CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden alınmasının ardından bugün Beşiktaş’ta konuştu.

“Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne güveniyoruz. Ama eğer hükümet devlet olmaya kalkarsa devlet yara alır. Devlet bakidir, hükümet geçicidir” diyen Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’ta müfettişlerin tüm dosyaları incelediklerini fakat herhangi bir yolsuzluk bulamadıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Bizim belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutu, Man Adası’nda şirketleri yok. Biz vergimizi öderiz, sen vergi ödememek için adalarda 1 sterlinlik şirket kuracaksın” diye konuştu.

‘Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım’

Bunları söyledikleri için hakkında dava açıldığını belirten CHP lideri, “Sizin feriştahınız gelse bir milim geri adım atmayacağım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“FETÖ’cü diyorlar, devletin valilerini, emniyet müdürlerini sen onlara teslim etmedin mi? “Ey Fethullah Gülen ne istedin de vermedik” demedin mi? Ben senin FETÖ’cü olduğunu çok iyi biliyorum. Gündemi değiştirmek istiyorlar, işsizlik, yoksulluk başını almış gidiyor. İçerde dışarda başı sıkışınca belediye başkanlarına saldırıyorlar. Asla umutsuz olmayacağız, biz Kuvâ-yi Milliyeciyiz.

DİĞER HABER

15 Temmuz’da Tümamiral Özel’in alıkonulması davasında 5 ağırlaştırılmış müebbet

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel’in alıkonulmasına ilişkin davada bugün sonuçlandı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi 5 sanık hakkında anayasayı ihlal suçlamasından ağırlaştırılmış müebbet ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 12’şer yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, sanıklar eski kurmay binbaşılar Zafer Gümüş, Cüneyt Aydoğan, eski Yüzbaşı Semih Barbaros Üstün ve eski üsteğmenler İbrahim Halil Tekatlı ile İsa Demirbilek hakkında hapis cezasını açıklarken firari sanıklar eski Binbaşı Mustafa Köroğlu ile eski Kurmay Albay Uğur Yıldız hakkındaki dosyanın ayrılmasını kararlaştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa’da protesto edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa ziyareti, Sınır Tanımayan Gazeteciler ve FEMEN tarafından protesto edildi.

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

Sınır Tanımayan Gazeteciler, Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilerin maketleriyle bir eylem yaptı ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Erdoğan ile görüşmesinde tutuklu gazetecilerin durumuna dikkat çekmesi gerektiğini belirtti.

Örgütün genel sekreteri Chritophe Deloire “Erdoğan’ın gerilim stratejisi jem Türkiye hem Avrupa için tehlikelerle dolu. Türkiye’nin bu kadar öngörülemez hale gelmesi kimsenin çıkarına değil” ifadelerini kullandı.

Sınır Tanımayan Gazeteciler, internet sitesindeki Recep Tayyip Erdoğan profilinde Erdoğan için “demokrasi kisvesi altındaki agresif diktatörlükle gazetecilere saldıran yırtıcı” ifadelerini kullanıyor.

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir diğer protesto ise FEMEN tarafından gerçekleştirildi.

Garson kostümü giyinen FEMEN üyeleri, bedenlerine “Erdoğan insan haklarını yiyor” ve “Erdoğan Kürtlerin haklarını yiyor” gibi ifadeler yazdı.

Münir Özkul yaşamını yitirdi

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

Münir Özkul İstanbul’daki evinde yaşamını yitirdi.

93 yaşındaki Özkul, 2003 yılından bu yana demans rahatsızlığı yaşıyordu.

Usta oyuncu, Yeşilçam’da ‘Mahmut Hoca’, ‘Yaşar Usta’ gibi karakterlere hayat vermişti.

Bu gece motorine 7-9 kuruş arası zam yapılacak

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

Dolar kurundaki düşüşlere karşın, ham petrol fiyatlarındaki yükselmeye bağlı olarak Türkiye genelinde motorinin litre fiyatına 7-9 kuruş zam gelecek. Benzin ise zamlanmayacak.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “6 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere motorin grubunda 7-9 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 05-08 Ocak tarihlerinde benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir” denildi.

Zamlı fiyatların ardından İstanbul’da dizel yakıtın ortalama litre fiyatı 5.13 liraya çıkacak. Benzinin litresi ise 5.57 lira seviyesinde bulunuyor.

Böylece benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı 44 kuruşa inecek.

İstanbul Barosu’ndan İçişleri Bakanı Soylu hakkında suç duyurusu: İşkenceye azmettirme

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

İstanbul Barosu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “uyuşturucu satıcılarının ayağını kırın suçu bana atın” sözleri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu Avukatı Atilla Özen tarafından yapılan başvuruda Soylu’nun “açıkça suç işlemek için alenen tahrikte bulunmak” suçunu işlediği öne sürüldü.

Başvuru dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu tahrikine kapılıp ayak kıran polis olursa Türk Ceza Kanunu’nun 94. maddesindeki ‘işkence suçunu’ işlemiş olur ve İçişleri Bakanı da bu taktirde yalnızca suç işlmeke alenen tahrik suçundan değil, ayrıca ‘işkence suçuna azmettirmekten’ de cezalandırılır.

“Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’na göre suç olan emir hiçbir suretle yerine getirilemez ve yerine getirilecek olursa hem emri veren hem de yerine getiren cezalandırılır.”

Soylu’nun Anayasa’yı ihlal ettiğini söyleyen Özen, bunun cezasının ağırlaştırılmış müebbet olduğunu vurguladı.

Erdoğan’dan Beşiktaş açıklaması: Su kaçağı var

Belediye başkanlarımızın evinde ayakkabı kutusu, Man Adası'nda şirketi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa ziyareti öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın dün görevden alınması hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan,

“Şu anda bu tür açığa alma kararını eğer İçişleri Bakanlığı veriyorsa, burada demek ki bir su kaçağı var” diye konuştu.

Erdoğan “Bize gelen bilgiler çok daha farklı. İş adamlarımız, vatandaşlarımız kendilerinden rüşvet talebinde bulunulduğu zaman, ‘yüzleşmeye var mısın?’ dediğimizde kaçıyor. Bundan kaçarsanız biz o zaman hakikaten görevi kötüye kullananları nasıl ortaya çıkaracağız. Burada da böyle bir süreç söz konusu” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, Hazinedar’ın görevden alınmasını ” İçişleri Bakanlığının bu kararında hukuk, adalet yoktur. Haksız bir karardır. Beşiktaş Belediyesi ile ilgili geçen hafta açıkladığımız, ‘İçişleri Bakanlığı yazısı’ bir kumpasın suç üstü halidir” sözleriyle eleştirmişti.

 

[divider]

 

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal Arşiv |  Akademi Portal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güvenlik *