları, yıl sonu ortalamaları, takdir teşekkür bilgilerini ve devamsızlıklarına ilişkin her ayrıntıyı okula gitmeye gerek kalmaksızın online olarak internet üzerinden bilgi sahibi olması mümkün hale gelmiştir. Tüm bunlar için ilk önce E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapılması yeterli olacaktır. Bunun için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Ülkemizde henüz 8 senedir faaliyet gösteren e-okul uygulaması, belki de birçoğumuzun okul yıllarında daha oluşturulmamıştı. Belki de bu nedenledir mi bilinmez, birçok aile, e-okul uygulamasını kullanmakta biraz çekingendir. Yeni nesil interneti sular seller gibi kullanırken, bir önce ki jenerasyonun çocukları olan aileler, henüz çocukları kadar internet kullanımında iyi değildir. Fakat bu haberimizi okuduktan sonra ailelerin ve velilerin de fikrinin değişeceğini düşünmekteyiz. Çünkü siz aileler, veliler için hazırlamış olduğumuz bu haberimizde; hem velilerin hem de öğretmen ve okul yöneticilerinin, e-okul uygulamasını nasıl kullanacaklarını detaylı bir şekilde ele aldık.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ!
E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!
E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!
MEBBİS GİRİŞ

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür. Öyle ki öğrencilerinizin devamsızlık durumlarını sorgulamak, öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek, karne notlarını sorgulama gibi pek çok işlem E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkündür.

(VBS) E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanması gerekmektedir. Öyle ki öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası kullanılarak giriş yapılabilen bu sistem velilere tüm bilgileri ayağına kadar getiriyor. Erişim sağlandıktan sonra E Okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden dilediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bu projenin en önemli amacı olan okul öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Öyle ki veliler tarafından alınan bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu veokul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.

Tüm bu bilgiler dahilinde sizlerde E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak belirtilen sorgulamaları gerçekleştirebilir ve bu doğrultuda öğrenciniz hakkında bilgi alabilirsiniz. MilliEğitim Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ve tamamen ücretsiz olarak velilerin bilgilendirmesi amacıyla kullanıma sunulan bu portal internet üzerinden her zaman erişime açıktır.

E-okul yönetim bilgi sistemi

E-okul yönetim bilgi sistemi, öğretmen ve okul yöneticilerinin (müdür, müdür yardımcısı ya da müdür yardımcıları) kullanımına özel olarak tasarlanmış bir e-okul uygulamasıdır. Öğretmen ve yöneticilerin, öğrenci ve okul ile ilgili bir takım işlemlerini yapabildikleri bir uygulama olan e-okul yönetim bilgi sistemi, bütün bilgi ve belgelerin tek bir platformda toplandığı sanal bir bilgi depolama alanıdır.

Öğretmen ve okul yöneticileri aşağıda anlatacağımız şekilde, e-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapabilmektedirler. Bu bağlamda, eğer sizler de öğretmen ya da okul yöneticisi iseniz, aşağıda anlatacağımız şekilde e-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz. Buna göre;

İlk önce, e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra, burada açılan bu yeni sayfada yer alan ve

Resimdeki Rakamlar

Kullanıcı Adıve

Şifreşeklinde hazırlanmış olan bölümleri göreceksiniz.

Bu işlemlerin ardından son olarak ise, bu hazırlanmış bölümleri, istenilen bilgi doğrultusunda doldurunuz.

Bu şekilde e-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapmanızın ardından, aşağıda anlatacağımız, öğrenci ve okul ile ilgili bir takım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Öğrencilerinizin notlarını, devamsızlık durumlarını ve diğer bazı bilgilerini e-okul sistemine aktarabilirsiniz.

Öğrencilerinizin kayıt işlemlerinin bilgisini, dosya bilgilerini, vb. e-okul sistemine yükleyebilirsiniz.

Öğrencilerinizin güncel fotoğraflarının sisteme düzenli olarak yüklenmesi işlemlerinizi yapabilirsiniz,

Öğrencilerinizin, nakil durumları, devamsızlık durumları ve devamsızlık bilgilerinin takibini de, yine e-okul yönetim bilgi sistemi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Sizlerin de gördüğü üzere, e-okul yönetim bilgi sistemi, oldukça pratik ve hızlı bir uygulamadır.

Velilerin ve öğrencilerin girebildiği e-okul veli bilgilendirme sistemine öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde öğrencinin okul ile ilgili bütün bilgileri bulunmaktadır

e-OKUL VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne veliler öğrencilerin TC Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası ile giriş yapabilirler. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde öğrencinin en son not durumu ve en son devamsızlık tablosu takibi kolaylıkla yapılabilir. Yıl sonu için takdir teşekkür hesaplaması yapılabilir.

E-OKUL NEDİR, NASIL ÇALIŞIR, E-OKUL SİSTEMİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2015 ile yapılabilmekte. e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır. e-okul ile veliler okul tarafından veya öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize yardımcı oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın

Hakkında Akademi Portal

Akademi Portal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Güvenlik *