Askerlerin Tecavüzüne Uğrayan Müslüman Rohingya Kadınları

Myanmar askerleri tarafından hunharca tecavüzüne uğrayan Müslüman Rohingya kadınları yaşadıklarını anlatıyor Yaşları 13-35 arasında değişen tecavüz kurbanlarının anlattıkları sistematik tecavüzün boyutlarını ortaya koyuyor.

Onların hayatları asla eskisi gibi olmayacak… (Videoyu sayfanın altında bulabilirsiniz)

Onlar Myanmar askerlerinin tecavüzüne uğrayan Rohingya Kadınları

Bir tecavüz kurbanı şöyle anlatıyor; “Bu acıyı artık kaldıramıyorum bundan doktora bahsedemiyorum, aklımı kaçıracağım, dün bütün gece ağladım Allah dışında hiç kimse bunu bilmiyor. Çok korktum, çok ağladım kocam beni terk edeceğini söyledi, Müslüman olmayan biri sana tecavüz etti diyerek…

…beni bırakmakla tehdit etti.

Bangladeş’e sığınan 29 Rohingya kadın ve genç kızların anlattıkları sistematik ve yaygın tecavüzün kanıtı.

(….) Anlatıyor; 50 Asker köye geldi etrafı kuşattı ve üçer kişilik gruplar halinde insanların kapılarına dikildiler. Sonra, evlere girip genç kızları çıkarıp tecavüz etmeye başladılar. Bazıları bana doğru geldi ve beni dövmeye başladı, bıcakla saldırdılar, ve ağzımı gözlerimi bağladılar. Sonra tecavüz ettiler. Öldüğümü düşündüm.

Bu dünyada bir gün daha yaşayabileceğimi sanmıyordum. Annelerimize, kız kardeşlerimize o kadar çok işkence yapıyorlar ki! Artık dayanamıyoruz. Öldürebildikleri kadar erkeğimizi öldürdüler.Ellerinden geldiği kadarını da hapse attılar. Geldiklerinde herkese zarar verdiler.

Rohingya kadınları toplum dışlamasından korktuğu için tecavüzden bahsetmiyor, psikolojik ve fiziksel tedavi alamıyor…

[divider]

Twitter | Facebook | Pinterest | Akademi Portal Arşiv |  Akademi Portal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güvenlik *