Zonguldak’ta, AVM teşhisi konulan kadın sağlığına kavuşabilmek için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Geçen mayıs ayında çalıştığı mağazada ensesinde hissettiği şiddetli ağrıyla bayılan Pınar Yılmaz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk tedavisinin ardından sevk edildiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Yılmaz’a, AVM teşhisi konuldu.
Özel bir hastanenin 18 bin lira karşılığında ameliyatı gerçekleştirebileceğini belirtmesi üzerine Yılmaz, ameliyat parası için hayırseverlerden yardım bekliyor.

avm

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Doktoru Emrah Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın 2,5 ay önce kollarda halsizlik şikayetiyle hastanelerine geldiğini söyledi.
Pınar Yılmaz’ın boyun bölgesinde omurilik içerisinde atardamar ve toplardamarın bir yumak oluşturduğunu belirten Keskin, “Hastamıza, İstanbul’da özel bir merkezde açık cerrahi yapılabileceği söylenmiş. İl Sağlık Müdürlüğü ve Valiliğe İstanbul’daki özel merkezde ameliyat olmak için yardım talebinde bulunmuş. Söz konusu durumda hastanın sevkini sağlayacağız. Ameliyat olana kadar hastanemizde yatacak. Bizim burada en büyük katkımız herhangi bir aksilik durumda anlık müdahale edebilecek olmamız” diye konuştu.

Pınar Yılmaz da bir haftadır ilaç tedavisi gördüğünü belirterek, “Hiç geçmeyen bir baş ağrısıyla yaşıyorum. Ameliyat için gerekli olan parayı temin edene kadar burada bekleyeceğim. Ne kadar kısa sürede toplanırsa benim için o kadar iyi. Çünkü sürekli korkarak yaşıyorum. Antidepresanla günlerimi geçiriyorum. Bu ameliyat benim için sadece bir umut. Her an her dakika yüzde yüz kanama riskiyle yaşamaktansa bu ameliyata girmek istiyorum. Paranın 6 bin lirasını toplayabildim. Tek hayalim bir an önce eski sağlığıma kavuşmak. Bir an önce o ameliyata girip, sağlıklı bir şekilde çıkmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınız Üzerinden Yorum Yapın